צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  התמכרות להימורים

  התמכרות להימורים נחשבת לאחת ההתמכרויות המורכבות והקשות ביותר ביותר, הן באתגר שהיא מהווה בעת טיפולי הגמילה ממנה, והן בהשלכותיה החמורות על האדם המכור ועל סביבתו. התמכרות להימורים מתבטאת בהתנהגות עקבית אשר מפריעה להגעה להישגים, בין אם ההישגים הללו הינם אישיים, במישור המקצועי ואף במישור המשפחתי. מבחינת סיווגה הפסיכיאטרי, התמכרות להימורים מוגדרת כסוג אחד מיני סוגים רבים של הפרעות של שליטה בדחפים. על אף שלכאורה קיימים קווי דמיון רבים עם הפרעת OCD (הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית), כיום היא נתפשת כדומה להפרעות ההתמכרות האחרות.

  התמכרות להימורים – כיצד היא מתבטאת?

  סוגי ההימורים שבהם האנשים הסובלים מהתמכרות להימורים יכולים להשתתף בהם רבים ומגוונים, מה שגורם לכך שהתמכרות זו בעלת פנים רבות. כיוצא בכך, התמכרות להימורים עשויה להתבטא בהימורים בתחום הספורט, ברכישת כרטיסי הגרלות, במשחקי פוקר במציאות או ברשת, במכונות מזל, רולטות אמיתיות ווירטואליות, באמצעות אתרים הימורים מקוונים. הסובלים מהתמכרות זו ימצאו היכן לממש את התמכרותם, בדיוק כפי שנרקומנים מכורים לסמים תמיד יצליחו למצוא את המקום בו ישיגו מנת הסם הבאה שלהם. למרות שמרבית האנשים שמהמרים מידי פעם או משחקים פוקר עם חברים אינם בהכרח מפתחים התמכרות להימורים, קיימים מספר גורמים שעלולים להגביר את הסיכון לפיתוח התמכרות זו, כדוגמת הפרעות אישיות או נפשיות שונות, שימוש בסמים, רצון לברוח מהמציאות האפורה אל "הצלחה" (ולו זמנית) וכן הלאה. בעוד שחלק מהמהמרים יעדיפו הימור בבתי קזינו, שיעורי ההתמכרות להימורים ברשת ממשיך לטפס במקביל להפיכתה של הרשת המקום החביב לבילוי שעות הפנאי של מרבית האנשים. מחקרים מראים כי תקופת הקורונה היוותה זרז לא קטן לדחיפה להימורים, שכן היא "כלאה" אנשים בבתיהם, הפכה אותם למתוסכלים, ובצירוף הגישה הקלה לאתרי ההימורים אונליין- הדרך לבריחה מהמציאות היישר לזרועות אתרי ההימורים המקוונים הפכה לקצרה מאד, לפחות עבור חלק מהאנשים.

  התמכרות להימורים – כיצד "נרפאים" ממנה?

  אם אתם (או אדם קרוב לכם), סובלים מבעיית התמכרות להימורים ורוצים לטפל בה לפני שהיא תחמיר וההשלכות יהיו קשות מנשוא, אתם מוזמנים לפנות אל ניקה נגמלים – מרכז גמילה מהתמכרויות לסמים ואלכוהול, ולקבל ייעוץ ראשוני וטיפול שישנה את חייכם.

  טיפול בהתמכרות להימורים

  טיפול בהתמכרות להימורים

  למרות שמחקרים מורים כי אצל כשליש מהמהמרים הכפייתיים הפרעה זו חולפת ללא כל טיפול עם הזמן, בשל מורכבותה של הבעיה (כמו גם השפעותיה ההרסניות על המהמר ועל האנשים שסביבו), לא מומלץ לסמוך אך ורק על המזל ועל החלמה ספונטנית ממנה אלא מומלץ לקבל טיפול בהתמכרות להימורים. אותן השפעות הרסניות שנלוות להתמכרות להימורים עלולות לגבות מחיר כבד – מחיר כלכלי, משפטי, נפשי, זוגי ומקצועי, שעל חלקם הגדול לא יוותר למהמר אלא להתחרט, מכיוון שאין שום דרך לתקן את המעוות ואת הנזקים שנוצרו לאורך כל תקופת ההתמכרות.

  טיפול בהתמכרות להימורים – ניקה נגמלים

  על אף שלרוב חלק גדול מהמהמרים מדווחים על תחושת ריגוש אדירה בעת ההימור ולפניו, לתחושה זו נלוות אף לא מעט תחושות ונטיות שהן הרבה פחות מרוממות ומעצימות- למשל הנטייה לעיוותים קוגניטיביים כדוגמת אימוץ אמונות טפלות, הכחשת המציאות, תחושת עוצמה מנותקת מהמציאות, תחושה מופרזת של ביטחון עצמי וכן הלאה. נוסף על כך, בין השלכות שליליות שונות שעלולות להתלוות להימור כפייתי ניתן למנות את הבעיות הכלכליות (כניסה לחובות עצומים עד כדי פשיטת רגל, לקיחת הלוואות מקרובי משפחה, חברים, ובעצם מכל מי שמסכים בסביבה), לקיחת הלוואות בשוק האפור והסתבכות עם אנשים מהצד ה"לא נכון" של החוק, בעיות עם רשויות החוק (בשל ניסיונות להשיג כספים באמצעים לא חוקיים כדוגמת גניבה), ואפילו, לעיתים כשאדם מגיע לקצה יכולת ההתמודדות שלו הוא עלול ליטול את חייו.   גם מהבחינה הבריאותית, לא שפר גורלם של המהמרים הנזקקים לקבלת טיפול בהתמכרות להימורים, שכן רבים מהם מתמודדים במקביל עם מגוון רחב של מחלות המקושרות לסטרס- ביניהן אולקוס, אינסומניה, בעיות כרוניות במערכת העיכול (כקוליטיס), כאבי ראש בלתי פוסקים ואף בשל המתח הבלתי פוסק כאבי שרירים. באופן צפוי למדי, הסטטיסטיקה מורה על כך כי סביבתם הקרובה של המהמרים הכפייתיים מוגדרת כמצויה בסיכון גבוה יותר לתופעות כמו אלימות במשפחה, ובתגובה לכך גם ילדים של הורה המתמודד עם בעיית ההימורים מצויים ברמת סיכון גבוהה בהרבה לדיכאונות, לסבל מהפרעות ההתנהגות השונות ולהתמכרויות ולשימוש בחומרים ממכרים מהסוגים השונים.

  טיפול בהתמכרות – אנחנו כאן בשבילכם!

  מעוניינים להפסיק את גלגל ההרס בעצמי ולקבל עזרה? פנו אל ניקה נגמלים – מרכז גמילה מסמים ואלכוהול, ותזכו בקבלת מלוא העזרה המקצועית שלנו הנדרשת לכם בהקפדה על שמירת דיסקרטיות מלאה.

  שתף את המאמר

  טיפול גמילה מהימורים

  לפני שמדברים על טיפול גמילה מהימורים חשוב בראש ובראשונה, להיות מודעים לגורמים הנפוצים להתפתחותן של בעיות הימורים. זאת מאחר ובשונה מהתנהגויות התמכרותיות אחרות כמו התמכרויות לאלכוהול או לסמים, המכורים להימורים לרוב אינם מאופיינים בתסמינים חיצוניים המעידים על הצורך בקבלת טיפול גמילה.

  טיפול גמילה מהימורים – מה הן הסיבות השכיחות להתמכרות להימורים?

  ישנן כמה סיבות אשר ידועות בתור זרז לפיתוח התמכרות להימורים, ובהן במהלך טיפול גמילה מהימורים יש לטפל:

  שעמום – שעמום הוא זרז רציני מאד ללא מעט התנהגויות חריגות ויוצאות דופן, וגם בנוגע להתמכרות להימורים, ישנם בני נוער ומבוגרים רבים הפונים להימורים ברשת בשל תחושה מתמשכת של שעמום. ההימורים מציעים להם תעסוקה ופותחים בפניהם את האפשרות להצטרף לקהילות ולפורומים גדולים ושוקקי גולשים, בהם המהמרים משוחחים עם אנשים אחרים שמבינים אותם ואת הצורך שלהם בהימורים.

  הריגוש – גם הריגוש והאדרנלין מהווים תמריצים להתמכרות להימורים, משום שהם מוסיפים עניין ומפלפלים את חייהם של המשתתפים בפעילות. אנשים מתמכרים לתחושת הריגוש, לדופק המואץ ולנשימות המואצות, לתחושת הדם הפועם בעורקים כאשר הם מהמרים בלי קשר אם הם מרוויחים או מפסידים. כשאותם אנשים מרוויחים מההימור, רמת האדרנלין עולה עוד יותר- מה שמוביל להתמכרות ביולוגית ורגשית לאותה תחושת אדרנלין ממכרת.

  מצבי לחץ, מועקה וסטרס – מתח נפשי מתמשך מהווה גורם ידוע ומרכזי בהתפתחותם של סוגי התמכרות שונים, שכן אנשים רבים פונים להתנהגות ממכרת או לחומר ממכר כאפיק הימלטות מהמציאות שבה הם חיים ביומיום. בשל כך, מצבים מלחיצים עלולים להוביל את המועדים לכך אל ההימורים, כמטרה להסיח את דעתם מהמתרחש במציאות חייהם.

  טיפול גמילה מהימורים עלול להידרש במקרים הללו, אולם, מלכתחילה, חשוב להיות קשוב להתנהגויות העלולות להעיד על המעבר בין משחק נחמד ולא מזיק שמעלה מעט את האדרנלין ופורץ את השגרה, לבין התמכרות מזיקה של ממש.

  גמילה מהימורים – ההצלחה מתחילה בבחירת המקום הנכון

  מעוניינים לעצור את ההתמכרות ההרסנית שפוגעת במרקם חייכם ומונעת מכם לחיות את חייכם כפי שהייתם רוצים? פנו אל ניקה נגמלים – מרכז גמילה מסמים ואלכוהול, וקבלו את מלוא העזרה המקצועית הנדרשת לכם, תוך ההקפדה על שמירת דיסקרטיות גמורה, הבנה והכלה.

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים