צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  התמכרויות קשות מסמים קלים

  אנשים רבים משתמשים היום בסמים ואינם מבינים שעם תכיפות השימוש תיווצר התמכרות ומשם כבר לא תהיה להם שליטה על מה שקורה. ההתמכרות היא מצב של תלות פיזיולוגית של האדם בסם, שבלעדיו לא יכול לבצע פעילויות שכל אחד אחד עושה באופן טבעי. הסם גורם לתחושה טובה ומשכיח מצבי חרדה והתמודדויות רגשיות מאתגרות. אם שימוש בסמים "קלים" כבר אינו מספק את ההרגשה הטובה, ונוצרת תחושה שצריך להשתמש בסמים קשים יותר, כמו קוקאין והירואין, זוהי אזהרה שהדרך היא ללא מוצא בלי עזרה מבחוץ. גמילה מסמים היא תהליך קשה המעביר את הנגמל במצבים גופניים קשים ומצבים רגשיים קיצוניים, ובשל כך יש רבים הנושרים במהלכו, אך נמצא כי אחד הגורמים העיקריים המנבאים הצלחה בתהליך הוא חיבור עמוק של המטופל לרצון להיגמל. לטובת זה רצוי להפגישו עם אנשים שעברו את התהליך והצליחו, ולהכין אותו לקשיים שצפויים בדרך, ולדבקות שלו להישאר בתהליך עד סופו.

  האם אוכל הוא סם שמתמכרים אליו?

  אכילה היא עניין שגרתי, יש מי שאוכל מעט, יש מי שאוכלים יותר, אבל הפרעת אכילה כפייתית היא עיסוק בלתי פוסק באוכל, במשקל, בדימוי גוף ובדימוי העצמי, והיא מתאפיינת באכילה מוגברת או הימנעות מאכילה בכלל. במה שנכנס לגוף ובמה שיוצא ממנו. לעיתים זו תוצאה של דיכאון וחרדה ולעיתים, עצם העיסוק באוכל מביא להתפתחות דיכאון וחרדה וכן למשקל גוף שאינו תקין, גבוה מידי או נמוך מידי, הגורם לגוף תפקוד לקוי, וחולי ובמקרים קיצוניים אף למוות. במצבים אלה רצוי להגיע לאבחון וטיפול כדי לא להידרדר למצבי סיכון. גם אם ישנה שאלה בנוגע למצבי האכילה, רצוי להתייעץ עם גורמים מקצועיים ולא להגיע לרגע האחרון כי במצבי התמכרות, ככל שמקדימים לטפל כך קל יותר להצליח במיגור ההתמכרות.

  תסמיני ההתמכרות

  אם תהיתם האם אתם מכורים, זה לא אומר שאתם חולים בהתמכרות אבל זה אומר שיש עניין הדורש בירור וכדאי ללכת להתייעץ עם בעלי מקצוע אמינים ומנוסים על התופעות שבגינן אתם מרגישים לא בטוח, על דרכי ההתמודדות שלכם עם אתגרי החיים, ועל לחצים וחרדות המשפיעים עליכם ועל הסובבים אתכם בחיי היום יום. התמכרות היא, לעיתים, פתרון לא טוב לבעיות רגשיות שלא מצליחים לפתור לבד, ושיחה עם בעל מקצוע מנוסה ואחראי יכולה להטות את הכף לטובת התמודדות בריאה ומיטיבה, במקום הידרדרות להתמכרות שקשה לצאת ממנה. במכון גמילה "ניקה נגמלים" יחשפו בפניכם, אנשי מקצוע מעולי בתחומם, את שלל התסמינים של ההתמכרויות השונות, ויעזרו להוביל תהליכי גמילה בהצלחה כמו שעשו בעבר.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים