צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  טיפול בהתמכרויות

  חושדים שפתיחתם תלות בחומר ממכר או בדפוס התנהגות הרסני? גיליתם שבן משפחה או אדם אהוב סובל מהתמכרות? פנו לניקה נגמלים – מרכז גמילה מסמים ואלכוהול וקבלו ייעוץ ראשוני וטיפול מעמיק ויעיל להתמכרות שעימה אתם מתמודדים.

  סוג של התמכרות שונה אך הרסנית

  קרא עוד

  בעיות הנובעות מהתמכרות לסמים קלים

  קרא עוד

  כיצד בוחרים את מכון הגמילה המתאים?

  קרא עוד

  איך מתחילים תהליך גמילה?

  קרא עוד

  התנהגות או חומר, קשה או קל – סוגי התמכרויות

  קרא עוד

  בעיית ההתמכרות לסמים וחומרים אסורים

  קרא עוד

  האם אני מכיר מישהו מכור?

  קרא עוד

  קנאביס – לא מה שחשבתם

  קרא עוד

  ההשלכות של התמכרות לסמים ודרכי ההתמודדות

  קרא עוד

  האלכוהול זמין ומסוכן

  קרא עוד

  קרובי משפחה – איך מתכוננים לתהליך גמילה?

  קרא עוד

  החשיבות של מרכז טיפולי לטיפול בהתמכרויות

  קרא עוד

  לצאת ממעגל הסבל

  קרא עוד

  מחפשים עזרה עבור יקירכם?

  קרא עוד

  טיפול יעיל בהתמכרות ודרכי ההתמודדות

  קרא עוד

  מי צריך מכון גמילה?

  קרא עוד

  החיים אחרי גמילה מהתמכרויות – גם אתם יכולים

  קרא עוד

  להיגמל מסמים זה לא חלום, זאת מציאות

  קרא עוד

  ההשלכות החמורות של ההתמכרות

  קרא עוד

  החלטתם על תהליך גמילה מאלכוהול? אתם לא לבד

  קרא עוד

  מגיע לכם לחיות אחרת – החיים ללא התמכרות

  קרא עוד

  התמכרויות שונות ודרכי ההתמודדות עמם

  קרא עוד

  כל מה שחשוב שתדעו על גמילה מהסם

  קרא עוד

  אתם לא חייבים לחיות ככה – יש פתרון להתמכרות לסמים

  קרא עוד

  דרכי גמילה וטיפול בהתמכרות לאלכוהול

  קרא עוד

  התמכרות להימורים – אפשר לצאת מזה

  קרא עוד

  אתם לא צריכים לעבור את זה לבד

  קרא עוד

  זקוקים לגמילה? יש לכם מקום בטוח

  קרא עוד

  הגיע הזמן להתחיל חיים חדשים

  קרא עוד

  מרכז גמילה מסמים ואלכוהול בצפון

  קרא עוד

  תרופות שהן המחלה

  קרא עוד

  איך מטפלים בהתמכרות?

  קרא עוד

  הזמינות הבלתי נסבלת של הסם

  קרא עוד

  התמכרות – איך זה קורה?

  קרא עוד

  איפה נגמלים מאלכוהול?

  קרא עוד

  מרכז לטיפול בכל סוגי ההתמכרויות

  קרא עוד

  התמכרויות קשות מסמים קלים

  קרא עוד

  התמכרויות נפוצות

  קרא עוד

  עזרה למכורים, נפגעי סמים ואלכוהול

  קרא עוד

  תהליך ארוך של גמילה מסמים אך משתלם

  קרא עוד

  מה הם תסמיני גמילה מקוקאין?

  קרא עוד

  תסמיני גמילה מהרואין

  קרא עוד

  תסמיני גמילה מאופיאטים

  קרא עוד

  באילו שיטות גמילה מסמים נשתמש בתהליך?

  קרא עוד

  מרכז גמילה מסמים לנוער

  קרא עוד

  מה הם שלבי גמילה מסמים?

  קרא עוד

  מה זה הפרעות אכילה

  קרא עוד

  המלצות על סדנת גמילה מאלכוהול

  קרא עוד

  זקוקים לעזרה בנושא התמכרות להימורים?

  קרא עוד

  מה זה אנורקסיה

  קרא עוד

  טיפול בהתמכרויות – כיצד מתחילים?

  כאשר מדברים על התמכרויות, חשוב לזכור כי ישנם שתי קבוצות המאופיינות בתכונות שונות- מחד, התמכרות לחומרים ממכרים (כגון אלכוהול, קנביס, תרופות מרשם ואפילו ניקוטין), ומאידך, קיימות התנהגויות הנחשבות כבעלות פוטנציאל "התמכרותי" (כדוגמת ההימורים או משחקי מחשב). בשני הסוגים מתנסים אנשים רבים במהלך חייהם, ועושים זאת מתוך בחירתם החופשית והמודעת. על אף שלא כל מי שמתנסה בשימוש בחומרים או מבצע את ההתנהגויות הללו, יפתח בהכרח התמכרות אליהם ויזדקק לקבלת טיפול בהתמכרויות. קיים קושי רב בניבוי תגובתו של האדם המסוים להתנהגות או לשימוש בחומר ספציפי, כמו גם בזיהוי הפוטנציאל לפיתוח ההתמכרות.

  טיפול בהתמכרויות – מי זקוק לו?

  התמכרויות והנטייה להן מבוססות על שילוב בין גורמים גנטיים, גורמים סביבתיים וגורמים התפתחותיים, שחוברים יחדיו ומשפיעים על הסיכונים להתמכרות. ככל שישנם אצל אדם מסוים גורמים רבים לסיכון, עולה הסיכון שלו להתמכרות בהתאם. ההתמכרות הינה דפוס התנהגותי המתייחס לשימוש המופרז בחומר או לעיסוק הכפייתי בהתנהגות מסוימת, שבהם מפתח האדם המכור תלות. בכוחה של תלות זו לפגוע בתפקודיו הרגשיים, הקוגניטיביים, החברתיים, הזוגיים, המשפחתיים, האקדמיים והתעסוקתיים. התמכרות חמורה אשר דורשת טיפול בהתמכרויות מאופיינת אף בהתמדתו של המכור בהתנהגותו ההרסנית חרף השלכותיה המזיקות, בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. אם אתם מייחסים את הצורך בקבלת טיפול להתמכרויות רק לשימוש בסמים קשים (כדוגמת קוקאין, הירואין, קריסטל מת' וכדומה) או להתנהגויות, שלכאורה, מלכתחילה, מסווגות כ"פסולות", תנו לנו להפתיע אתכם – אפשר להתמכר גם לשתיית קפה, לאכילת שוקולד, לשימוש במכשיר הטלפון הנייד, לגלישה ברשת, לפורנוגרפיה ועוד.

  אבל בין שימוש מבוקר והתנהגות נורמטיבית לבין התמכרות חמורה, קיימים שני גורמים מבדלים – תסמיני גמילה ורמת הסבילות. סבילות, פירושה כי המכור יצטרך להגדיל את כמויות החומר או את תדירות ההתנהגות על מנת להגיע להשפעה המקורית שאותה חש בתחילה. תסמיני הגמילה הינם פועל יוצא של התלות הפיזיולוגית והפסיכולוגית של האדם בגורם הממכר, כך שהופעתם מעידה על הצורך בקבלת טיפול.

  טיפול בהתמכרות לוקח זמן

  אם אתם מתמודדים עם התמכרות מסוג כלשהו, או שאדם הקרוב אליכם מתמודד עם בעיה דומה, אתם מוזמנים ליצור קשר עם מכון הגמילה ניקה נגמלים אשר נמצא בפתח תקווה, ולקבל ייעוץ פרטני שיסייע לכם למצוא את הכוחות ולהתחיל בחיים חדשים, צעד אחר צעד.

  כיצד ניתן לטפל בהתמכרויות?

  על מנת להתחיל פרק חדש בחיים של המטופל ולשים את ההתמכרויות מאחור, נדרש לקיים תוכנית טיפול בהתמכרויות המתאימה ספציפית למטופל, ותוכנית כזו אשר מקיפה מספר היבטים חשובים בצורה מקצועית ובגישה הטיפולית המתאימה. ברחבי הארץ פרוסים מרכזי טיפול שונים בהתמכרויות אך חשוב לקחת בחשבון שלא כולם מספקים טיפול ושירות ברמה המספקת. על מנת להבטיח טיפול הולם ומדוייק למטופל נדרש לבחור במכון גמילה מקצועי המעניק טיפול ממשי. אחת השאלות שעולות על השולחן בהקשר זה של טיפול בתופעת ההתמכרות היא מהם אחוזי ההצלחה. מכון "ניקה נגמלים" במרכז הארץ מספק תוכניות טיפול מותאמות-מקצועיות תוך שילוב גישה טיפולית מכילה, רצון לעזור ואהבה אמיתית למטופל.

  תוכנית טיפול בסוגי התמכרויות

  ישנן כמה וכמה תוכניות טיפול בהתמכרויות מבחינת תכלית הטיפול, כאשר באופן גס ניתן לחלק את התוכניות לכאלו המיועדות לגמילה מסמים, לגמילה מתרופות מרשם, לגמילה מאלכוהול  ומדפוסי התנהגות כמו למשל מהימורים. לכל תוכנית יש את הדגשים והמאפיינים שלה וחשוב לשבץ את המטופל בתוכנית המתאימה עבורו, תוך ביצוע אבחון וניתוח מקצועי של תמונת המצב. אנשי מקצוע משולבים כמובן במהלך התוכנית כאשר ישנה חשיבות גבוהה מאוד למקצועיות והניסיון של אנשי המקצוע, ולמגוון שהם מביאים למטופל בהיבט הרפואי, הרגשי והחברתי. צוות הטיפול כולל מגוון של אנשי מקצוע ומטפלים מתחום הרפואה, פסיכיאטריה, הטיפול בתרפיה, הדרכה ועוד.

  אחוזי הצלחה

  כמובן שמידת ההצלחה בטיפול תלויה גם במוטיבציה וברצון של המטופל ויש לצוות המקצועי את הכלים על מנת לעודד מידה גבוהה של מוטיבציה, אך בסופו של יום מטופל שלא רוצה להיגמל הוא מטופל עם סיכויים נמוכים יותר להצליח לטווח הארוך. תוכניות הטיפול כוללות היבטים של שיח וטיפול על מנת לסייע למטופל לשנות דפוס חשיבה ולהביאו להכרה והבנה עד כמה חשוב הדבר, וזאת בכדי להביא לשינוי חשיבתי אצל המטופל. וההיבט הנוסף הינו מקצועיות הצוות המטפל, הכלים בהם נעשה שימוש בתוכנית הטיפול על מנת למקסם את התוצאות שלה. במכון הטיפול בהתמכרויות "ניקה נגמלים" הממוקם בעיר פתח תקוו, מוצעות מגוון תוכניות טיפול שונות תוך שימת דגש על איכות הטיפול ועזרה מקצועית מאנשי הצוות.

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים