צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  התמכרות לאלכוהול

  האלכוהול הוא אמנם חלק בלתי נפרד מן התרבות והחגיגות שלנו, אך המציאות העגומה מוכיחה כי אנשים לא מעטים מוצאים את עצמם נשאבים לתוך התמכרות לאלכוהול ולא מצליחים להתנתק ממנה גם על מנת להשיב את החיים למסלולם. "ניקה נגמלים " הינו מרכז גמילה מאלכוהול, סמים והימורים ובעל ניסיון רב בתחום זה. המרכז מעניק את שירותיו בעבור כל אדם אשר מעוניין להשיב לעצמו את השליטה על חייו ולהתרחק מן המשקאות המשכרים.

  מהם סימני התמכרות לאלכוהול?

  על מנת שהמכור יפנה אל מרכז הגמילה ויתחיל בתהליך הנחוץ, יהיה עליו להודות בעצם קיומה של בעיית ההתמכרות. רבים מסרבים להודות בעובדה זו, אך נקודות הבאות יכולות לסייע באבחונה של בעיית התמכרות לאלכוהול.

  • הופעתה של סבילות לאלכוהול, על כן האדם מתחיל לצרוך יותר ויותר מן המשקה המשכר.
  • הסתמכות על האלכוהול לשם תפקוד יום יומי.
  • בשעה שאין שותים אלכוהול, מתחילים להופיע תסמיני גמילה קשים ומכאיבים אשר נעלמים ברגע שחוזרים לצרוך את המשקה.
  • קושי בריכוז וסבלנות, דבר המתבטא בקושי בביצוע משימות בסיסיות והתמדה במקום התעסוקה.
  • הזנחה של תחומי האחריות והימנעות מנקיטת יוזמה ועמידה במשימות.
  • פגיעה והזנחה של מערכות יחסים קיימות, בין אם מדובר במשפחה, חברים או בני ובנות זוג.
  • הסיכוי להסתבכות עם החוק עולה ועלולה להופיע התנהגות פזיזה ו/או אגרסיבית כמו נהיגה פזיזה תחת השפעת האלכוהול, הסתבכות בקטטות ועבירות שונות על החוק.

  מפסיקים להתכחש ומקבלים את העזרה הנחוצה

  אין ספק כי הודיה בקיומה של בעיית התמכרות לאלכוהול תהיה השלב הראשון אשר ידרבן את המכור לפנות אל מרכז גמילה מקצועי בבקשת עזרה. "ניקה נגמלים" ישמח לעמוד לשירותו של כל אדם אשר זקוק לעזרה לשם היחלצות ממעגל ההתמכרות. לרשותכם יעמוד צוות מקצועי, מנוסה ומיומן אשר ילווה ויתמוך במטופלים בכל שלב לאורך תהליך הגמילה ואף יתאים אותו בצורה המדויקת ביותר לצרכיו וקשייו של המכור. פנו אל המרכז עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם ולספק את המענה המקצועי בעבור כל שאלה אשר עשויה להתעורר בנושא.

  תסמינים של התמכרות לאלכוהול

  התמכרות לאלכוהול, בדומה להתמכרות לתרופות מרשם, עלולה להיות מבלבלת מאד שכן לא תמיד ניתן לזהות באופן ברור מתי שתיית האלכוהול חוצה את הקו שבין השימוש החברתי הלגיטימי והמקובל לבין ההתמכרות. חשוב לזכות שמרבית האנשים החשופים לסכנת התמכרות לאלכוהול הם אנשים שצורכים אותו במטרה להתמודד עם קשייהם או כדי להימנע מכאבים נפשיים או פיזיים בעזרתו. לכן, חשוב להיות קשובים ומודעים להופעתם של סימני האזהרה הראשוניים וכבר אז לנקוט בצעדים שמטרתם צמצום הנזק העתידי שעלול להיגרם ללא התייחסות לבעיה. גם כאן, בדומה להתמכרויות אחרות, ההבנה כי ישנה בעיה, תהיה הצעד הראשון בתהליך ההתגברות עליה.

  התמכרות לאלכוהול – סימנים עיקריים

  התמכרות לאלכוהול עשויה להיות תוצאה של לא מעט גורמים, ביניהם הגנטיקה, הסביבה שבה גדל האדם, סביבתו החברתית ואף מצבו הנפשי. ידוע כי אנשים בעלי היסטוריית אלכוהוליזם במשפחתם, או לחילופין אנשים שבסביבתם החברתית מצויים שתיינים "רציניים", נחשבים כנוטים יותר מאחרים לפתח בעיות התמכרות הנוגעות לשתייה. בנוסף להם, אנשים הסובלים מבעיות נפשיות כדוגמת חרדות, מצבי דיכאון או הפרעה דו-קוטבית מצויים בסיכון גבוה להתמכרות לאלכוהול, משום שעבורם המשקה עשוי לשמש כאמצעי לבריחה מהמציאות המטרידה והקשה. אחד מהאמצעים היעילים ביותר לזיהוי התמכרויות לאלכוהול הוא דרך השאלה "כיצד האלכוהול משפיע עליכם"- זאת מאחר ובמקרים בהם השתייה גורמת לקיומן והתגברותן של בעיות בחייכם, כפי הנראה, אתם סובלים מבעיית שתייה. מומחים להתמכרויות מבחינים בין השימוש באלכוהול לבין אלכוהוליזם (כלומר, התמכרות למשקאות אלכוהוליים). וזאת, מאחר ובניגוד לאלכוהוליסטים, לצרכני האלכוהול הרגילים ישנה היכולת להצבת גבולות בעת השתייה. יחד עם זאת, שימוש לא מבוקר ולא מודע באלכוהול עלול לגרום להרס עצמי של השותה, ולנזק לעצמו, לאחרים או לסביבה.

  במרבית המקרים, הסימן הנפוץ ביותר של התמכרות לאלכוהול יתבטא בהזנחה מתמשכת של אחריותו של השותה, בין אם זו אחריותו למשפחתו, לעבודתו, או במקרים של בני נוער עם בעיית שתייה התחייבויותיהם הלימודיות.

  התמכרויות לאלכוהול – מה השלב הבא?

  אם אתם מתמודדים עם בעיית התמכרויות בכלל ולאלכוהול בפרט, או שאדם הקרוב אליכם מתמודד עם בעיה כזו, אתם מוזמנים לפנות אל ניקה נגמלים – מרכז גמילה מסמים ואלכוהול ולקבל את הייעוץ הראשוני והחשוב ביותר בנושא.

  שתף את המאמר

  טיפול בהתמכרות לאלכוהול

  התמכרות לאלכוהול או אלכוהוליזם, היא למעשה התמכרות המשלבת תלות פיזית ונפשית כאחד לשתיית משקאות אלכוהוליים, או בעצם לחומר המולקולרי הפעיל בהם – אתנול. בדומה להתמכרויות הפסיכו-אקטיביות האחרות, מדובר בהתמכרות שמבחינה פיזיולוגית פועלת כדומה לכדור שלג – ההתמכרות גורמת לתלותו של האדם באלכוהול, לקשיים גוברים והולכים בעת טיפול בהתמכרות לאלכוהול, לרמת הסבילות אשר מתפתחת בחלוף הזמן (כלומר, נדרש למכור חומר רב יותר בכדי להגיע לתחושה שבעבר נדרש לו הרבה פחות להגיע אליה), וברמות הקיצוניות – התמכרות לאלכוהול עלולה להביא לכדי גרימת הרעלה המסכנת את חייו של המכור גם בעת שימוש באלכוהול מקורי ולא מזויף.

  סובלים מהתמכרות?

  אדם היקר לכם מתמודד עם בעיית שתייה המחמירה והולכת? אתם מרגישים שאתם מאבדים שליטה על חייכם בעקבות משקאות? צרו קשר עם ניקה נגמלים – מרכז גמילה מסמים ואלכוהול וקבלו ייעוץ ראשוני וטיפול מקיף ואדיב שיסייע לכם במציאת דרך ההתמודדות הנכונה ביותר.

  טיפול בהתמכרות לאלכוהול – מדוע הוא נדרש ומתי?

  אלכוהוליזם מוגדר בספר ההגדרות הפסיכיאטריות כ"הפרעת שימוש באלכוהול", ושהם הוא מחולק לשלוש דרגות חומרה- קל, מתון וקשה. מהבחינה הבריאותית, שתיית אלכוהול לאורך זמן עלולה לגרום לשורה ארוכה של מחלות ומצבי בריאות מורכבים, ביניהם הרעלה עצבית, מחלות כבד, בעיות בלבלב ובכליות, פגיעה מוחית ופגיעות מוטוריות. לצד הסכנות הבריאותיות המוכרות ישנן השפעות רגשיות וקוגניטיביות- אלכוהול מטשטש את צלילות מוחו של השותה ואת יכולת השיפוט התקין שלו. באופן זה, שתייה עלולה לגרום להופעתה של התנהגות אגרסיבית, אלימות כלפי האדם עצמו או כלפי סביבתו, להציף הפרעות נפשיות חבויות, לפגוע בתפקודו של האדם בשלל תחומי חייו ולפגום בשגרת התפקוד שלו – אישית, זוגית, משפחתית, מקצועית, לימודית וכן הלאה.

  בהיבטים הנוירולוגיים, שתיית האלכוהול גורמת להפחתת הניורוטרנמסיטר GABA, להתנוונותם של הנוירונים, לפגיעה בקורטקס הפרונטאלי (האחראי על החשיבה), לפגיעה במוח הקטן (האחראי על שיווי המשקל) ועל ההיפוקמפוס (האחראי על עיבודם והטמעתם של הזיכרונות החדשים). בעקבות כך אין זה מפתיע שמחקרים מורים כי שתיינים הזקוקים לקבלת טיפול בהתמכרות לאלכוהול, סובלים מתופעות של בלקאאוט ומפגיעה בזיכרון שלהם לטווח הקצר.

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים