צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  התמכרויות נפוצות

  התמכרויות נפוצות כיום הן לסיגריות, לניקוטין, התמכרות לסמים קלים שמאוד זמינים למרות שהם אסורים בחוק, התמכרות לתרופות מרשם ולאלכוהול. השימוש בחומר מקהה את הרגשות שקשה לנו להתמודד איתם, ומהווה בריחה לאזור שבו לא מרגישים. וככה מתרגלים לרגיעה הזמנית, וכבר לא ניתן להשיגה בלי החומר הממכר. טיפול בהתמכרויות ייתן כלים להתמודדות עם המצב הבעייתי, אותו ניסינו "לתקן" באלכוהול ועישון, או לפחות לברוח מהתמודדות איתו, וכך להטמיע דרכים בריאות להתמודדות עם מצבים לא פשוטים בחיים. קשה מאוד להגיע לגמילה כשעושים זאת לבד, ולכן ישנם אנשי מקצוע מומחים לנושא הזה, במגוון רחב של טיפולים, נפשיים, רוחניים ופיזיים, וטיפולים שמשלבים תחומים אלה.

  הצורך בריגוש

  התמכרות להימורים היא קשה לזיהוי ומורכבת לטיפול הכי היא דומה להתנהגויות כפייתיות אחרות. היא יכולה להגיע מרצון אמיתי בהשגת הכנסה, אבל זהו רק תירוץ כי בבסיס ההתמכרות עומד הצורך בריגוש, והיא יכולה להיות הימורי בספורט, כרטיסי הגרלות, משחקי פוקר על חברים, משחקים ברשת, מכונות מזל, בתי קזינו ועוד. לא כל הימור יוביל להתמכרות, אבל שילוב של הימורים עם הרצון לברוח מהתמודדות ולחץ נפשי להביא כסף, יביאו את המשתמש לרצות ריגוש שיעניק לו רגיעה זמנית, ורצון לחזור על הפעולה עוד ועוד, עד שהוא ימצא בכל מקום את הדרך להמר. ההשפעות ההרסניות שיש להימורים הן הרס מערכות יחסים עם המעגל הקרוב, אבדן כסף וזמן מחיר נפשי ומקצועי, ובשליש מהמקרים די בהם די שאדם יחזיר את עצמו למוטב. אך לא כדאי למוך על כך ורצוי להפנות את המכור לגמילה מהימורים לפני שיגיע להלוואות השוק האפור וסיבוכים עם העולם התחתון, שסכנו את נפשו ומשפחתו בנוסף לרכושו.

  אבל אני חולה

  ישנן תרופות שרופא רושם לנו, ועל פניו נראה שהן בטוחות לשימוש, אך אם נשים לב שאחרי זמן הן מפסיקות להשפיע ואנו פונים לרופא בבקשה להגברת המינון, זו אולי נורה אדומה המתריעה על התמכרות לתרופה. אופיאטים, תרופות פסיכוטיות, ואבן, ליתיום, כדורי שינה ועוד עלולות לפתח בגוף תלות בחומר ונדרשת גמילה משימוש בתרופה כדי למנוע נזק בלתי הפיך. אבל גמילה מתרופות מרשם שכוללת את כל השלבים הקשים לגוף ולנפש, כשהיא נעשית במקצועיות היא יכולה להחזיר את הגוף לתפקוד תקין, ללא צורך בתרופות כלל. במכון גמילה "ניקה נגמלים" אנשי מקצוע ממגוון תחומי טיפול להם ניסיון רב עם מטופלים שהתמכרו לתרוות מרשם וחומרים נוספים והם מסייעים להם להיגמל ולצאת למסלול חיים חדש ונקי משימוש בחומרים ממכרים כאלה ואחרים.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים