צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  התנהגות או חומר, קשה או קל – סוגי התמכרויות

  יש עוד דרכים להתמכר

  כשאומרים לנו התמכרות אנחנו מיד מדמיינים דמויות שרועות על המרצפות, מזרקים ובקבוקי אלכוהול וגם צמחים מדיפי ניחוח שלמדנו לזהות ממרחקים, אבל האמת היא שהתמכרות ממש לא מסתכמת בחומרים ממכרים, יש גם דפוסי התנהגות מתמכרים, והרבה פעמים הם בהחלט מסוכנים. קחו כדוגמא הימורים. בארץ בתי קזינו הם מחוץ לחוק בינתיים, למרבה המזל [תרתי משמע…], א ל מי שהתחבר לרעיון ימצא בלי קושי את המקומות הנכונים להגיע אליהם, הימורים על משחקי ספורט ואחרים, ובעידן של היום בעיקר מאז סגרי הקורונה גם ענף הימורי הרשת זו צרה שאין לה סוף, במקרי קיצון היא יכולה להגיע עד התאבדויות. מרכז גמילה מהימורים מטפל באין סוף מקרים של התמכרות לפעולה כמו הימורים, מיניות, ועוד.

  סמים קלים או קשים

  היחודיות של התנהגות מתמכרת על פני סמים קשים או אלכוהול, היא בכך שהאדם לא מאבד את שפיותו כלפי חוץ גם כאשר כל אישיותו נתונה לשליטת הגורם הממכר, הוא מסתובב בין האנשים ומתקשר, נכון אמנם שהעניין שהוא מגלה בהם הולך ויורד ככל שההתמכרות מעמיקה ועד מהרה יתווספו סימפטומים נפשיים נוספים, אבל לאדם מבחוץ לא תמיד זה בולט לעין, מה שמקשה מאד על מתן סיוע בזמן, כך גם בהתמכרות לסמים קלים, האפקט העדין יחסית שלהם עומד בעוכרי המכורים להם, קשה לזהות את הבעיה בזמן ועם כל יום שעובר הדרך חזרה נעשית ארוכה ומורכבת יותר, מרכז גמילה מקנאביס או סמים קלים אחרים, הוא חשוב לא פחות מזה שמטפל בהתמכרות לקוקאין למשל או סמים אחרים דומים.

  ויש עוד דברים…

  חשוב לדעת שיש חומרים רבים שמוגדרים אצלנו כתרופות או סתם חומרים שמקלים על תופעות בחיינו, אבל בהגדרתם הכימית הם ממש סמים, כמו ריטאלין, חלק מתרופות הנוגדות דיכאון, ועוד, והרבה פעמים מגלים שהשימוש האישי בהם הפך להתמכרות בלי משים, יש תרופות שעשויות למכר, גם כאלו הניתנות במרשם רופא, ויש אפילו תרופות שמסייעות בתהליך גמילה מהתמכרות והן- כן, עלולות להיות ממכרות, פשוט משום שהן מקלות על התגובות הקשות של הגוף בהתנתקות מהגורם הממכר, תופעת הקריז הידועה, ומשם עשויה להיות קלה הדרך להתמכר להרגעה שהן מביאות למוח.

  לכן לעולם אל תזלזלו בתחושות בטן או חשדות עמומים, כי התמכרות היא תופעה שיכולה לבוא בקלות ובצורות כל כך מגוונות, וכל יום שעובר בלי טיפול הוא נזק, ניקה ישראל כאן כדי ללוות אתכם בתהליך ההחלמה המדויק שייבנה בהתאמה מלאה לצורך ולמצב האישי של המטופל, אנחנו מאמינים שלכל אדם יש זכות לחיות באושר, בבחירה ובעצמאות נפשית מלאה.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים