צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  הפרעת אכילה מסוג אנורקסיה מאופיינת בירידה חדה במשקל ובפחד עצום לעלות במשקל. זה קורה בעקבות תפיסת הגוף בצורה מעוותת ובשונה לחלוטין מהמציאות. מי שסובל מאנורקסיה יורד במשקל בצורה דרסטית ומגביל את עצמו מבחינה המאכלים שהוא מכניס לגוף, מבחינת הקלוריות, מתאמן באינטנסיביות ולעיתים משתדל גם לא לאכול בכלל. אנורקסיה פוגשת כל אדם – גבר, אישה, ילד או ילדה ובכל שלבי החיים. היום נהוג לחשוב שאנורקסיה מתפתחת בגיל צעיר, אך גם היום ניתן למצוא מבוגרים שסובלים מההפרעה ועדיין שואלים מה זה אנורקסיה. מדוע? כי אנורקסיה יכולה להתבטא בצורה שונה אצל ילדים או מבוגרים, ובשני המקרים התוצאה היא דומה – ירידה במשקל, נראות של חולי ורצון להפסיק לאכול כמעט לחלוטין. בכל מצב בו אתם מזהים את עצמכם או אדם אחר סובל מההפרעה, חשוב לפנות לטיפול פסיכולוגי ומקצועי גם כדי לאבחן עם מה אתם מתמודדים וגם כדי לעצור את ההתפתחות של ההפרעה. מכון גמילה "ניקה נגמלים" יכול ללוות אתכם מהרגע הראשון בו אתם מרגישים שיש סיכוי שאתם סובלים מאנורקסיה ועד לשלב שבו אתם מצליחים להגיע לאיזון ולגוף בריא יותר. מחפשים מרכז יום לטיפול בהתמכרויות? דברו איתנו.

  מה זה אנורקסיה – מאפיינים

  אנורקסיה מתבטאת בתפיסה של האדם לגבי המראה החיצוני שלו. לרוב הוא או היא יתייחסו לגוף כמשהו מעוות, לא יפה, שמן ויהיו מאוד ביקורתיים כלפי עצמם. לא משנה מה יגידו להם או מה יעשו כדי למנוע מהם לחשוב כך על עצמם – הם לא ישנו את התפיסה שלהם באף צורה. איך נראים מאפיינים של אנורקסיה? בהרעבה עצמית, בבישול מאכלים מסוימים, בהתנגדות לגבי כל מיני סוגים של אוכל, התעסקות בטבלאות של קלוריות, תזונה בריאה ויש להם צורך לעשות פעילות גופנית באופן תמידי. כששואלים מה זה אנורקסיה, צריך להבין שמדובר בהפרעה מורכבת מהרבה גורמים – הן נפשיים, בריאותיים ופיזיים. לכן ברגע שאתם מזהים שיש משהו לא תקין באכילה שלכם או של האנשים הקרובים לכם, כדאי לפנות לטיפול.

   מאפיינים שלא חשבתם עליהם

  מה זה אנורקסיה? הפרעה שגורמת לאישה או לגבר להרגיש שהם צריכים להיות מושלמים, פרפקציוניזם הוא מונח שהם נוטים להשתמש בו המון. קשה לראות אותם שמחים או מאושרים, אלא בעיקר חוששים שהם לא יצליחו או לא יגיעו למה שהם חולמים עליו.

  לסיכום, מוסד גמילה מומלץ "ניקה נגמלים" מנוסה במתן סיוע לאנשים שסובלים מהפרעה מסוג אנורקסיה. יחד עם הניסיון והידע שהם צברו עם השנים, הם יוכלו להתאים עבורכם טיפול שיעזור לכם למצוא את האיזון הבריא.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים