צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  החשיבות של מרכז טיפולי לטיפול בהתמכרויות

   לעתים המונח של מוסד גמילה מאלכוהול יוצר אצלנו קונוטציות שליליות של מוסד סגור ואפרורי. חשוב לדעת שכיום ניתן למצוא מרכז טיפולי עוטף ומחבק שיסייע לכל מי שנדרש לעבור תהליך של גמילה מהתמכרות לאלכוהול. מוסד טיפולי הקרוי גם מכון טיפול או מרכז טיפול הינו מקום ייעודי בו עובדים אנשי צוות מקצועיים מרבדים טיפוליים-רפואיים שונים, וכולם יחדיו מנגישים למטופל תוכנית אישית משלו. לכל מטופל נבנית תוכנית הטיפול הדרושה עבורו תוך ביצוע של אבחון, מעקבים ובניית מדדים. תוכנית הטיפול מגוונת וכוללת אספקטים רבים גם אישיים וגם חברתיים. תוכלו למצוא תוכנית כזו למשל במרכז הטיפול "ניקה נגמלים" בפ"ת המעניק טיפול מסור ואיכותי.

  בחירת מוסד גמילה

  אחד השלבים בדרך לקבלת תוכנית הטיפול בהתמכרות הינו לבחור מוסד גמילה מאלכוהול המתאים לאדם עצמו. בישראל פזורים כמה וכמה מכוני טיפול מסוגים שונים ויש גם מרכזי טיפול יומיים המציעים תוכניות טיפול בהן המטופל לן בביתו ולא במקום עצמו. יש יתרונות בתוכנית טיפול המתקיימת בלוקיישן שאיננו הבית והסביבה הטבעית, ועל מנת לקבל את כל הפרטים ולבצע התאמה בין המקום לבין המטופל – נדרש לקיים פגישת ייעוץ במקום ולבצע אבחון. אין מה לחשוש כאשר אנו שומעים את צמד המילים מוסד גמילה. יש כיום מרכזי גמילה חמימים וביתיים, וידידותיים.

  הטיפול והצוות

  אחת הנקודות המרכזיות בהצלחת הטיפול הינה הצוות המקצועי והתמיכה הרגשית. חשוב מאוד לבחור במוסד טיפולי המציע גישה חמה ומחבקת על ידי הצוות, התורמת מאוד להצלחת התהליך. כמובן שהטיפול ניתן תוך התבססות על רצונו החופשי של האדם לקחת חלק בתוכנית הטיפול, והדברים לא מבוצעים בכפייה. זוהי נקודה חשובה ביותר שיש להדגיש בנושא. הפניה לקבלת פרטים וביצוע אבחון הינה קלה ופשוטה. תוכלו לחייג או למלא טופס מקוון באתר של מרכז הטיפול, ולמשל תוכלו לעשות זאת באתר האינטרנט של "ניקה נגמלים". מדובר במרכז טיפולי חם וביתי בעיר פתח תקווה במרכז הארץ המציע קשת רחבה של תוכניות לטיפול בהתמכרויות. המקום מהווה מוסד גמילה מאלכוהול והוא מספק מענה וכלים עבור מי שלוקח חלק בתוכניות הטיפול שמציע המקום לכל מי שמעוניין ומתאים לתוכניות הפעילות.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים