צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  מרכז גמילה ממשככי כאבים

  למרות שכולנו נוטלים מידי פעם משככי כאבים על מנת להמשיך ולתפקד בעבודתנו, או להמשיך בחיי היומיום על אף שאנחנו סובלים מכאב זה או אחר, לעיתים אותן תרופות שמסייעות לנו להתנהל ללא כאב עלולות להוות לנו סיכון ואף להיות גורם של ממש להתמכרות, במלוא מובן המילה. על מנת לטפל בהתמכרות בזמן שהיא בחיתוליה, פניה אל מרכז גמילה ממשככי כאבים תהיה הפתרון הנכון ביותר. מרכז הגמילה הוא הגוף המקצועי המטפל באנשים המכורים לתרופות משככות כאב, ואף מעלה אותם על הנתיב לחיים בריאים יותר ונטולי תלות בתרופות כאלה ואחרות.

  מרכז גמילה ממשככי כאבים – מתי צריך לחפש טיפול?

  לרוב, המצב נראה תמים ולגמרי לא מסוכן – זה מתחיל במרשם של רופא לכדורים לשיכוך כאבים שמפריעים בתפקוד היומיומי, בין אם מדובר על כאב מינורי או כאב כרוני, כאשר הטיפול התרופתי מנוטר על ידי רופא, הכל תקין. עם זאת, המסלול להתמכרות מתחיל כשצריכת הכדורים הופכת לבלתי נשלטת, והמינונים הולכים וגדלים בהדרגה. בוקר אחד, אתם מתעוררים ומגלים, שאתם לא מסוגלים לתפקד כלל, מבלי שאתם לוקחים כדור אחד, שהופך שניים, שהופך לשלושה. אז כיצד תזהו שאתם זקוקים לגמילה מסודרת במסגרת מרכז גמילה ממשככי כאבים? ישנם כמה מאפיינים שחשוב לתת עליהם את הדעת שיכולים להעניק אינדיקציה מדויקת למדי למתי חשוב ללכת ולקבל טיפול:

  • כשאתם עסוקים, כל העת, בדאגה שיהיו לו מספיק תרופות משככות כאב.
  • כשהרופא קבע לכם מינון מסוים, והחלטתם, על דעת עצמכם, להעלות את המינון.
  • כשאתם מחליפים רופאים לעיתים קרובות, כי הרופא הקודם קלט שעלול להיות פה עניין של התמכרות, והוא מסרב לתת לכם מרשמים נוספים.
  • כשאתם מוצאים את עצמכם בודים תלונות על כאבים שונים, או, לחילופין, מעצימים ומגזימים את רמתם של כאבים אמיתיים אבל נסבלים.
  • כשאתם חווים קושי יומיומי ברמת התפקוד שלכם באספקטים השונים.
  • כשאתם מתמודדים עם תנודות קיצוניות במצבי הרוח ונעים בין עצבנות, דיכאון, כעס ותוקפנות.

  לעיתים קרובות למעשה האדם אינו זה שמזהה את ההתמכרות למשככי כאבים אצל עצמו, אלא בני משפחה או חברים קרובים שמים לב לבעיה ומתחילים לשאול שאלות הנוגעות לכך.

  הדרך להחלמה מתחילה בטיפול הנכון

  אם אתם מתמודדים עם בעיית שימוש יתר בתרופות מרשם או במשככי כאבים, או שאדם הקרוב אליכם מתמודד עם בעיה דומה, אתם מוזמנים ליצור קשר עם ניקה נגמלים, מכון לגמילה מהתמכרויות שונות ולקבל את יעוץ וטיפול מסור, אמפתי ומקצועי שיחזיר את חייכם למסלולם.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים