צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  הזמינות הבלתי נסבלת של הסם

  אנשים רבים צורכים סמים על בסיס מזדמן, במסיסות עם חברים, בארוחות משותפות עם משפחה, עם חברים לספסל הלימודים, לאימונים ועוד. השימוש נותן להם תחושה טובה, רגעי רוגע והפוגות מהסטרס היומיומי, שמחה וצחוק מתגלגל וקלילות ביחסים בינאישיים. כך לפחות הם חושבים. אך בשל העובדה שהם נמצאים בסביבה שמעודדת שימוש בסם, הם לא מצליחים לראות את ההבדל בהתנהגות שלהם מהתקופה שלפני השימוש לתקופה לאחר השימוש. הפגיעה של הסם מתרחשת באופן איטי והיא ניכרת רק לאחר זמן, אך תוצאותיה הרסניות לגוף ולמצבו הבריאותי, לנפש ולמצב החברתי. לכן, הרבה פעמים מכורים לסם פונים למרכז גמילה מסמים כשהם עדיין לא מוענים להתמודד עם ההשלכות שת מה שעשו, וזה מקשה על הגמילה. לכן כדאי לבחון את המרכזים השונים ותוכניות הטיפול המוצעות בהם כדי להתאים את התוכנית למטול ותעזור לו להתמודד עם המצבים האמיתיים שבגינם התחיל להשתמש בסמים. כמו: טראומה מהעבר, דיכאונות, חרדה, קשיים חברתיים, הפרעות אכילה ומציאות תובענית שגרמה לו לפנות לפתרונות מהסוג הזה.

  גמילה באופן עצמאי

  אולי בגלל זמינות האלכוהול והקלות שבה מגיעים אליו, רבים נוטים לחשוב שניתן גם להיגמל מהתמכרות זו באופן עצמאי. זה לא בלתי אפשרי אך מורכב יותר ואף מסוכן. גמילה מאלכוהול לבד עשויה לגרום לתופעות לוואי קשות שעשויות להימשך שבועות וכוללות כאבים, רעידות, בחילות וקשיי שינה. במקרים נדירים, גם לעוויתות, הזיות ואפילו לדום לב. ובהיעדר פיקוח רפואי אין גישה לסיוע תרופתי המוצע במכוני הגמילה. אנשים גם לא מודעים למצבים רפואיים שבגמילה יצופו, כגון: דיכאון, חרדה או הפרעות אישיות. למעשה, רבים אפילו לא מבינים שהם מתמודדים עם הפרעות נפשיות עד שהם מפסיקים לשתות. בנוסף, מכוני הגמילה מציעים תמיכה פסיכולוגית שאיננה כשנגמלים לבד, ותהליך גמילה טראומטי יכול גם הוא לגרום נזק שיחזיר את האדם שוב להתמכרות. אבל אם בכל זאת מחליטים לעשות זאת לבד יש להרחיק את כל האלכוהול מהבית, לפנות את לוח הזמנים לטובת העניין, לגייס בן משפחה או חבר קרוב. שילווה ויוכל להעניק תמיכה נפשית וגם תמיכה רפואית במידת הצורך. לא לשכוח לאכול! ולהקפיד על שתייה מרובה.

  אז מתי לפנות לטיפול?

  אם תשאלו את אנשי המקצוע ואת המטפלים השונים העובדים בתחום הגמילה, הם יגידו: כמה שיותר מהר. אבל במקרים רבים זמן הפניה הנכון משתנה מאדם לאדם. אין זמן נכון לגשת לטיפול, יש זמן שאתם מרגישים בו מוכנים להתמסר לתהליך. במכון גמילה "ניקה נגמלים" יסייעו לכם אנשי מקצוע מעולים בתחומם, באבחון המצב ויתנו פתרונות למסלולי גמילה ואף יעזרו להוביל תהליכים אלה בהצלחה כמו שעשו בעבר.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים