צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  כיצד בוחרים את מכון הגמילה המתאים?

  אל תזלזלו בהחלטה

  מרכזי גמילה מסמים במרכז הולכים ונעשים מבוקשים, ולא לחינם. בני נוער ומבוגרים שמנסים רק פעם אחת ומסתבכים איכשהו הם לחלוטין לא נדירים, ואנחנו מתחילים לשאול את עצמנו איך בוחרים את המקום הנכון. אז זהו, שיש הרבה פרמטרים, וזה בהחלט משהו שצריך להשקיע בו, כי תהליך לא נכון עלול לאבד את אמון המטופל, לגרום לנזקים נפשיים עמוקים, ולפעמים להטביע אותו עמוק יותר בבוץ, אפשר לפגוש אנשים שנגמלו מהתמכרות וחזרו אליה, ואפשר למצוא גם כאלו שלא מוכנים לעבור תהליך נוסף אחרי כישלון הקודם. בכל מקרה תמיד תהליך ראשוני הוא יעיל ומהיר יותר, לכן חשוב כל כך לבחור נכון בפעם הראשונה, שתהיה גם האחרונה. לא ניגשים למכון בלי לבדוק את כל מה שחשוב לכם לטיפול מיטבי.

  קריטריונים לטיפול מוצלח

  קודם כל בטיפול בהתמכרות, מכון גמילה מאלכוהול, מוסד גמילה מהימורים, או כל מטפל בגורם ממכר אחר, חשוב לברר שהמכון עוסק בבעיות התמכרות נרחבות ולא רק בודדות, משום שלעיתים מזהים בטיפול התמכרות משנית, ובכלל הידע הרחב הוא רק בונוס, אל תתפתו לגשת למכון שאין לו ידע מעמיק בכל ענף הגמילה מכל הסוגים. שנית, וודאו שהצוות כולל מומחים בתחומים מגוונים, מטפלים שונים בשיטות רבות ואנשי מקצוע מכל רחבי הטיפול בנפש, משום שההצלחה של גמילה לאורך זמן תלויה במידת ההבנה של הגורמים הנפשיים שמאחורי ההתמכרות והטיפול המעמיק בהם כדי לבנות את הנפש של המטופל ביציבות, שתשחרר אותו מהצורך בחומרים ממכרים.

  אנושיות מעל הכל

  המקצועיות היא קריטית, כבר הבנו, אבל אנושיות היא הכרחית לא פחות, בחרו במכון שרואה את המטופל כבן אדם מאחורי כל התנהגות, מוזרה ככל שתהיה, מאחורי כל הזנחה או חוסר יציבות, כי האמון בכוחותיו ייתן לו את הכוח לעבור את זה. וודאו שאתם מפקידים את הנפש השברירית של המכור בידיים מקצועיות, אבל גם עדינות ומחבקות, כאלו שגם אם יתעורר צורך באשפוז או בתהליך שהנפש תתקשה להתמודד איתו הם יבינו אותו ויסייעו לו להתמודד עם זה. התופעות הפיזיות והנפשיות של תהליך גמילה פעמים רבות אינן פשוטות, ודורשות הרבה כוחות נפש, לעיתים חווה המטופל הפרעות נפשיות כמו חרדה, התקפי זעם ועוד, ובמצבים כאלו הוא חייב צוות מכיל ומכבד, שיחזיק אותו בתהליך ויסייע לו לעבור את המשברים ולהתקדם לשלבים הבאים עד השחרור שבסוף הדרך.

  ניקה ישראל מחכים לכם במכון שלנו, ממוקם באזור רגוע ושליו במרכז הארץ, עם הצוות המקצועי והמכבד שלנו, עם האמון הבטוח בכל מטופל והתקווה לתת לכל אחד את כל מה שהוא צריך כדי להיגמל אחת ולתמיד.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים