צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  גמילה מסמים

  אם אתם או אדם הקרוב אליכם סובלים מהתמכרות לסמים, אל תהססו לפנות לעזרה. מרכז "ניקה נגמלים" מספק מענה מקצועי מקיף לסובלים מהבעיה. לייעוץ ראשוני צרו קשר ועשו שינוי חיובי בחייכם.

  גמילה מסמים – ניקה נגמלים מרכז גמילה

  פיתוח התמכרות לסמים אינו סימן לחולשת אופי או אישיות בעייתית, ודרוש יותר מכוח רצון כדי לעבור גמילה מסמים ולהתגבר על הבעיה. שימוש בסמים עלול ליצור שינויים של ממש במוח, ולגרום לתשוקות עוצמתיות ולהתנהגות כפייתית שגורמת לגמילה להיראות כמטרה בלתי אפשרית. אבל ההחלמה לעולם אינה מחוץ להישג יד, לא משנה עד כמה המצב נראה חסר סיכוי או כמה פעמים ניסיתם ונכשלתם בעבר. עם הטיפול והתמיכה הנכונים, שינוי הוא תמיד אפשרי.

  גמילה מסמים מורכבת מכמה שלבים

  המעבר מהתמכרות פיזית ונפשית לאורח חיים בריא ומאושר טומן בחובו שינוי גדול, כך שמדובר בתהליך משמעותי ומורכב. גמילה מסמים היא תהליך המורכב מארבעה שלבים:

  הכרה בבעיה והערכתה על ידי הצוות הטיפולי:

  הכרה בבעיה היא תמיד השלב הראשון בדרך לפיתרון. על האדם להודות בפה מלא שהוא סובל מהתמכרות לסמים – ראשית בפני עצמו, ואז בפני הצוות הטיפולי. כדי ליצור תוכנית טיפול יעילה, על המטפלים להכיר את המצב לאשורו, לדעת באילו חומרים נעשה שימוש ובאיזה היקף. זה יכול להיות מאד לא פשוט, שכן אנשים הסובלים מהתמכרות לסמים נוטים להיות חשאיים מאד בשל השיפוטיות החברתית כלפיהם. בנוסף, על המטפלים להכיר ולאבחן את מצבו הנפשי של המטפל, שכן לעיתים קרובות שימוש בסמים ובעיות בבריאות הנפש קשורים הדוקות זה לזה.

  ניקוי רעלים

  תהליך של ניקוי הגוף מהחומרים המזיקים (בבת אחת או בהדרגה). במקרים מסויימים מדובר בתהליך מסוכן שעליו להיות מלווה בהשגחה רפואית צמודה. ניקוי רעלים מלווה בתופעות לוואי לא נעימות, אך זמניות. במסגרות מקצועיות ניתן להציע תרופות המקילות עליהן.

  טיפול פסיכולוגי

  רוב האנשים מתייחסים לשלב ניקוי הרעלים כגמילה עצמה, אך שם מדובר בגמילה פיזית בלבד. הגמילה האמיתית היא פסיכולוגית – ניתוק הקשר הנפשי בין האדם למושא התמכרותו. בשלב זה מזהים ומתייחסים לגורמים העומדים בבסיס ההתמכרות.

  ליווי המשך

  התמכרות לסמים היא הפרעה כרונית, שיכולה להרים את ראשה שוב בכל שלב בחיים. גם לאחר תהליך מוצלח של גמילה מסמים, מומלץ להמשיך בטיפול פסיכולוגי או בהשתתפות בקבוצות תמיכה.

  מרכזי גמילה מסמים

  על אף שבעיני חלק איתנו ההתמכרות לכשעצמה עלולה להיתפש כמצב חריג שאיננו מקשרים אל עצמנו או אל אנשים הקרובים לנו, במציאות כמעט כל אחד מאיתנו מכור למשהו- בין אם מדובר בחומר או בדפוס התנהגות שנוצרה לנו תלות סביבו. אמנם, לא כל ההתמכרויות הקטנות והבלתי מודעות שלנו עלולות לדרוש טיפול במסגרת גוף מקצועי ורציני כדוגמת מרכזי גמילה מסמים, אבל יש לכל אחד מאיתנו הנטייה להתמכר. קפה, סיגריות, רשתות חברתיות או משחקי מחשב, כולן התמכרויות נפוצות במיוחד שלרוב לא דורשות גמילה מורכבת. בניגוד לכך, בשנים האחרונות כאשר הקנאביס הפך לחלק בלתי נפרד מהנוף הסביבתי והחברתי שלנו, גם סמים קלים כמו מריחואנה וחשיש עלולים להפוך לגורם סיכון רציני שדווקא איתו קיים סיכון ולכן גם נדרשת לעיתים גמילה מסודרת.

  מרכזי גמילה מסמים – איך בעצם מתבצע תהליך הגמילה?

  תהליך הגמילה מסמים מורכב מכמה שלבים, שלעיתים עשויה להיות חפיפה ביניהם אולם כל אחד מהם חיוני לצורך הצלחתו של התהליך – גמילה שלמה ויציבה לאורך זמן. השלב הראשון הוא שלב ההתנקות הפיזית מהחומר הממכר: לסמים השונים לוקח פרקי זמן שונים לצאת לגמרי מגופו של הנגמל גם כאשר הוא מפסיק לצרוך אותם באופן מוחלט. בשלב זה, יתכנו מקרים בהם הנגמל יצטרך לעבור את התהליך באשפוז, מכיוון שישנם לא מעט מקרים שבהם תסמיני הגמילה בעת ניקוי הגוף עלולים לגרום לתופעות פיזיות ונפשיות כאחד, וחשוב שיהיה איש מקצוע מיומן שיהיה מסוגל לפקח על התהליך מהאספקט הפיזיולוגי והמנטאלי. לאחר תום הגמילה הפיזית מתחיל שלב ההתאוששות, במהלכו מושם דגש בעיקר על הפן הנפשי – הטריגרים שגרמו להתמכרות, איזה תועלת מנטאלית הפיק הנגמל מהשימוש בסם וכן הלאה. הטיפולים בשלב זה יהיו קבוצתיים ופרטניים, כשהאיזון והיחס בין סוג טיפול אחד לשני נקבעים על פי צרכיו הספציפיים של המטופל. השלב השלישי הוא שלב השיקום, המתמקד בהשבתו של המשתקם לסביבתו – סביבת מגוריו, סביבה משפחתית, סביבה תעסוקתית – כל אותן סביבות שבהן פגע בעת שהיה מכור. מרכזי גמילה מסמים הם הגופים המקצועיים שעוברים עם המטופל ובני משפחתו את כל התהליך הזה, ומלווים אותו במסע שלו לחיים בריאים יותר.

  מרכז גמילה מסמים ששם את המטופל במרכז

  אם אתם הגעתם לשלב בו אתם מוכנים להודות שקיימת אצלכם בעיית שימוש בסמים ואתם מעוניינים להחזיר את החיים למסלולם ולקבל טיפול, אתם מוזמנים לפנות אל ניקה נגמלים- מרכז גמילה מקצועי ונעים באווירה טובה בפתח תקווה.

  מרכז גמילה מסמים

  מרכז גמילה מסמים הוא גוף טיפולי- שיקומי מקצועי המפעיל תוכנית שתפקידה לסייע לאנשים שהתמכרו לשימוש בסמים להיגמל ולחזור לתפקוד בריא. טרם תחילת תוכנית הגמילה יידרש אבחון מדוקדק של הבעיה ע"י מומחים בתחום, שיאפיינו נתונים כדוגמת ה"טריגרים" הנפשיים שגורמים לאדם להשתמש בסמים, כמו גם מצבו הפיזי והמנטאלי. בהתאם לנתונים אלה יבנו עבורו אנשי המקצוע מסלול גמילה ייחודי ופרטני שיאפשר לו לשוב לחיים הנורמטיביים, הבריאים והטובים הרחק מגורם ההתמכרות שלו. עקרונות תהליכי הגמילה דומים מאד בין סוגי ההתמכרויות, על אף שבפועל תהליך הגמילה לכשעצמו יהיה שונה, שכן ישנם הבדלים לא מעטים בין התמכרויות לחומרים (סמים קלים וקשים, תרופות מרשם, אלכוהול וכן הלאה) לבין התנהגויות התמכרותיות (כמו הימורים, סקס, מסכים, גלישה ברשת וכד'). מכיוון שגמילה מחומרים תצריך את ניקוי גופו של הנגמל מהחומר הממכר, בחלק מהמקרים מרכז גמילה מסמים יתחיל את תהליך הגמילה באשפוז של הנגמל בכדי לנקות את גופו מהסם בזכות עצירה מוחלטת של השימוש בו, ובמקביל, על מנת למנוע ממנו גישה לסביבה הישנה שבה היו טריגרים שהפעילו את השימוש, כמו גם אפשרה לו נתיב אספקה זמין של הסם.

  מרכז גמילה מסמים – כמה זמן אורך תהליך הגמילה?

  חשוב מאד לדעת כי הפסקה מיידית ומוחלטת של שימוש בסמים (כמו גם שימוש בכל חומר ממכר אחר), עלולה לרוב לגרור אחריה שורה ארוכה ומורכבת של תסמיני גמילה (הקרויים בלשון העם – "קריז"). התסמינים האלה עלולים להתבטא באופן פיזי (ככאבים מסוגים שונים, בחילה והקאות, שלשולים, חוסר בשינה, הזעת-יתר, דופק מואץ וכד) או באופן נפשי- כשלרוב ישנה קורלציה בין התסמינים מהסוגים השונים. על אף שמשך זמן הגמילה הפיזית לכשעצמו נחשב כמהיר יחסית ואורך בין מספר ימים ועד למספר שבועות, בכל מה שקשור לתהליך השיקום, חשוב להתכונן לפרק זמן ארוך הרבה יותר שעשוי אף לארוך יותר משנה שלמה. בהתאם לנתוניו הספציפיים של האדם ובתוכנית הגמילה שנבחרה על ידי מרכז גמילה מסמים המטפל בו, ניתן יהיה להתחיל בתוכנית ארוכת טווח של טיפול שורשי בבעיה, כמו גם בטריגרים שגרמו לאותו אדם להתמכר מלכתחילה.

  גמילה מסמים תתחיל בסביבה הנכונה

  אם אתם מתמודדים עם בעיית שימוש בסמים והחלטתם להתחיל לטפל בעצמכם ואתם לא יודעים לאן לפנות כדי להתחיל את התהליך, אתם מוזמנים ליצור קשר עם מכון הגמילה ניקה נגמלים ולקבל יעוץ מקצועי וטיפול גמילה איכותי.

  מכון גמילה מסמים

  מכון גמילה מסמים הוא מקום טיפול שיקומי שעוסק בגמילה מסוגי הסמים השונים, מהסמים הקלים יותר כמו קנאביס או חשיש, דרך סמים ממריצים (סטימולנטים) וסמי מסיבות, ועד לסמים קשים כמו קוקאין, קריסטל מת', הרואין ועוד.  גם הסמים המעניקים תחושה נמרצת ואף יוצרים הנאה מסויימת כמו סמי מסיבות, וגם סמים קלים כמו קנאביס הם למעשה בעלי השפעה שלילית על מוחנו וגופינו, ואומנם תחושת האופוריה שהם מייצרים נעימה לרבים, אך ההשלכות הארוכות טווח לעיתים קרובות דורשות טיפול של מכון גמילה מסמים. בנוסף, אותם סמים המעניקים תחושה אופורית עלולים לגרום להתמכרות שמקורה בסבילות האדם אליהם, כלומר שאותה כמות הסם אשר גרמה למשתמש בו לתחושה האופורית בתחילה, כבר לא תספיק לו כדי להגיע לרמת האופוריה הזו בשימוש הבא. כך שבכל פעם, המשתמש יצטרך להגדיל את כמות הסם במטרה להגיע לאותה רמת תחושה. בדיוק ככה נוצרת התלות בסם, כלומר, ההתמכרות שמצריכה טיפול מקצועי.

  מכון גמילה מסמים – כיצד מתנהג המכור לסמים ממריצים?

  המכורים לסמים הממריצים סובלים ממגוון תופעות, שביניהן גופניות וסביבתיות. בין התופעות הללו ניתן לגלות צריכה מוגברת של אלכוהול, בילויים שכרוכים בהוצאות גדולות, הימורים, שעות ערות שאינן מקובלות, ימים שלמים ללא שינה עם רמות אנרגיה גבוהות שלאחריהם ימי דיכאון והסתגרות, ירידה קיצונית במשקל, בעיות בשינה, שינויים התנהגותיים (כדוגמת תוקפנות, חרדה או עוררות מינית מוגברת), קשיים בתפקוד המיני, חוסר יכולת לעמוד באחריות מסוגים שונים וכן הלאה. למעשה, את כל התופעות האלו ניתן לסכם בשתי השלכות עיקריות המצריכות טיפול מקצועי של מכון גמילה מסמים – היציאה משגרת החיים הנורמטיבית והפגיעה בכל אחד מהתחומים השונים של חיי המכור לסמים וחיי סביבתו הקרובה. ההשלכות הללו הן הסיבה העיקרית לכך שבמרבית המקרים הסביבה הקרובה היא זו המזהה את הבעיה, והיא אף זו שנוקטת בפעולה שמטרתה להכניס את המכור לסמים למסגרת הטיפול המקצועית המתאימה לו.

  מכון גמילה לטיפול בהתמכרויות לסמים שונים

  מכון הגמילה ניקה נגמלים מתמחה בגמילה מסמים על סוגיהם השונים. לכן, אם אתם (או אדם הקרוב לכם) מתמודדים עם בעיית השימוש בסמים, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר בהקדם ולקבל ייעוץ מקצועי שיסייע לכם להתמודד עם הבעיה באופן מבוקר, מנוטר וטוב ככל האפשר.

  גמילה מסמים קשים

  המונחים סמים קלים וסמים קשים אינם מדעיים או רפואיים, והם מבוססים בעיקר על תפיסה חברתית. למרות ההגדרות השרירותיות, ניתן לומר באופן כללי שסמים קלים הם מקובלים יותר מבחינה חברתית, ונחשבים (שלא תמיד בצדק) לבטוחים יותר וממכרים פחות. בקבוצה זה נכללים בדרך כלל חומרים כמו קנאביס, חשיש, ולעיתים גם אלכוהול וניקוטין. סמים קשים, לעומת זאת, הם בעלי השפעה חזקה יותר על הגוף, הם ממכרים מאד ותופעות הלוואי שלהם חמורות. דוגמאות נפוצות לסמים כאלה הם הרואין, קוקאין ומתאמפתמינים. להתמכרות לאותם חומרים קשים יש מספר סימפטומים חמורים, המקשים גם על גמילה מסמים קשים:

  • דחף עז לצרוך את הסם, בתדירות הולכת וגדלה.
  • נטילת כמויות גדולות יותר של הסם על פני תקופה ארוכה יותר מהמתוכנן.
  • עיסוק אובססיבי בדרכים להשיג ולצרוך את הסם.
  • כניסה לבורות כלכליים על מנת לממן את הצריכה ההולכת וגדלה.
  • אי עמידה בהתחייבויות ונטישת תחומי אחריות.
  • התנהגויות לא אופייניות כמו גניבה או הונאה על מנת להשיג כסף.
  • נהיגה או ביצוע פעילויות מסוכנות אחרות תחת השפעת הסם.
  • התבודדות והתרחקות מבני משפחה וחברים.
  • התדרדרות בבריאות הגוף והנפש.

  גמילה מסמים קשים היא לא תהליך ליניארי

  תהליך גמילה מסמים קשים הוא מאתגר לגוף וגם לנפש, ומומלץ ביותר לקיימו במסגרת טיפולית מוסמכת. התהליך בדרך כלל כולל מספר אלמנטים:

  • ניקוי רעלים: המנעות מוחלטת (בהדרגה או בבת אחת) מן הסם עד ליציאת כולו מין הגוף. תהליך זה מלווה בתסמיני גמילה כמו רעידות, כאבים, הקאות ואפילו התקפי עוויתות.
  • תכנית טיפול נפשי: גמילה פיזית כשלעצמה אינה מספיקה, שכן היא אינה מונעת שימוש חוזר בסם. גמילה אמיתית מתרחשת כאשר מתנתק הקשר התלותי בין האדם לבין מושא ההתמכרות שלו. למטופלים שונים תותאם תכנית טיפול שונה, כאשר במרבית המקרים השיטה המוצלחת ביותר היא טיפול קוגנטיבי-התנהגותי. טיפולים אפשריים נוספים יכולים להיות טיפול קבוצתי, ייעוץ תעסוקתי, טיפול משפחתי ועוד.
  • טיפול המשך – התמכרות היא הפרעה כרונית, ואדם שנגמל עשוי למצוא את עצמו נגרר שוב לצריכת חומרים מזיקים. לפיכך מומלץ שלא לוותר על סביבה טיפולית תומכת במסגרת כלשהי גם בהמשך החיים.

  התחלת התהליך תלויה בבקשת עזרה מהגורם הנכון

  אם אתם חושדים כי אתם או אדם הקרוב אליכם סובלים מהתמכרות לסמים כאלה ואחרים, אל תהססו לפנות לעזרה. פנו עוד היום אל מרכז "ניקה נגמלים" אשר מספק מענה מקצועי מקיף לסובלים מהבעיה.

  גמילה מסמים קלים

  המונחים סמים קלים וסמים קשים אינם רשמיים, ובעיקר משקפים תפיסה ציבורית. למעשה ההגדרה שלהם היא שרירותית ובעלת קריטריונים לא מוגדרים, ובגללה אנשים נוטים לחשוב שסמים קשים הם חזקים, ממכרים ומסוכנים, ואילו סמים קלים הם בעלי השפעה מועטה בלבד על הגוף, אינם ממכרים ואין כל רע בשימוש בהם. למעשה, מדובר בתפיסה שגויה ואפילו מסוכנת. שמעתם פעם את המושג "פיכחון קליפורניה" (“California sober”)? מדובר במונח שטבעה הזמרת דמי לובאטו בריאיון לגבי המאבק שלה בהתמכרויות. לדברי הכוכבת, מדובר בסוג של פיכחון המתאים לאנשים שקשה להם להימנע לחלוטין מחומרים משני תודעה, והם נמנעים מסמים קשים אך מרשים לעצמם להתשמש בסמים קלים כמו מריחואנה או אלכוהול. מסתבר שרבים מאיתנו בוחרים בסגנון החיים הזה, מתוך המחשבה השגויה שאין כל רע בשימוש בסמים קלים. בניגוד לסטיגמה, לעיתים קרובות נדרשת לרבים גמילה מסמים קלים אך הם אינם כלל מודעים שהם מכורים וזקוקים לטיפול.

  גמילה מסמים קלים היא לא קלה

  כאמור, שימוש תדיר בסמים קלים אינו מומלץ. לפניכם מספר סיבות לכך:

  • סמים קלים עשויים להיות הרבה יותר ממכרים ומסוכנים מכפי שנהוג לחשוב. למשל, שימוש תדיר במריחואנה נמצא כקשור לשביעות רצון נמוכה מהחיים, בריאות נפשית ופיזית לקויה, בעיות בין אישיות, קשיים בחיי העבודה ועוד. אלכוהול (שיש המחשיבים לסם קל) עשוי להיות ממכר ביותר, והגמילה ממנו אפילו מסכנת חיים.
  • גמילה מסמים קלים עשויה להיות מאתגרת במיוחד, כיוון שהם נפוצים ומקובלים מבחינה חברתית, כך שקשה להימנע מהם. בנוסף,
  • נטילת סמים קלים גם עלולה להוביל לשימוש בסמים קשים ומסוכנים אף יותר, במיוחד מאחר שההבחנה בין שני הסוגים שרירותית כל כך. האם פטריות הזיה נחשבות לסם קשה? ומה לגבי משככי כאבים? כאשר אדם שנוקט בגישה של "פיכחון קליפורניה" עומד בפני התלבטות לגבי נטילת סם חדש, כל שעליו לעשות הוא להחליט שמדובר בסם קל, וכך אין לו שום סיבה להתרחק ממנו.
  • כדי להיגמל מסמים, יש לחשוב על התמכרות כעל הפרעה כרונית. אדם שנגמל מסמים צריך להתנזר מהם לחלוטין במשך כל חייו. ההתייחסות לסמים מסויימים כ"קלים", עלולה לגרום לאדם שהתנקה מסמים להשתמש בהם, ובך למצוא את עצמו שוב על מסלול ההתמכרות.

  ההצלחה כרוכה בעזרה בדרך

  אם אתם או אדם הקרוב אליכם סובלים מהתמכרות לסמים, אל תהססו לפנות לעזרה על מנת להצליח לצלוח את תהליך הגמילה הלא פשוט כלל. מרכז ניקה נגמלים לגמילה מהתמכרויות מספק מענה מקצועי מקיף לסובלים מהבעיה וישמח להעניק גם לכם טיפול מקיף, מכיל ומבין.

  מרכז גמילה מסמים פרטי

  אחת מהשאלות הגדולות והמורכבות ביותר הנוגעת לגמילה מסמים נוגעת לגמילה עצמאית, ליכולת להיגמל לבד באופן ביתי, בסיוע חבר, חברה או בן משפחה שמלווה אותך במהלך התהליך. רבים חושבים כי הם מעדיפים זאת במקום להיכנס למוסד גמילה ציבורי, שבו סביר להניח שהמכור ילך לאיבוד בין כל שאר המטופלים ולא יזכה ביחס אישי ובטיפול המתאים באופן אישי לצרכיו, אך הם אינם יודעים כי גמילה ביתית מסמים עשויה להיות חרב פיפיות ואף להוות סיכון לנגמר. עם זאת, ישנו פתרון שלישי – מרכז גמילה מסמים פרטי יכול לספק את האפשרות הטובה, עבור מכורים שמעוניינים לקבל טיפול אישי ומקצועי.

  מרכז גמילה מסמים פרטי מול גמילה ביתית

  הליכי הגמילה מאלכוהול, מסמים או מכל התמכרות אחרת, כוללים באופן מסורתי מספר שלבים שהם פחות או יותר קבועים. במהלך הליכי הגמילה האדם המכור אמור להגיע לתובנות שונות הנוגעות למצבו, ואף אמור ללמוד כיצד לאגור בו את הכוחות הנחוצים בכדי להתגבר על רצונו להשתמש שוב בגורם ההתמכרות שלו. במסגרת הליכים אלו, הוא גם נאלץ להתמודד עם עצם התמכרותו ולהודות בקיומה, לנהל שיח מול מכורים נוספים, וכן הלאה, כולם – הליכים נחוצים מאד בשיקומו של המכור ובחזרתו לחייו הבריאים והנורמטיביים, ללא השימוש בסם.

  מרכז פרטי יכול להציע פתרונות ייחודיים

  אם אתם מתמודדים עם בעיית השימוש בסמים ומתלבטים בין אפיקי הגמילה השונים, אתם מוזמנים לפנות אל מרכז הגמילה הפרטי ניקה נגמלים, ולקבל טיפול מכיל ומקצועי מצוות מיומן ומנוסה במיוחד.

  במקרים בהם מידת חומרתה של ההתמכרות נחשבת לנמוכה יחסית, (דבר המאובחן, אך ורק, על ידי רופא המתמחה בהתמכרויות), ניתן לנסות ולבצע גמילה ללא כניסה למרכז גמילה מסודר. אולם יחד עם זאת, חשוב לדעת כי מרכז גמילה מסמים פרטי מסוגל להציע הרבה יותר, הן מבחינת האמצעים העומדים לרשות המנסה להיגמל, והן מבחינת מערך התמיכה שהוא מסוגל להציע לנגמל ולבני משפחתו. כמו כן, במרבית הליכי הגמילה (אפילו ברמות ההתמכרות המוגדרות כנמוכות), ישנן לא מעט עליות ומורדות במהלך תהליכי השיקום, ולכן מרכז הגמילה הפרטי מסוגל לתת לאדם המנסה להיגמל את רמת היציבות המתמידה הנדרשת לו, גם בעת שהוא במצב של ירידה ברמות האנרגיה והנחישות שלו.

  מוסד גמילה מסמים

  באופן הגיוני לגמרי, הדרך היעילה והבטוחה ביותר לגמילה מסמים ומהתמכרויות אחרות, עוברת בבחירה נבונה ומושכלת של מוסד גמילה מסמים. חשוב לזכור כי רק ברשותו של מרכז גמילה מקצועי נמצאים כל הידע והניסיון שמאפשרים לנגמל המשתקם ובני משפחתו לצלוח את המשבר הזמני (או המתמשך) ולשוב יחדיו לחיים טובים, בריאים ומאוזנים יותר. יחד עם זאת, בחירתו של מוסד גמילה מסמים עשויה להתגלות כמשימה לא קלה, זאת מאחר וכיום קיימים לא מעט מוסדות ומרכזי גמילה מהסוגים השונים, שכל אחד מהם מתפאר בהתמחויותיו ובניסיונו.

  מוסד גמילה מסמים – כיצד בוחרים?

  על מנת לבחור נכון במוסד הגמילה המתאים לכם ביותר, אספו את כל המידע שנדרש על המוסדות שאתם שוקלים, ובררו את כל הפרטים אודותיהם – כאשר אתם מבררים את המידע הנדרש, חשוב גם לשים את הדגש על פרטים קטנים ולבדוק לעומק לא רק את הפרטים לגבי סוג תוכניות הגמילה המוצעות, אלא גם כיצד בפועל התוכנית מתקדמת, מי הם אנשי המקצוע המלווים את תהליך הגמילה, מה הם התנאים של האשפוז במידה וקיימת חובה כזו, כיצד המקום נראה בכלל, מה האווירה השוררת בו, כמה אנשים נמצאים שם במהלך היום והלילה ופרטים נוספים, שכל אחד מהם יכול להוות את ההבדל בין מוסד גמילה מסמים שמסב לכם שקט נפשי, או לחילופין לא מתאים לצרכים שלכם.

  התמקדו באפשרויות הרלוונטיות – אחרי איסוף כלל המידע, לרוב, תישארו עם רשימה הכוללת מספר מוסדות רלוונטיים, שמהם תבחרו מוסד גמילה אחד. קיבעו פגישות פנים אל פנים עם נציגי המוסדות והגיעו לפגישה כשאתם מצוידים ברשימת שאלות ובפרטים שלגביהם אתם סקרנים.

  מוסד הגמילה הנכון יכול להציל את חייכם

  ניקה נגמלים – מוסד גמילה מסמים ואלכוהול כמו גם התנהגויות הרסניות כמו הימורים כפייתיים והפרעות אכילה אשר ממוקם בפתח תקווה בשכונה שקטה המאפשרת שמירה על דיסקרטיות. אם אתם רוצים לקבל טיפול מסור, אדיב ומקצועי, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר, להתייעץ, לשאול ולקבל ייעוץ ראשוני וטיפול איכותי ומקצועי.

  מכון גמילה מסמים קלים

  על אף שסמים קלים נראים כיום כעניין לא רציני ואפילו כחלק מהנורמה, בבילויים חברתיים ובכלל, קיימת כיום הסכמה כוללת בין כל החוקרים והמומחים להתפתחות כי לשימוש קבוע בסמים קלים אצל בני הנוער, במיוחד לאור העובדה כי הם שרויים בתקופת חיים הנחשבת לרגישה מבחינת התפתחותם הנוירולוגית, תפקיד כבד-משקל בפגיעה פוטנציאלית בהתפתחותו התקינה של המוח. מחקרים נוספים שפורסמו בלא מעט מגזינים וכתבי עת רפואיים, מורים גם על כך כי סיכוני ההתאבדות בקרב בני הנוער המעשנים מריחואנה, למשל, נחשבים כגבוהים עד לפי 3.5 יותר מאלה של בני הנוער שאינם מעשנים את הסם. גם הקשרים בין השימוש בסמים קלים לבין תופעות כמו דיכאון או מחשבות אובדניות, הוכח כגבוה בכ-50% אצל בני הנוער המשתמשים באותם סמים קלים. על אף שמרבית החוקרים לא יטענו לקשר סיבתי מובהק בין עישון הקנאביס לדוגמה בקרב מתבגרים לבין נטיות אובדניות, עצם הקורלציה בנתוני המחקרים אמור לעורר דאגה ולהדגיש את הצורך בטיפול במסגרת מכון גמילה מסמים קלים לצעירים אשר צורכים קנאביס.

  מכון גמילה מסמים קלים – מדוע הוא נדרש?

  כיום, על פי המחקרים השונים קנאביס נחשב לסם ה"קל" הנפוץ ביותר בשימוש בקרב בני הנוער. נזקי עישון הקנאביס בגיל ההתבגרות נגרמים בשל עצירת ייצור חלבון ספציפי בגופם החיוני מאוד להתפתחות המוחית של הנער או הנערה בעקבות צריכת הסם. בקרב בני נוער הנוהגים לעשן בקביעות מאופיינת פגיעה קוגניטיבית ארוכת-טווח ומשמעותית, שעלולה להתבטא בעיקר בליקויי זיכרון ובהפחתת יכולתם של הנער או הנערה לווסת את דחפיהם. תופעה נוספת המקושרת לשימוש בסמים קלים ואף היא יכולה להיות זרז לפניה אל מכון גמילה מסמים קלים, היא העלייה העצומה שחלה בשיעורי בני הנוער הנזקקים לאשפוזים פסיכיאטריים במדינות בהן נכנסה הליגליזציה של עישון קנאביס. הנתונים מורים כי במדינות כאלה, עלה מספרם של בני הנוער המתאשפזים על רקע שימוש קנאביס פי ארבעה.

  מכון גמילה שיסייע לגמילה ארוכת טווח

  אם אתם מתמודדים עם בעיית שימוש בסמים קלים או שאדם יקר לכם מתמודד עם בעיה כזו, אתם מוזמנים ליצור קשר עם מכון הגמילה מסמים ואלכוהול ניקה נגמלים הנמצא בפתח תקווה, ולקבל ייעוץ ראשוני וטיפול מקצועי ומכיל בנושא.

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים