צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  ההשלכות של התמכרות לסמים ודרכי ההתמודדות

   התמכרות לחומרים או התמכרות להתנהגות מסוימת עלולה להיות הרסנית ומסוכנת, הן לאדם הסובל ממנה והן לסביבתו הקרובה. עבור מי שנסיבות שונות הביאו אותם למצב של התמכרות לחומר הקנאביס הרי שחשוב לדעת שניתן בהחלט לעבור תוכנית גמילה עם סיכויי הצלחה גבוהים. ניתן לפנות אל מרכז גמילה מקנאביס ושם מתקיימת תוכנית טיפולית מותאמת לאדם עצמו. תוכנית טיפול לגמילה יכולה להיות מבוססת ביקורים יומיים ולינה בבית, ופורמטים אחרים מבוססים על שהות מחוץ לבית והסביבה הקרובה מתוך מטרה ליצור ניתוק וסביבה בטוחה למקסם את היכולות של האדם עצמו להגיע להישגים. תוכלו לקבל פרטים על התוכנית במרכזים טיפוליים שונים ברחבי הארץ כמו למשל במרכז הטיפולי המשולב "ניקה נגמלים" הנמצא בעיר פתח תקווה במרכז הארץ.

  לבחור במרכז הגמילה המתאים

  כאמור בישראל ניתן למצוא מרכזי טיפול שונים המציעים תוכניות גמילה אך חשוב להבין שראשית נדרשת הסכמתו של האדם עצמו. זה לא מספק שיש הסכמה של ההורים או החברים הקרובים, אלא נדרשת הסכמה ורצון של המטופל עצמו. נקודה חשובה נוספת היא בחירת המקום עצמו. כמובן שיש כאן שיקול גיאוגרפי אך היבט חשוב יותר הוא סוג התוכנית וסוג המכון. יש מקומות טיפול יומיים בהם הטיפול כולל שהות זמנית של כמה שעות או פחות ובסיום הטיפול היומי המטופל חוזר למרחב המוכר לו בסביבתו הקרובה. חשוב להבין שפורמט טיפולי כזה לא יתאים לכל אחד, ויש מי שדווקא עבורם ניתוק מהסביבה הקרובה הוא המפתח להצלחה במסגרת מרכז גמילה הכולל גם שהות ולינה במקום עצמו לאורך התהליך. כמובן שגם נדרשת מוטיבציה ורצון של המטופל עצמו, לצד ביצוע ויישום של שלבי התוכנית והקפדה על ההנחיות.

  עזרה ראשונה

  לעתים ישנם מצבים בהם האדם המכור וסביבתו הקרובה נמצאים בחוסר הבנה וכאוס והם לא פנויים או בעלי היכולת לבצע בעצם את ההגעה אל מרכז הגמילה. במקרה כזה ישנה אפשרות ליצור קשר עם המרכז עצמו ולבקש הגעה לביתו של המטופל, לצורך התנעה ראשונית של הטיפול ובחינת התאמה. כמובן שהדבר לא מייתר הגעה פיזית אל מכון הגמילה אך מדובר בסיוע ראשוני שיש ביכולתו לדחוף קדימה את האדם המכור ולסייע לו להתקדם צעד אחר צעד להצלחה. "ניקה נגמלים" הינו מכון טיפולי המציע קשת רחבה של תוכנית טיפול. המקום מהווה מרכז גמילה מקנאביס, ומציע גם תוכניות טיפול להתמכרויות נוספות כמו למשל תרופות מרשם, סמים והימורים.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים