צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  גמילה מהימורים – מרכז גמילה ניקה נגמלים

  בעוד שבעבר היינו צריכים לפקוד פיזית את בתי הקזינו או מסלולי המרוצים כדי לעסוק בהימורים, העידן הדיגיטלי מאפשר לנו לעשות זאת בלחיצת כפתור, בכל מקום ובכל זמן. אין זה פלא איפוא ששכיחות מקרי ההתמכרות להימורים הולכת ועולה ברחבי העולם. התמכרות להימורים אינה הפרעה מוכרת כמו התמכרות לסמים או לאלכוהול, אך מדובר באחת ההתמכרויות הנפוצות ביותר.

  גמילה מהימורים במקום איכותי

  מדובר בדחף כפייתי להמשיך להוציא כסף על הימורים, לעיתים קרובות בהשפעת דפוסי חשיבה מעוותים (כגון שזכייה בלוטו היא מיומנות, ולא מזל). התמכרות להימורים לרוב מובילה לקשיים כלכליים חמורים, בעיות בעבודה, פגיעה בחיי המשפחה ולהתדרדרות נפשית. בניגוד למי שעוסק בכך כתחביב, אדם המכור להימורים לא יכול פשוט להפסיק כשהוא מפסיד, או להגדיר גבול כספי מראש. הוא חש דחף בלתי נשלט להמשיך ולהמר עד שיחזיר את כספו, וכך נוצר מעגל קסמים הרסני של הפסדים.

  סימנים של התמכרות להימורים

  כמו כל הפרעות ההתמכרות, הגבול בין עיסוק נורמלי בהימורים להתמכרות עשוי להיות מטושטש. אם אינכם בטוחים, לפניכם מספר סימנים לכך שמדובר בבעיה:

  השקעת כמויות בלתי מוגבלות של זמן וכסף.

  לקיחת הלוואות וכניסה לבורות כלכליים.

  פניה לגניבה או הונאה לשם השגת כסף.

  שינויים במצב הרוח כגון דיכאון, התרוממות נפש או ייאוש.

  אמונות כוזבות: ניצחון חייב להתרחש בסופו של דבר, אפשר לשלוט על המזל וכדומה.

  צורך להמר על סכומי כסף הולכים וגדלים.

  ניסיון להחזיר כסף אבוד על ידי הימורים נוספים.

  סיכון מערכות יחסים חשובות בשל ההימורים.

  שקרים לבני משפחה וחברים והכחשת היקף הבעיה.

  כיצד הימורים משפיעים על המוח

  בעבר, התמכרות להימורים נחשבה לחולשה מוסרית המצביעה על חמדנות וחוסר כוח רצון. כיום אנו יודעים כי בדומה לחומרים ממכרים אחרים כמו סמים ואלכוהול, התמכרות להימורים קשורה למערכת התגמול של המוח. חומרים ממכרים מביאים לשחרור מסיבי של דופאמין, עד פי 10 מהכמות הרגילה שלו במוח. חשיפה מתמשכת לחומר גורמת לגוף לפתח סבילות, והוא זקוק ליותר ויותר ממנו על מנת ליצור את אותה ההשפעה.

  מרכז גמילה מהימורים

  על אף שבאופן אסוציאטיבי הימורים מקושרים אצלנו למצוקה הכלכלית ולמחסור בכסף, ההתמכרות להימורים פוגעת במתמכרים ובסביבתם הקרובה באינספור דרכים שונות – כגון פגיעה אפשרית במערכת הזוגית והמשפחתית, באספקט המקצועי  ובאספקטים נוספים שונים. במקרים מסוימים, ההתמכרות להימורים עלולה אף להגיע לכדי נקיטת צעדים בלתי הפיכים ולפגיעה שהיא הרבה מעבר למינוס העצום שקיים בחשבון הבנק של המכור להימורים. פיטורים, גירושים, התבודדות או בידוד חברתי מוחלט – כולן תופעות נפוצות ושכיחות אצל מכורים להימורים. מרכז גמילה מהימורים עשוי לספק למכור להימורים את הפתרון המקצועי הנדרש לו, בעזרת תוכניות טיפול אישיות ופרטניות שרכיביהן ושלביהן השונים ייקבעו בהתאם למצבו והעדפותיו של המכור להימורים ולנתוניו הספציפיים הנוספים, טיפולים פסיכולוגיים וקבוצתיים, קבוצות תמיכה ועוד.

  מרכז גמילה מהימורים – האם אתם באמת זקוקים לו?

  בכל הנוגע להתנהגויות התמכרותיות קיים בציבור בלבול לא קטן, שכן קיימים לא מעט מיתוסים וסטיגמות שבגללם גם המכורים להימורים בדרגה קשה עלולים להאמין שהם לא באמת מכורים, ולכן הם אינם זקוקים לעזרתו המקצועית של מרכז גמילה מהימורים. אחד המיתוסים השכיחים והשגורים ביותר בדעת ציבור כיום, הגורס כי אדם המכור להימורים יהמר מידי יום ביומו. בפועל, אין קשר לתדירות של ההימורים אצל אדם המכור אליהם, אלא ההתמכרות לכשעצמה גוררת עימה השלכות שליליות רבות על חיי המכורים וחיי הסובבים אותם כמו הפסדי כסף ענקיים, חובות, לקיחת הלוואות מהשוק האפור על מנת לממן את ההתמכרות, בעיות תפקוד בזוגיות ובעבודה ועוד. מיתוס נוסף שקשור ישירות להימורים ולהתמכרות אליהם מסתתר מאחורי הטענה השגויה כי ההימור הוא "בעיה" רק במקרים שבהם המהמרים אינם מסוגל להרשות לעצמם את הפסדת סכומי הכסף שעליהם הימרו- טענה זו שגויה מיסודה, שכן עצם ההימור לכשעצמו מצריך הוצאת כספים שיכלו להיות מנותבים למטרות מועילות יותר, בין אם המהמר מסוגל לספוג את הפסדם ובין אם לאו.

  התמכרות להימורים עלולה להיות מסוכנת

  רבים אינם חושבים על כך מלכתחילה, אך התמכרות להימורים עלולה להיות מסוכנת ולהוביל לחובות, הלוואות מהשוק האפור בסיכון גבוה וכן פעילויות פליליות על מנת לממן את ההתמכרות. רוצים לדעת איך לטפל בבעיה מהשורש? אתם מוזמנים ליצור קשר עם ניקה נגמלים, מרכז גמילה בשכונה פסטורלית בפתח תקווה ולקבל יעוץ ראשוני בנושא, כמו גם טיפול מכיל ומקצועי.

  מכון גמילה מהימורים

  על אף הרצון הטוב של רובנו בתור חברים או בני משפחה לסייע לאדם המכור אשר יקר לליבנו להתמודד ולהירפא מהתמכרותו ההרסנית, בין אם מדובר על התמכרות לסמים, אלכוהול, הימורים או אפילו התמכרות למסכים, עלינו לזכור כי נדירים המקרים בהם ניסיון שלא בעזרת אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים נושא פירות ומצליח. לכן, על מנת לוודא את הצלחת הטיפול בהתמכרות להימורים לאדם היקר לכם- מומלץ לפנות אל מכון גמילה מהימורים שבזכות הידע, הניסיון והמיומנות של הפועלים בו, ניתן יהיה לבנות תוכנית טיפולית מותאמת אישית למטופל ולהעניק לו את הכלים המתאימים, כמו גם המקום המכיל והנעים להבריא ולהשיב את חייו למסלולם.

  מכון גמילה מהימורים – לסביבה משקל רב בתהליך ההחלמה

  התגובות של הסביבה מגוונות מאד לעצם גילוי ההתמכרות להימורים של בן משפחה, בן זוג או חבר קרוב. ישנם כאלה שיספקו לו את הכסף על מנת שלא יצטרך להידרדר להתנהגויות פליליות או שלא יחפש כספים וייקח הלוואות בשוק האפור שעלולות לסכן את חייו, ישנם כאלה שלא יעזבו את המכור אף לא לרגע, ישגיחו על כל צעד שלו וינסו להכריח אותו לחדול ממנהגו הרע. מהצד שני של המתרס, ישנם כאלה שישמרו מרחק מהמכור ויכעסו עליו ששוב לא הצליח להימנע מהימורים (למרות שהבטיח כנראה לא מעט פעמים בעבר). מכון גמילה מהימורים יידע בדיוק כיצד לגשת לבעיה, ולכן הוא מהווה את התקווה הטובה ביותר למכור לשם גמילה מהימורים, זאת מאחר ועל מנת להיגמל באמת מההתמכרות להימורים, קיים הצורך לאבחן את שורשי ההתמכרות, את הבסיס שעליו התפתחה ההתמכרות, ואף להבין מהם הדברים שמהם מנסה המכור לברוח, כך שלא די רק בהכחדת ההתנהגות-עצמה. על מכון הגמילה להיות מסוגל לטפל בבעיה ולעקור אותה משורשיה, ועל ידי כך לוודא שהיא לא תשוב.

  מכון גמילה מהימורים שישנה את חייכם

  ניקה נגמלים הוא מכון המתמחה בגמילה מחומרים ממכרים ומהתנהגויות מזיקות שונות כמו הימורים ואכילה כפייתית. טיפולי הגמילה ניתנים במכון על ידי צוות מקצועי ומיומן, תוך מתן יחס אישי והתאמת תוכנית גמילה פרטנית לכל משתקם ומשתקמת.

  מוסד גמילה מהימורים

  קיימות לא מעט סיבות שבגינן, אנשים מסוימים עלולים להאמין שהם אינם באמת מכורים להימורים, או לא נזקקים לעזרה מקצועית של מוסד גמילה מהימורים, בעקבות התחושה השגויה כי הכל תחת שליטה. המיתוס הנפוץ ביותר שמסייע לאנשים לחשוב כי מצבם תחת שליטה הוא כי מהמר כפייתי חייב להמר בכל יום – אולם בפועל מיתוס זה אינו תואם את המתרחש במציאות, שכן בלי קשר לתדירות ההימורים, ההתמכרות להימורים מביאה איתה השפעות שליליות שונות ורבות על חייהם של המהמרים ועל האנשים שסביבם. כתוצאה מכך, אדם המהמר רק פעם אחת בשבוע (אולם בפעם זאת הוא מהמר על כל שכרו ואינו מותיר לעצמו ולמשפחתו את הכסף בכדי לשלם את החשבונות, ובמקרים מסוימים – אף כדי לקנות מזון) עלול לחשוב כי הוא איננו מכור כלל ואינו זקוק לעזרה מקצועית בהתאם. סטיגמה אחרת הקשורה להימורים ולהתמכרות אליהם כרוכה בטענה המוטעית כי ההימורים נחשבים ל"בעיה" רק כאשר האדם המהמר אינו מסוגל להרשות לעצמו להפסיד את סכומי הכסף שעליהם הוא מהמר. גם טענה זו מן הסתם, מקורה במיתוס שגוי.

  מוסד גמילה מהימורים – הזמן הנכון לקבל טיפול

  על אף שההימורים באופן טבעי מובילים את מרבית המהמרים למצוקה כלכלית, התמכרות להימורים עלולה לפגוע בהם בדרכים נוספות ומגוונות כדוגמת פגיעה במערכת הזוגית, המשפחתית, המקצועית ואף לגרום למהמר להגיע עד כדי פיטורין, גירושין או לבידוד חברתי מוחלט. מוסד גמילה מהימורים עשוי ספק את הפתרון המקצועי הנדרש לטיפול במהמר, ועל כן חשוב לפנות לטיפול מסוג זה בשלב המוקדם ביותר שניתן, על אחת כמה וכמה במקרים בהם ההתמכרות כבר החלה לגרום נזקים חמורים למהמר, לסביבתו ולבני משפחתו. מוסד גמילה יכול להציע תוכניות טיפול אישיות ופרטניות המותאמות למהמר, שרכיביהן ייקבעו בהתאם לחומרתו של המצב, להעדפותיו של האדם ולנתונים ספציפיים נוספים.

  מוסד גמילה – לבחור את המקום הנכון

  במרכז ניקה נגמלים – מרכז גמילה מסמים ואלכוהול אנו מקפידים כי כל אחד ואחד ממטופלינו מקבל את מלוא העזרה המקצועית הנדרשת לו, תוך הקפדה על שמירת דיסקרטיות מלאה. אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר ולקבל את הייעוץ הראשוני והחשוב ביותר בנושא, בטרם הבעיה תשפיע באופן חמור על המהמר ועל כל בני משפחתו.

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים