צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  גמילה מאלכוהול

  אם אתה או מי ממכריך סובל מהתמכרות לאלכוהול, אל תהסס. צור עוד היום קשר עם מרכז ניקה נגמלים בטלפון ‎03-3760499 או 050-4354321.

  גמילה מאלכוהול היא לא דבר קל, אך בעזרת רשת תמיכה טובה ואנשי טיפול מקצועיים אתה או הקרובים לך תוכלו לחזור לנהל חיי שיגרה בריאים, פוריים ומאושרים.

  כיצד בוחרים את מכון הגמילה המתאים?

  קרא עוד

  איך מתחילים תהליך גמילה?

  קרא עוד

  האם אני מכיר מישהו מכור?

  קרא עוד

  האלכוהול זמין ומסוכן

  קרא עוד

  החשיבות של מרכז טיפולי לטיפול בהתמכרויות

  קרא עוד

  לצאת ממעגל הסבל

  קרא עוד

  החיים אחרי גמילה מהתמכרויות – גם אתם יכולים

  קרא עוד

  החלטתם על תהליך גמילה מאלכוהול? אתם לא לבד

  קרא עוד

  דרכי גמילה וטיפול בהתמכרות לאלכוהול

  קרא עוד

  הגיע הזמן להתחיל חיים חדשים

  קרא עוד

  מרכז גמילה מסמים ואלכוהול בצפון

  קרא עוד

  איך מטפלים בהתמכרות?

  קרא עוד

  הזמינות הבלתי נסבלת של הסם

  קרא עוד

  איפה נגמלים מאלכוהול?

  קרא עוד

  עזרה למכורים, נפגעי סמים ואלכוהול

  קרא עוד

  המלצות על סדנת גמילה מאלכוהול

  קרא עוד

  גמילה מאלכוהול תסמינים

  קרא עוד

  גמילה עצמית מאלכוהול

  קרא עוד

  גמילה מאלכוהול תופעות לוואי

  קרא עוד

  גמילה מאלכוהול שלבים

  קרא עוד

  גמילה מאלכוהול ללא אשפוז

  קרא עוד

  גמילה טבעית מאלכוהול

  קרא עוד

  גמילה מאלכוהול בבית

  קרא עוד

  גמילה מאלכוהול בכפייה

  קרא עוד

  תסמיני גמילה מאלכוהול

  קרא עוד

  גמילה מאלכוהול לבד

  קרא עוד

  התמכרות לאלכוהול

  קרא עוד

  גמילה מאלכוהול – סימני התמכרות לאלכוהול

  סימני האזהרה של התמכרות לטיפה המרה עשויים להיות בולטים מאד, אך לעיתים קשה מאד לעלות עליהם. עם זאת, חשוב לזהות את הבעיה כשהיא עוד בשלביה הראשונים, שכן אז הסיכוי להגיע להחלמה מלאה עולה באופן משמעותי.

  אם אינכם בטוחים, הנה מספר סימנים לכך שאתם או אדם הקרוב אליכם זקוקים אולי צריכים לחשוב על גמילה מאלכוהול:

  צריכת אלכוהול חסרת שליטה.

  תסכול ועיסוק מחשבתי אובססיבי באלכוהול כשאין אפשרות לשתות.

  צריכת אלכוהול הולכת וגדלה במהירות.

  קבלת החלטות לקויה סביב הצורך בשתיה: הוצאת סכומי כסף גדולים, נהיגה בשכרות, הימנעות מסיטואציות שבהן לא ניתן לשתות עד כדי פגיעה בקריירה ובחיי החברה והמשפחה.

  סיבוכים בריאותיים

  התמכרות לאלכוהול עשויה לגבות מחיר כבד מהגוף, לטווח הקצר והארוך.

  השפעות קצרות טווח כוללות רפלקסים איטיים, הורדת עכבות, ראייה מטושטשת, אי שקט ועוד.

  צריכה מוגזמת של אלכוהול לאורך זמן עשויה אף להשפיע על הגוף לטווח הארוך ולעודד התפתחות הפרעות כמו מחלות כבד, בעיות לב, סיבוכי סכרת, סרטן ועוד.

  התמכרות לאלכוהול מוגדרת כשתיית אלכוהול מופרזת, במידה שבה האדם הופך להיות תלוי בשתייה כדי לתפקד. גמילה מאלכוהול היא תהליך מורכב, אשר לרוב דורש התערבות מקצועית. איך ניתן לזהות התמכרות לאלכוהול? איך היא משפיעה על הגוף? ואיך ניתן להיגמל ממנה?

  גמילה מאלכוהול – מה חשוב לדעת?

  גמילה מאלכוהול עשויה להיות תהליך מאתגר ומורכב, במיוחד במקרים של התמכרות חריפה.

  הצוות הטיפולי יבנה תוכנית טיפול ייחודית לכל מטופל שתענה על הצרכים האישיים שלו. גמילה מאלכוהול לרוב תכלול כמה מהאלמנטים הבאים, או את כולם:

  ניקוי רעלים: הימנעות מאלכוהול על מנת לתת לגוף אפשרות להתנקות ממנו באופן מוחלט. שלב זה עשוי לכלול תסמיני גמילה כמו רעידות, הזעה, בחילות, דיכאון, קשיי שינה ועוד.

  תרופות להקלת הגמילה או להפחתת הדחף לשתות.

  ליווי שיקומי המסייע למטופל להתמודד עם לחצים ולפתח הרגלים בריאים.

  תמיכה פסיכולוגית לטווח קצר וארוך – כגון קבוצת תמיכה או טיפול אישי.

  מרכז גמילה מאלכוהול

  מרכז גמילה מאלכוהול הוא הגוף הטיפולי המקצועי המוסמך לטיפול בבעיית ההתמכרות לאלכוהול של בני נוער ואף בוגרים. יש לציין זאת מאחר וקיימים לא מעט מקרים בהם מכורים לאלכוהול מנסים להיגמל בכוחות עצמם, במסגרת ביתית, או באמצעות בן משפחה או חברים קרובים. הקושי בכך הוא שלגמילה מאלכוהול (בדומה לגמילה מהתמכרויות אחרות לחומרים ממכרים) ישנן לא מעט תופעות לוואי נוספות, שאיתן רק גופים מקצועיים כמו מרכזי גמילה מאלכוהול מסוגלים להתמודד בהצלחה. גמילה מוצלחת דורשת תוכנית גמילה שיקומית מסודרת, המתאימה בדיוק לאופיו של האדם, לטריגרים שהניעו אותו להבריחה שבשימוש באלכוהול ובנתונים פרטניים נוספים. כך ניתן יהיה גם להתמיד בגמילה ולהימנע משתיים אלכוהול בטווח הארוך, בזכות הכלים והטיפולים במרכז גמילה מקצועי יכול להעניק.

  מרכז גמילה מאלכוהול – תהליכי הגמילה והשיקום

  תהליכי הגמילה והטיפול בהתמכרות לאלכוהול במסגרת מרכז גמילה מאלכוהול כוללים שלושה שלבים שונים, שבחלק מהמקרים, עשויים להתנהל במקביל:

  הגמילה הפיזית מאלכוהול – שלב זה עשוי להימשך כחודש ימים. זה הוא שלב לא קל כלל, והוא פעמים רבות מלווה בתופעות פיזיות כמו רעידות, פרכוסים, חום, חרדות ואפילו כאבים פיזיים, ולכן חשוב לעבור את שלב זה במקום מבוקר עם רופאים זמינים לסיוע תרופתי במידת הצורך. חשוב לזכור כי הגמילה הפיזית לבדה אינה מספיקה, ולאחריה ישנו צורך להמשיך בתהליכים, כדי להצליח ולשמר את התרחקותו של הנגמל מהאלכוהול.

  שלב התאוששות – שלב זה עשוי להימשך כשנה. זהו השלב בו המשתקם מתחיל את חייו ללא האלכוהול. בתחילתו, המשתקם יחוש התלהבות, התרגשות ומוטיבציה להצליח בחייו החדשים. אולם, בחלוף הזמן הוא עלול לחוש פגיע יותר וכל אותם רגשות וקשיים שהודחקו בתקופת התמכרותו לאלכוהול יצופו וישובו להטריד אותו, כשהפעם הוא אינו יכול לברוח אליהם באמצעות השתייה.

  שלב שיקום – שלב זה נמשך כחצי שנה ומטרתו לשקם תחומים בחייו של המשתקם הנגמל שנפגעו כתוצאה מהתמכרותו לאלכוהול.

  התמודדות עם אלכוהוליזם דורש סיוע מקצועי

  אם אתם מתמודדים עם בעיית התמכרות לאלכוהול, או לחילופין אדם הקרוב אליכם מתמודד איתה, מוזמנים ליצור קשר עם מרכז הגמילה ניקה נגמלים השוכן בשכונה שקטנה ודיסקרטית בפתח תקווה ולקבל ייעוץ, טיפול והכוונה.

  מכון גמילה מאלכוהול

  האלכוהול נחשב כאחד מהחומרים הממכרים ביותר אשר לעיתים קרובות, בזכות תפיסה חברתית שגויה, נעלם מתחת לרדאר במודעות של רובינו. אין אדם שלא שמע מישהו בחייו אומר שהוא שותה "פה ושם" כמה כוסות אך הוא יכול להפסיק בכל רגע, אך בפועל לא כך הדבר. בימינו אנו ישנו קונצנזוס חברתי מסביב לשתיית אלכוהול, בין אם מדובר במסיבות, יציאות עם חברים, ישיבה במסעדה או בבר, אך הבעיה מתחילה להתגלות כאשר לא מדובר בנסיבות אלו, אלא לבד. קל מאוד לעבור את הגבול בין "אני שותה, פה ושם, מידי פעם" לבין מצב המצריך מכון גמילה מאלכוהול על מנת לטפל בהתמכרות הולכת ומחריפה.

  מכון גמילה מאלכוהול – מה מוגדר כאלכוהוליזם?

  התמכרות לאלכוהול מתייחסת למספר מאפיינים בולטים:

  – חוסר היכולת בפועל להפסיק לשתות – אנשים שאינם מכורים לאלכוהול, כאשר עצם השתייה יעורר בעיות מסוג כלשהו (ואין זה משנה מה טיב הבעיה- חברתית, משפחתית, פיזית או אחרת), הם יהיו מסוגלים מיד להפסיק את השתייה. בניגוד לכך, אנשים המכורים לאלכוהול יזדקקו לתהליך גמילה מסודר מאלכוהול במסגרת מכון גמילה מאלכוהול על מנת להצליח להפסיק לשתות משקאות אלכוהוליים, בלי קשר לנזקים שהם עלולים להרגיש.

  – סבילותו (ההסתגלות הפיזית) של גוף המכור לאלכוהול – המכורים לאלכוהול זקוקים לכמויות שהולכות וגדלות באופן מתמיד על מנת להפיק את רמת ההשפעה, אשר בעבר הושגה על ידי כמויות קטנות בהרבה.

  – התלות הפיזית – בזמן שמכורים לאלכוהול מפסיקים לשתות, הם חווים תסמיני גמילה כדוגמת הזעות-יתר, רעד בלתי נשלט, ובמקרים קיצוניים, אף סובלים מהזיות.

  – עיסוק תדיר ותכוף בשתייה ובאלכוהול – אלכוהוליסטים עוסקים באלכוהול וחושבים על שתייתו גם בזמנים בהם הם בפועל אינם עוסקים בשתייה.

  מכון גמילה יכול לשנות את חייכם מהקצה לקצה

  אם אתם מתמודדים עם בעיית השימוש באלכוהול, או שאדם הקרוב אליכם מתמודד עם בעיה מסוג זה, מוזמנים ליצור קשר עם מרכז הגמילה ניקה נגמלים בהקדם ולקבל את הייעוץ הראשוני וההכוונה הנדרשת לכם, לפני שהמצב ידרדר עוד ועוד.

  מוסד גמילה מאלכוהול

  על אף שהתמכרות לאלכוהול נחשבת לתהליך מהיר יחסית, הגמילה ממנו היא כבר סיפור שונה לגמרי. מוסד גמילה מאלכוהול טוב מלווה את הנגמל באופן צמוד המשך מספר חודשים, שלאחריהם למעשה יאבק המשתקם כל חייו עם הדחף שלו לטעום ולו טיפת אלכוהול אחת. את שלבי הגמילה שאותם מנהל מוסד הגמילה מאלכוהול בתהליך הגמילה הצמוד נהוג לחלק לשני חלקים מרכזיים – לפני התחלת הטיפול, ובסיום הטיפול והחזרה לחיים נורמטיביים.  האדם המכור לאלכוהול יעבור אבחון מקיף ומפורט, הכולל התייחסות להיסטוריית ההתמכרויות שלו, לניסיונות הגמילה בעבר ולסקירת מצבו הפיזי והנפשי כאחד. במקרים רבים, נוסף על האבחון הראשוני שהוזכר, יעבור המטופל גם בדיקות נרקולוגיות ובדיקות פסיכיאטריות על מנת לאמוד את המצב לאשורו ולהתאים למטופל את תהליך הגמילה המתאים ביותר.

  מוסד גמילה מאלכוהול

  תהליך גמילה מותאם- אישית למטופל המשתקם עשוי להתייחס למספר רבדים בטיפול:

  1. גמילה באמצעות אשפוז – במידה והצוות המטפל במשתקם מגיע למסקנה כי ישנו צורך בגמילה באמצעות אשפוז, מוסד גמילה מאלכוהול יאשפז את המטופל לתקופה הנדרשת, לצורך "ניקוי" הגוף מהאלכוהול תוך ניטור וטיפול בתסמיני הגמילה הקשים (כדוגמת הרעד, ההזיות והבלבול הכללי שיוצר תהליך הגמילה מאלכוהול. שלב זה נמשך לרוב בין ימים ספורים לעד לשלושה שבועות.
  2. גמילה במסגרת טיפולית-אמבולטורית – במקרים מסוימים הגמילה יכולה להיעשות שלא באמצעות אשפוז, אלא בין כותלי מוסד גמילה בצורה של טיפול יום, שבו נמצאים אנשי המקצוע המתמחים בגמילה, כמו גם רופא שמנטר ומפקח על התהליך.
  3. גמילה (או תמיכה בגמילה) באמצעות מתן טיפול תרופתי – ישנן כיום מספר תרופות המסוגלות לסייע לתהליך הגמילה באמצעות הפחתת רצונו של המטופל לשתות אלכוהול. לרוב, אופן פעולתן כולל יצירת תחושת הנגאובר קשה מאד, תוך פרק הזמן הקצר שלאחר שתיית האלכוהול. באופן זה, התרופות הללו מרתיעות את המשתקם מפני ניסיונות שתייה נוספים. בנוסף, קיימות תרופות שמטרתן היא הקלה והפחתת תסמיני הגמילה המוכרים עד למינימום האפשרי.
  4. טיפולים פסיכולוגיים בהרכב אישי או בהרכב קבוצתי – בין אם במהלך תהליך הגמילה עצמו ובין אם אחרי הגמילה הראשונית, הנגמל רוכש הרגלי חיים חדשים ובריאים יותר שמטרתם היא למנוע ממנו לשוב להתמכרותו.

  מחפשים מוסד גמילה מאלכוהול? מצאתם!

  רוצים לעצור את המעגל ההרס שלכם ושל הקרובים שלכם, ולהתחיל לחזור לשגרת חיים בריאה ותקינה? ניקה נגמלים – מרכז גמילה מסמים ואלכוהול, ממוקם בפתח תקווה בשכונה איכותית ושקטה, המהווה סביבה מושלמת להחלמה שלכם. מוזמנים ליצור עימנו קשר ולקבל את הייעוץ הראשוני שיסייע לכם בצעד הראשון לשיקומכם!

  כיצד תהליך הגמילה עוזר לחזור לשגרת החיים?

  מי שמוצא עצמו מכור לאלכוהול נדרש לרוב לסיוע ועזרה חיצוניים על מנת לשוב לשגרת החיים ולטפל מן השורש בהתמכרות. מדובר על תהליך טיפולי שמטרתו גמילה מאלכוהול וניתן לקבל טיפול כזה במכוני גמילה וטיפול ברחבי הארץ. גמילה משתייה חריפה, ולמעשה מחומרים שונים שהם לעתים גם תרופות מרשם או סמים היא תהליך לא קצר בהכרח, ונדרש לבצעו בצורה מקצועית תחת השגחה וליווי על מנת למקסם את התוצאות. זה בהחלט אפשרי וניתן להתאים תוכנית טיפול ספציפית לכל אחד ואחת. כך למשל ניתן לפנות את המרכז הטיפולי במרכז הארץ שנקרא "ניקה נגמלים" בו מתקיימות תוכניות טיפול שונות לגמילה מהתמכרויות.

  שיטות הטיפול בהתמכרות

  על מנת לטפל בהתמכרות לאלכוהול מוצעות תוכניות טיפול שונות. גמילה מאלכוהול יכולה להתבצע תחת טיפול אישי פרטני במסגרת פגישות יחידניות עם איש מקצוע, ובמסגרת כזו האדם המטופל ישן בביתו, ולמעשה למעט זמני הטיפול הוא נמצא ברשות עצמו לאורך מרבית היום. מדובר באפשרות טיפול שלא מתאימה לכולם משום שחלק מהמכורים הם במצב כזה הדרוש ליווי וסיוע מקיף יותר לאורך היום בצורה רחבה. ובדיוק עבור מצבים אלו ניתן לפנות לקבלת טיפול במכון טיפול מקצועי בו שוהה צוות מסור ומקצועי, ומעטפת של רופאים ומומחים רפואיים. הטיפול כולל אלמנטים שונים כמו למשל טיפול פסיכודרמה, טיפול בקבוצה, באמנות וגם גישות נוספת כמו גישת הביו פידבק למשל. בכל מקרה נדרש להתאים לכל אחת ואחד תוכנית טיפול אישית המותאמת לצרכים ולמצב.

  מה המחיר של טיפול זה?

  על מנת לקבל טיפול למטרת גמילה מאלכוהול במרכז טיפולי פרטי איכותני נדרש לקיים פגישת ייעוץ ואבחון, בכדי לבדוק התאמה ונכונות של האדם עצמו. אין מחיר אחיד עבור תוכניות טיפול זה, אך חשוב להדגיש שהעניין הפיננסי לא צריך להוות שיקול. חייו של אדם המכור לאלכוהול יקרים הרבה יותר מהסכום הכספי עצמו, ולכן ההמלצה היא להגיע לפגישת ייעוץ שם יפרסו בפניכם את כל האפשרויות ויאירו את עיניכם במידע ומסלולים שונים שאולי לא חשבתם עליהם בעצמכם. תוכלו למשל לפנות אל מכון טיפול וגמילה "ניקה נגמלים" הממוקם בעיר פתח תקווה ומציע טיפול בגישה חמה ומחבקת.

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים