צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  מרכז יום לטיפול בהתמכרויות

  מרכז יום לטיפול בהתמכרויות הוא בעצם מסגרת היומית שבה האדם המכור נמצא בתהליך שיקום מתקדמים ועובר תהליך טיפולי במשך כשישה חודשים עד שנה במסגרת פתוחה. בכל בוקר, על המטופלים במרכז היום להגיע אליו ולשהות בו עד שעות אחר הצהריים, שבהן הם שבים לביתם. חזרתם של המטופלים בסוף כל יום לביתם ולסביבתם הטבעית מצריכה מהם התמודדות שוטפת עם האנשים, הלחצים ומצבי החיים היומיומיים שליוו אותם טרם כניסתם לתהליך הגמילה, שהיא לא מתאימה בתחילת טיפול לכל מטופל. טיפול במסגרת זו הוא טיפול מתוכנן, המתבסס על מפגשים קבוצתיים במהלך שעות היום, כשמטרת העל הינה לסייע למשוקמים הטריים במהלך התקופה הראשונה שלאחר מעבר גמילה פיזית, בתהליכי ההתאוששות ובשיקום חייהם, שבמידה רבה נהרסו בשל ההתמכרויות מהם סבלו.

  מרכז יום לטיפול בהתמכרויות – כל מה שצריך לדעת

  משתקמים טריים לרוב חייבים להגיע לטיפולים במסגרת מרכז יום לטיפול בהתמכרויות כשהם נמצאים לאחר שלב הגמילה הפיזית וגופם נחשב כ"נקי" מסמים ומחומרים ממכרים. הפניה למרכז יום מתבצעת ע"י הגורם הטיפולי, ומתרחשת בהמשך לתהליך גמילה באשפוז, או לחילופין בהמשך לתהליכי הטיפול במסגרות טיפוליות שבהן מצויים המשתקמים. הטיפול הקבוצתי במרכז יום ניתן למשתקם במקביל לטיפול הפרטני שהוא מקבל, ובמהלך הטיפול בו המטופל יהיה נתון במעקבים הכוללים בדיקות שתן או בדיקת אלכוהול. במהלך שהותם במסגרת מרכז היום לטיפול בהתמכרויות משוקמים הזכאים על פי הקריטריונים של הביטוח הלאומי, לקבל גמלת הבטחת הכנסה יקבלו אותה, אך הם לא יהיו זכאים לקבל בנוסף קצבה אחרת כמו נכות או אבטלה על מנת להימנע מכפילויות אך עדין להעניק למשתקמים רשת ביטחון כלכלי כדי שיוכלו להחלים בנחת. מטרתו העיקרית של מרכז היום לטיפול היא מיקסום האופציות העומדות בפני המשתקם תוך התייחסות לא רק לשיקומו הפיזי, אלא גם לשיקום נפשי, סביבתי, משפחתי, תעסוקתי וכד'. כתוצאה מכך, מרכזי יום מסוימים עשויים להתייחס להשלמת השכלתו של המשתקם, השמתו בעבודה וכדומה.

  מרכזי יום יכולים להוות את כל ההבדל בשיקום

  מחפשים מרכז יום להמשך טיפול? מפחדים ללכת אחורה בתהליך? ניקה נגמלים הוא מרכז גמילה המציע מגוון תוכניות טיפול ושיקום ומסייע למתמודדים עם בעיות שימוש בתרופות מרשם, בסמים או באלכוהול, תוך התייחסות לשילובם שוב במסגרות השונות.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים