צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  עזרה למכורים, נפגעי סמים ואלכוהול

  הלחצים הרבים הקיימים בחיים בימינו, והזמינות הגבוהה של כל מוצרי הצריכה, ובכלל זה סמים ואלכוהול, מעלים את שכיחות תופעת ההתמכרות. עישון סיגריות וסמים, צריכת אלכוהול, אתרי הימורים ברשת, כל אלה זמינים כיום לכל אחד בלחיצת כפתור. גם התמכרות לריגוש הקיימת בהימורים, במשחקי מחשב ובמין, הרסנית לא פחות, ולצורך גמילה מההתמכרויות הללו, הפוגעות במכור עצמו, ובסביבתו הקרובה, הוקם מרכז גמילה שבו ניתנים שירותים ברמה גבוהה ממיטב אנשי הטיפול, רופאים פסיכיאטרים-נרקולוגים, עובדים סוציאליים, מדריכים, ויועצים שונים. במרכז ניתנים טיפולים במגוון רחב ובהתאמה אישית לכל פונה לפי האבחון האישי שלו. המקום מאופיין ביחס אישי ומתן הרגשה משפחתית, במרכז ומחוצה לו, ואנונימיות מובטחת ללא יוצא מן הכלל. אולי כל אלה גורמים לאחוזי הצלחה גבוהים, ואולי הטיפול האינטנסיבי, המעמיק והעקבי.

  אני מכור, מה עושים?

  יש אנשים שמבינים שההתמכרות הורסת להם את החיים, רק כשהם פוגעים באחרים כתוצאה מההתמכרות, לוקחים מהם ואפילו גונבים, כסף או רכוש כדי למכור וכך לממן את הסמים או התרופות או החומר הממכר. ברגעים הצלולים הם מבינים ששגרת החיים השתבשה ועליהם לפעול בצורה מודעת כדי לקת שליטה בחזרה על החיים ולא לאפשר התמכרות לנהל אותם. גמילה מהתמכרויות היא תהליך ארוך שדורש נחישות, כי הגוף התרגל לצרוך את החומר הממכר ולא מוותר על זה בקלות. צריך גם לשנות דפוסי תגובה ואופני התנהלות, וכן להתנתק מהחברה שתמכה בעניין הזה עד אותו הרגע ועודדה את השימוש או לפחות לא סתרה אותו. כמעט בלתי אפשרי לעבור את התהליך הזה לבד, ולכן רצוי לפנות לאנשי מקצוע ומתנדבים, שידריכו בשלבי הגמילה, ויתמכו לאורך כל הדרך, עד השחרור מהחומר הממכר ומההתנהגות שמפתחת תלות בחומרים ממכרים.

  התמכרות חברתית

  נעשה מאוד מקובל לשתות אלכוהול כבר מגיל צעיר. אירועים חברתיים ומסיבות בגיל ההתבגרות, לרוב יכללו גם שתיה חריפה ובירה, שצריכתם נחשבת מעין טקס חניכה לעולם המבוגרים. וכך מתקבע הרגל, ועם השימוש המוגבר, הגוף מתמכר. ברמה הפיזיולוגית וברמה המנטלית, המכור לומד שזו הדרך היחידה בה הוא יכול להתמודד עם אתגרי החיים. סימני ההתמכרות הם מגוונים ויכולים להופיע בעצמה משתנה – עייפות, דיכאון, בלבול, חרדות, כאבי מפרקים, נדודי שינה, כאבים בחזה, ועוד. גמילה מאלכוהול נעשית בשלבים ורצוי לעשות אותה בליווי מקצועי שיעטוף בתהליך עצמו, והגמילה זו מחייבת גם תמיכה בנגמל לאחר התהליך, ולהוות כתובת עבורו כדי שלא יפול שוב. מכון גמילה "ניקה נגמלים" בעל מוניטין רב בלווי וטיפול במטופלים שהתמכרו לאלכוהול במהלך חייהם. יחד עם הצוות המקצועי הם מסייעים להם להיגמל ולצאת למסלול חיים חדש ונקי משימוש באלכוהול.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים