צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  סוג של התמכרות שונה אך הרסנית

  לרוב אנו שומעים על גמילה מסמים קשים וחומרים אסורים, כמו גם תרופות מרשם. אך התמכרות מופיעה לא רק ביחס לצריכת חומרים אלא גם ביחס לדפוסי התנהגות הרסניים שאינם בריאים. כך למשל במקרה של התמכרות להימורים הרי שמדובר במעגל קסמים הרסני שמוביל את האדם המכור לחובות פיננסיים עמוקים בחלק מהמקרים, חזית מול לווים שונים וכמובן פגישה בשגרת החיים והרס עצמי. לא אחת קורה שמי שחווה הצלחה במשחק הימורים למעשה לא יודע שובע ורוצה להמשיך להמר על מנת להגדיל את סיכויי הזכייה שלו. ומן הצד השני כאשר אותו אדם חווה הפסדים הרי שהוא מעוניין בדחף בלתי נשלט להמשיך להמר על מנת לסגור את ההפסדים שספג. מדובר כמובן במעגל הרסני שדרוש לטפל בו מיידית על מנת לעצור הידרדרות בלתי נשלטת. ניתן לקבל טיפול להתמכרות בהימורים במרכזי גמילה שונים כמו למשל במרכז הטיפולי בפתח תקווה הנקרא "ניקה נגמלים".

  מהם ההיבטים של ההתמכרות?

  נחדד בכמה מילים מהי בדיוק התמכרות להימורים. לרוב זה מתחיל במשחק קטן של פוקר או משחק מסוג אחר מול חברים כאשר בקופה מונח סכום כסף קטן יחסית. האדם המתמכר להימורים למעשה ממשיך לקחת חלק במשחקים כאלו כאשר על ציר הזמן סכומי הימורים הולכים ותופחים. גם במצבים בהם האדם צבר לזכותו סכומי כסף משמעותיים ולמעשה עדיף עבורו להישאר עם הסכום שהרוויח ולא להמשיך לשחק מפאת הסיכון, הרי שההתמכרות עצמה והריגוש מביאים אותו לחוסר שליטה עצמית ולדחף כפייתי להמשיך לשחק. כמובן שתמיד הדברים נגמרים בצורה שלילית, הכסף שהורווח ירד לטמיון, האדם המכור מאבד שליטה ופוקוס וחווה הפסדים קשים שלעתים גם מסכנים את חייו ואת חיי משפחתו. קצרה היריעה מלהרחיב כאן על הסכנות בנושא, אך העניין מובן וברור לכל.

  כיצד מטפלים בהתמכרות מסוג זה?

  וכעת ניגש לסוגייה החשובה ביותר והיא כיצד מטפלים ושמים סוף למעגל ההימורים הכפייתי. התשובה היא שניתן בהחלט לקבל טיפול יעיל ולצורך כך חשוב להגיע למרכז טיפולי מקצועי המקיים תוכנית לגמילה מהימורים. מהמרים כפייתיים שלוקחים חלק מרצונם החופשי בתוכנית כזו מעניקים לעצמם מתנה לחיים. "ניקה נגמלים" מקיים בתוך בית חם בעיר פתח תקווה תוכניות גמילה במצבים של התמכרות להימורים, כמו גם תוכניות גמילה נוספות למקרים של צריכת חומרים אסורים ועוד.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים