צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  מה זה הפרעות אכילה

  הפרעות אכילה קשורות בעיקר להתנהגות האכילה שלנו. אדם שלא סובל מהפרעות אכילה, לא מתעסק כל היום במה הוא אכל, כמה הוא אכל ואיך הוא נראה כשהוא אוכל. האדם שכן סובל מהפרעה מהסוג הזה, כל הזמן מתעסק באכילה ובמשקל שלו, וככל שההתעסקות גדלה, כך הפרעת האכילה ממשיכה ומתרחבת. מה זה הפרעות אכילה? מדובר במשהו נפשי, שיש לו תסמינים רבים שכולם ככלל מתעסקים באוכל, דימוי גוף ואיך שאנשים תופסים את עצמכם. בחלק מהמקרים, אנשים שסובלים מההפרעה גם חווים דיכאון וחרדה. על מנת שיהיה אפשר למנוע את התפתחות ההפרעה כדאי ומומלץ לפנות לטיפול ולבדוק האם אתם סובלים מהפרעות אכילה או לא. מכון גמילה "ניקה נגמלים" יכול לחשוף בפניכם את כל התסמינים האפשריים של ההפרעה ולאחר מכן, לבדוק אם אתם סובלים מההפרעה או לא. במידה וכן, הם יתאימו לכם את אנשי המקצוע הרלוונטיים ויתאימו לכם טיפול פרטני למצבכם. מחפשים מידע נוסף על הפרעת אכילה כפייתית? צרו איתנו קשר

  כיצד נזהה הפרעות אכילה

  חשוב להבין שלא כל שינוי בהתנהגות האכילה שלכם מצביעה על הפרעות אכילה. מה זה הפרעות אכילה? הן יכולות לנבוע ממצבים נפשיים כמו דכאון וחרדה וגם ממצבים נפשיים עמוקים וקשים שהאדם לא מסוגל להתמודד איתם ומפרש אותם לאכילה מוגברת או לאי אכילה בכלל. אחד התסמינים הקשים שיש בהפרעות אכילה הוא מוות. ככל שהאדם מפסיק לאכול בעקבות מחשבות של דימוי גוף וחישוב האוכל בכל פעם מחדש, הוא עשוי להגיע למצב שהוא לא אוכל בכלל ואז יכול להגיע למצב של אנורקסיה. במצב ההפוך, יהיו אנשים שיאכלו המון ואז יגיעו להשמנת יתר שיכולה להוביל למדדים לא תקינים ובעיקר למצב בריאות מסוכן מאוד. במידה ואתם חוששים שלכם יש הפרעת אכילה, אל תחכו לרגע האחרון ותיגשו לטיפול.

  בחירת אנשי המקצוע המתאימים

  אם זיהיתם את התסמינים בגופכם ואתם חושבים שיש סיכוי ואף קטן שאתם סובלים מהפרעות אכילה – אל תהססו ותפנו לטיפול. גם אם השאלה – מה זה הפרעות אכילה מנדנדת לכם בראש, עדיף וכדאי לברר עם אנשי מקצוע שיודעים הכי טוב מה אתם חווים ומרגישים.

  לסיכום, מכון גמילה "ניקה נגמלים" מלווה שנים רבות מטופלים שהתמודדו עם הפרעות אכילה שונות לאורך חיים וסייע להם, בעזרת אנשי מקצוע להתאזן ולחיות חיים ללא הפרעת האכילה.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים