צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  טיפול בהתמכרויות 12 הצעדים

  היום קיימות הרבה שיטות לגמילה מסמים, אך השיטה הפופולרית ביותר לטיפות בהתמכרויות 12 הצעדים. כלומר, שיטת ה-12 צעדים נכללת בתוך תכנית גמילה ומאפשר לאנשים שהתמכרו מכל מיני סוגי סמים לשפר את ההתנהגות הכפייתית שנוצרת בעקבות השימוש, ולסייע להם לחזור למצב שגרתי נעים ונוח. את השיטה פיתחו לפני הרבה מאוד שנים, למען קבוצת אלכוהוליסטים אנונימיים (קבוצת AA) ומאז רבים משתמשים בה, בעיקר מכונים ומרכזי גמילה שונים בארץ ובועלם. השיטה הזו מתאימה לא רק למכורים שמעוניינים להיגמל, אלא גם לאנשים שחוו אכילה כפייתית, מהמרים אנונימיים, רגשות אנונימיים וכדומה. מכון גמילה "ניקה נגמלים" משתמש בשיטת ה-12 צעדים ומלווה מטופלים רבים שמעוניינים להיגמל מסמים ומהתמכרויות נוספות.

  איך זה עובד?

  שיטת 12 הצעדים מאוד קשורה לאמונה ובכוח העליון. מה הכוונה? ככל שאתם מאמינים שאתם מסוגלים להיגמל, זה יהיה אפשרי. לפי שיטת טיפול בהתמכרויות 12 צעדים, הדרך להצלחה היא אי שתייה אלכוהול או צריכת כל חומר ממכר אחר. כל המטופלים מוותרים על האגו ומשקיעים את כל מאמצם להיפטר מההתמכרות ויחד עם זאת גם לכפר על מעשיהם שנולדו בעקבות השימוש בסמים. השיטה מעודדת אותם להתפלל, לבקשה סליחה מהאנשים הקרובים להם אם הם נפגעו מהם לאורך כל הדרך ועוד. השיטה נחשבת ליעילה מאוד ומטפלים רבים משתמשים בה לכל סוגי ההתמכרויות.

  איך תדעו שאתם צריכים טיפול בשיטה?

  אם אתם מרגישים שאתם שותים הרבה אלכוהול, צורכים סמים או כל חומר ממכר אחר – ואתם מוצאים את עצמכם מכפילים כמויות וצורכים פי כמה יותר ממה שהתחלתם, יש סיכוי שאתם מתחילים לפתח התמכרות לחומרים ממכרים. טיפול בהתמכרויות 12 הצעדים יכול מאוד לסייע לכם בתהליך הגמילה שלכם מכל התמכרות שהיא, ולסייע לכם להבין את הנזק שנגרם לכם בעקבות השימוש, להשיב את האמון בעצמכם וביכולות שלכם.

  לסיכום, מכון גמילה פרטי "ניקה נגמלים" בעל ניסיון רב במתן פתרונות טיפוליים שונים, כמו 12 הצעדים למטופלים שהתמכרו לסמים, אלכוהול ולכל סוג התמכרות אחר. בעזרת השיטה הם מסייעים להם להיגמל בדרך מסוימת, ואחוזי ההצלחה רק עולים.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים