צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  מה הם שלבי גמילה מסמים?

  גמילה מסמים קשים ותחילת תהליך טיפולי יכול לקחת כמה שלבים. שלבי גמילה מסמים הם מורכבים ומשתנים בין אדם לאדם, איך יש מכנים משותפים לכולם: גמילה יכולה להיות פיזית – כשבשלב הראשון האדם מפסיק להשתמש בסם, הוא מתחיל להרגיש את השוני גופנית. התחושות הללו יכולות לקחת בערך חודש, אך זוהי רק ההתחלה. כדי שיהיה ניתן לשמר את הגמילה הפיזית, צריך לתת מקום גם לשלב הבא. שלב ההתפקחות וההתאוששות מהסם – מדובר בשלב שיכול לקחת כשנה. בשלב הזה האדם המכור מנסה לחיות את חייו ללא סמים. בהתחלה הוא ירגיש תחושות קשות כמו כל תהליך גמילה אחר ולאחר מכן, התלהבות, מוטיבציה, ואושר. יהיו גם רגשות מעורבים, כמו עצב ולפתע שמחה, עצבות ודיכאונות וכשהם מגיעים צריך לתת להם לעבור ולהמשיך בתהליך. אחרי הצלחת שני השלבים האלו, מגיע שלב השיקום הסופי, בו המכור מתחיל לראות את החיים בצורה יותר מפוקחת, ברורה ונקייה וניתן לצאת אל החיים מחדש ללא כל תלות בחומר ממכר. במידה ואתם מרגישים שיש לכם צורך להתחיל גמילה – כדאי לפנות למכון גמילה רלוונטי, שיסייע לכם לעבור את השלבים בקלות. מכון גמילה "ניקה נגמלים" יכול להתאים עבורכם, הם מלווים מטופלים רבים שהתמכרות לחומרים ממכרים ועזרו לכם, בזכות טיפול מתאים, להיגמל ולשוב לשגרה בקלות.

  שלבי גמילה מסמים – היחסים עם המשפחה והחברים

  כאשר מתחילים את שלבי גמילה מסמים, צריך לזכור שיש מסביבכם חברה שליוותה ומלווה אתכם לאורך כל השלבים. הם אומנם יודעים מה מצבכם כרגע, אך אין להם כל כך מושג איך תרגישו באמת כשתתחילו גמילה. ברגע שהם יחשפו להתנהגויות השונות שלכם, למצבים הבריאותיים, הגופניים והנפשיים הם יתחילו להתקרב יותר, מכיוון שהם ירצו בטובתכם. אתם לעומת זאת, תרצו מעט מרחק בהתחלה ולעיתים קרבה. זהו גם שלב מאוד משמעותי שמכור עובר, הרצון להיות קרוב לאנשים אהובים וקרובים אך לעיתים אתם מעדיפים להיות לבד. ככל שהתהליך יהיה מתקדם יותר, אתם תרצו יותר ויותר לראות את החברים והמשפחה ואף תרצו לעשות איתם פעילויות שונות.

  אחרי הגמילה – שינוי תעסוקתי

  אחרי שעברתם את שלבי גמילה מסמים בהצלחה, כל שנותר לכם הוא לחזור לחייכם הרגילים, למצוא את עצמכם מבחינה תעסוקתית ואף להיעזר בחברים והמשפחה שתמכו בכם לאורך כל הדרך עד שתמצאו את המקום שמתאים לכם.

  לסיכום, מכון גמילה "ניקה נגמלים" מלווה מטופלים רבים לאורך השנים שהתמכרו לסמים וסייע להם לעבור גמילה מוצלחת ומקצועית.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים