צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  מחפשים עזרה עבור יקירכם?

  לא קל עם הסמים הקלים

  סמים קלים נמצאים היום בכל מקום כמעט, ומשהו בנגישות שלהם הופך אותם להרבה יותר ידידותיים בעיני העם, בני נוער ומבוגרים נחשפים שוב ושוב לסמים קלים, מריחואנה, חשיש או גראס, סמים קלים כמעט ולא משפיעים על הלוקח מבחינה גופנית וכך עברו הסמים הקלים ממחלקת האסור למחלקת ביניים שלא מטרידה אותנו במיוחד. דווקא בגלל יחסי הציבור המכילים להם זוכים הסמים הקלים חשוב מאד שתדעו שעל פי מחקרים מוסמכים רבים מהנוטלים אותם הם בסיכון גבוה להתמכרות אליהם, ואפילו להתמכרות המשכית לסמים קשים אם לא תעצרו אותם. גם בעיות בריאותיות כמו סרטן ומחלות רקע כרוניות אחרות מוכרות כתסמינים מאוחרים של מכורי מריחואנה ודומיהם, והנתון המפתיע ביותר הוא שגם נוטלי הסמים הקלים במרבית הפעמים אינם מצליחים להיגמל בלי עזרה מקצועית, מכון גמילה מסמים קלים הוא לא עניין לפחדנים או שמרנים, הוא הרבה פעמים עניין של חיים ומוות.

  לא מהמרים על החיים

  כמו הסמים הקלים, גם הימורים זוכים לצערנו להרבה פופולאריות בקרב הצעירים, אלו שחושבים שמה כבר יקרה להם, וההידרדרות במורד התלול שלהם היא מהירה מאד. מחקרים מראים שתקופת הקורונה אמנם סגרה לפעמים את בתי הקזינו אבל העלתה בהרבה את השימוש העולמי בהימורים מקוונים, להתמכרות להימורים עשויות להיות סיבות שונות בנפש האדם המכור, החל מחסכי ילדות, חסרים בסיפוק ומימוש עצמי, ופעמים רבות גם רקע נפשי או פסיכוטי, ובכל אופן הוא מוגדר ובצדק כאחד מערוצי ההתמכרות הקשים, בעיקר בגלל הגלגל הנוראי שהוא מכניס אליו את המכור- הלוואות, הימורים, הפסדים, וחוזר חלילה, מה שעלול להביא בשלב כזה או אחר לתופעות קשות עד כדי אובדנות. טיפול בהתמכרות להימורים הוא טיפול ארוך ומורכב הכולל עבודה פסיכולוגית רבה, ומעקב מתמשך גם בשיבה לחיים כדי לסייע ליציבות המטופל לאורך זמן.

  מה עושים?

  קודם כל- מזהים, הלוואות מרובות, היעדרויות ממפגשים חברתיים, מצבי רוח מתחלפים, אם אלו באים לסירוגין זו בהחלט נורת אזהרה, אחרי שעקבתם, גיליתם ואולי אם הצלחתם- תפסתם אותו לשיחה פתוחה, כעת פונים וכמה שיותר מהר למכון גמילה מקצועי, חשוב שיהיה עם צוות טיפולי רחב הכולל מטפלים נפשיים ופסיכולוגיים, כדי להבטיח טיפול מעמיק ואחראי, כולל ברקע הנפשי וכל מה שגרם לו ליפול למקום הזה. לעיתים יהיה צורך גם באשפוז, קחו בחשבון את הנתון הזה כדי לוודא שאתם מפקידים את יקירכם בידיים טובות, לפני ואחרי הכל הוא בן אדם ומגיע לו את הטוב ביותר.

  ניקה ישראל הוא בית גמילה שרואה בכל מטופל עולם מלא, בכוחות משותפים נוכל להחזיר ליקירכם את השליטה, ולסייע לו לשוב לחיים היפים מהר ככל האפשר.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים