צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  מרכז לטיפול בכל סוגי ההתמכרויות

  התמכרות אינה מחלה שנגרמת מחיידק, וכשתוקפים אותו המחלה נעלמת. ולרוב, ללוקה בה קשה להבין שהוא שבוי בהתמכרות, אלא רק כאשר ההתמכרות עמוקה, והמטופל פוגע בסביבתו פגיעה ניכרת, רק אז הוא מתעורר ומבקש עזרה. אבל בשלב הזה כבר קשה לו לבד, ולכן הוקמו מרכזי גמילה. במרכזים אלה מועסקים מטפלים ויועצים מדיסציפלינות שונות, מפסיכולוגיה ועזרה סוציאלית ועד מטפלים פרא-רפואיים בתחומים שונים המטפלים בקשר שבין גוף ונפש. לאנשי המקצוע העובדים במרכזי הגמילה, ניסיון רב בטיפול בבעיות אלה ולכן גם חוו הצלחות בעבר, ומכאן ביטחונם בתהליך אותו הם מציעים. במרכזים אלה נותנים תשובה וסיוע גם למשפחה של המכור או לסביבתו הקרובה, בה מחפשים את הכלים המתאימים לסיוע בתהליך הגמילה. המרכז מאפשר מתן יעוץ במקום, ליווי לאורך תהליך הגמילה ואחריו, וגם אשפוז במקרי הצורך.

  היכן ממוקמים מרכזי הגמילה ?

  כדי לאפשר נגישות גבוהה, קלות בהגעה ודיסקרטיות לפונים, ממוקמים מרכזי הגמילה מהתמכרויות בשכונות מגורים, במבנים שמשדרים חום וביתיות. הקרבה למרכזי החיים, וההקפדה על שמירת אנונימיות של הפונים, מאפשרת להמשיך עם הליווי גם בשלבים האחרונים, עם סיום הגמילה. במרכזים שונים יש גישות שונות ולכן כדאי לבחון היטב את מרכז הגמילה אליו פונים, ולבחון את המקצועיות של המטפלים המועסקים שם, את ניסיונם בשלבים השונים של התהליך, ואת היכולות הטיפוליות שלהם בהתמכרויות השונות, וזאת כדי להגיע להתאמה למצבו הגופני והנפשי של המטופל על מנת למקסם את יכולות ההצלחה של הטיפול. לא בכל מרכז גמילה מטפלים בכל ההתמכרויות: סמים, אלכוהול, מין, הימורים, תרופות מרשם וכו', ויש לוודא התאמה לגיל המטופל, אם מדובר בבוגרים או בנוער, בעצמאיים או בחולים שיצאו מאשפוז. וכמובן, נדרש רצון מהמטופל, ונכונות לשיתוף פעולה עם הטיפול. ככל שהרצון חזק יותר והנחישות להתנקות גבוהה כך ניתן להניח תוצאות טובות מהתהליך.

  מתי לפנות למרכז גמילה ?

  אנשים רבים שהתמכרו, מעדיפים להמשיך להשתמש בסמים, אלכוהול או הימורים, למרות הידיעה שההתמכרות מזיקה להם מבחינה גופנית, כלכלית ונפשית. טיפול גמילה מההתמכרות לא עולה על דעתם כל עוד הם מצליחים לתפקד, אבל כאשר הם נוכחים שאינם מצליחים לעשות דברים בסיסיים שהיו רגילים לעשות לפני כן. כמו לקום בבוקר, לנסוע לעבודה, להיפגש עם חברים או בני משפחה, להישיר עיניים לאנשים סביבם, או בכלל להתנהג כבעבר. במצב זה מומלץ לפנות למכון גמילה, להתייעץ ולקבל מענה מהיר וטיפול מותאם אישית. במכון גמילה "ניקה נגמלים" יענו לכם אנשי מקצוע מעולים בתחומם, על השאלות בנוגע לטיפול וגמילה בהתמכרויות השונות, ויעזרו להוביל תהליכי גמילה בהצלחה כמו שעשו בעבר.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים