צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  תרופות שהן המחלה

  בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה מדאיגה שתרופות שרופא רושם, והן בטוחות שימוש, מהוות גורם להתמכרות, כלומר למחלה בפני עצמה. כדורים לשינה, נוגדי דיכאון, כדורים המטפלים בבעיות קשב וריכוז, משככי כאבים ועוד, שאמורים לפתור בעיה קיימת, מהווים בעיה לגוף במידה והמטופל סובל מנטייה להתמכרות. בשלב מסוים ההשפעה מתעמעמת ומבקשים מהרופא להגדיל את המינון. זה אמור להדליק נורת אזהרה, להידרדרות במדרון חלקלק של התמכרות ואיבוד שליטה על החיים. במצב כזה יש לגשת לגמילה מתרופות מרשם. תופעות הלוואי משתנות מאדם לאדם, אבל הן כוללות בעיות בשינה, בריכוז, כאבים שונים, מועקה בחזה ועוד. לכן רצוי לעבור את תהליך הגמילה עם צוות מקצועי בפיקוח וליווי מותאם לאדם ולמצבו.

  אל תהיו לבד, יש מי שמושיט יד

  סם מסוג קוקאין נפוץ לשימוש בישראל ובעולם, ותחת שם זה קיימים זנים שונים שלכל אחד מהם יש השפעה קצת אחרת, וגם תסמינים שונים בהופעת ההתמכרות. ככל שהסם חזק יותר ומזוקק, ההשפעה שלו על הגוף חזקה יותר, והוא ממכר ומסוכן ויכול אף לגרום למוות. יש קוקאין שמגיע כאבקה ויש שמגיע כנוזל להזרקה וכעישון. זה תלוי באדם בדרך שימוש שמעניינת אותו, והקשר שלו עם הספקים. בתהליך הגמילה מקוקאין התסמינים מתהפכים, וחוזרים לגוף בצורה הפועה ולא נעימה כלל. יהיו כאלה שיצליחו לשרוד את תהליך הגמילה ואת התסמינים, ויהיו שלא יוכלו בכלל להתמודד איתם. לכן חשובה התמיכה בתהליך וקריטי למצוא ליווי נכון ומתאים למטופל.

  טראומות מהעבר עד להתמכרויות בהווה

  אנשים שמתמודדים עם מצבי טראומה בעקבות אירועים שחוו בעבר, ולחץ בעקבות מצבי חיים, מרגישים עומס בלתי נסבל על חייהם ולא מצליחים לווסת את הרגשות ואת התחושות. בעקבות כך יכולת התקשורת שלהם היא מצטמצמת והם צוברים כאב ותסכול פנימי שנראה כי הדרך היחידה שלהם לפוגג תחושות אלה היא בהתמכרות למשהו חיצוני. סמים, הימורים, אוכל, אלכוהול ודומיהם. לעיתים השימוש מתחיל באופן חד פעמי, ולאט לאט עולה הכמות עד לרמה שמאוד קשה לחזור אחורה ולהתנהל כאילו לא קרה דבר מכל זה. ההתמכרות יכולה להגיע במהירות, ולעיתים גם מבלי לשלוט בזה. למעשה, כמעט כל אדם חושב שהוא יכול לשלוט בשימוש, אך בדיוק ככה נוצרת התמכרות הרבה יותר חמורה. על מנת שיהיה אפשר לעצור את מעגל ההתמכרות ולהתחיל גמילה, כדי להתייעץ במכון גמילה "ניקה נגמלים", לקבל מענה מקיף ומקצועי. שם הם מתאימים לנגמלים את הטיפול המתאים, נותנים יחס אישי, חם, מכיל ומקצועי לאורך כל הדרך עד למצב הגמילה המיוחל.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים