צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  תהליך של גמילה מסמים בכפייה

  כל תהליך גמילה מסמים בכפייה יכול להיעשות במכון גמילה בתנאי אשפוז מלא או חלקי. מאוד תלוי במטופל ובמצבו. כמו כל גמילה, המטופל לרוב מסכים להגיע למכונים השונים ולהתחיל טיפול בעצמו. אך מה קורה כשמצב של אדם מחמיר והוא אינו יכול או רוצה להגיע לטיפול במצבו? במקרים האלה יש אפשרות של אשפוז בכפייה, והיא מתרחשת כאשר המשפחה מתערבת ולוקחת את המטופל להתאשפז. חשוב להבין נקודה חשובה – אין אפשרות לכפות על אדם להתאשפז לא מרצונו, לכן גם אם המשפחה מחליטה להתערב יכול להיות מאוד שהמטופל יסרב או לא יהיה מוכן לקחת בזה חלק. כדי שתוכלו לברר לעומק את התהליך וכיצד ניתן לאשפז אדם שהתמכר לסמים למרות שאין ברצונו לעשות צעד, מומלץ לפנות למכון גמילה "ניקה נגמלים" – הם מתאימים בדיוק לשלב הבדיקה והייעוץ הראשוני לגבי אשפוז בכפייה. תוכלו לברר מה מקבל המטופל בזמן השהות שלו ועל כל הפרטים שיעניינו אתכם בדרך.

  באילו מצבים מפנים אדם לגמילה מסמים בכפייה?

  תהליך גמילה מסמים בכפייה יכול להיאמר במשפחות או בין החברים כאשר אחד מהם התמכר לסמים ואיבד לחלוטין את שיקול דעתו. היכולת לקבל החלטות מושכלות בשלבי התמכרות היא קשה ולכן, הסובבים לאדם יכולים לדעת הכי טוב עבורו מה נכון לו. בעקבות כך הם מעלים את נושא הגמילה מולו וברגעים הקשים הוא יכול שלא להסכים ולהפוך לאגרסיבי, אלים ותוקפני. מה שיכול להזיק מאוד לאנשים שרוצים בטובתו. למרות הרצון הרב לאשפז את האדם ולנסות לעשות לו טוב, היום בישראל אין אפשרות לאשפז בכפייה אלא רק ברצון המטופל. יחד עם זאת, קיימים מוסדות סגורים ובתנאי פנימייה שגם כדי להיכנס לשם, המטופל צריך להסכים. גם אם בסופו של דבר הצלחתם לגרום למכור להתאשפז, הוא יכול בכל עת להחליט מתי הוא רוצה ללכת.

  גמילה בכפייה היא יעילה?

  גמילה מסמים בכפייה יכולה להיות יעילה מאוד בתנאי שהמטופל מגיע עם רצון לעבור שינוי. אם המטופל הגיע בניגוד לרצונו, יכול להיות מאוד שיהיה מאוד קשה לשכנע אותו לעבור תהליך מהסוג הזה. צריך לשקול זאת בתחילת הדרך.

  לסיכום, מכון גמילה "ניקה נגמלים" נותן מענה המון שנים למטופלים שרוצים לעבור תהליך גמילה במסגרת משפחתית ומכילה. יחד עם בעלי המקצוע הם מלווים את המכורים מהרגע הראשון ועד לרגע שבו הם חוזרים לחייהם השגרתיים.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים