צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  ההשלכות החמורות של ההתמכרות

  מצבים בהם ישנה התמכרות גופנית ונפשית לאלכוהול הם מצבים בהם נדרש טיפול מקצועי במסגרת תוכנית הבנויה שלב אחר שלב. התמכרות לאלכוהול הינה אחת ההתמכרויות הקשות ביותר שיש, אם לא הקשה ביותר לגמילה ממנה. הסיבה לכך היא שמדובר בהתמכרות פיזית ולא נפשית בלבד. הבשורה המשמחת היא שניתן בהחלט לקבל תוכנית טיפול למצבים של התמכרות מסוג  זה תוך ליווי ואבחון, והכלה רגשית וטיפולית על ידי צוות מקצועי. כך למשל במרכז הטיפול "ניקה נגמלים" במרכז הארץ ישנה תוכנית טיפול לגמילה מאלכוהול.

  כיצד לזהות התמכרות?

  השלב הראשון בקבלת תוכנית טיפול התמכרות לאלכוהול הוא לזהות שאכן קיימת התמכרות. מי ששותה כל יום אלכוהול איננו מי שניתן בהכרח להסיק לגביו שהוא מכור לדבר. הכל עניין של תלות גופנית ונפשית ועד כמה מדובר בחוסר יכולת לתפקד באופן שגרתי ורגיל ללא שתיית אלכוהול. אחד מסימני הזיהוי המובהקים הינו הזנחה ונשירה משגרת היומיום של עבודה, משפחה, חברים ולימודים. נוסף על כך סימן נוסף הינו שתיית בסתר של האלכוהול ולבד. אלכוהול מיוחס לכזה אשר שותים בפעילויות חברתיות של בילוי, וככל שהשתייה חודרת למרחב הביתי הפרטי באופן יחידני הרי שמדובר בתמרור אזהרה. סימן נוסף הינו העלייה בצריכת האלכוהול על פני זמן. במצב של התמכרות ותלות באלכוהול היקף השתייה הינו גבוה יותר בהרבה מזה שצרך אותו אדם לפני ההתמכרות או בתחילתה.

  תוכנית הטיפול

  במצבי התמכרות לאלכוהול ניתן לקבל טיפול מקצועי ואיכותי שכולל רבדים שונים ושלבים מסודרים. ככל שלמטופל ישנה מוטיבציה ורצון לסיים את ההתמכרות הרי שהשילוב עם תוכנית טיפולית מקצועית ובתמיכת צוות טיפולי מסור הם שילוב מצויין שיוביל את המטופל אל דרך המלך. חשוב מאוד לקבל את הטיפול במכון גמילה מקצועי ורפואי, שיש ברשותו את הידע, הכלים ואנשי המקצוע המתאימים. הטיפול ניתן לרוב במרכז סגור ללא עירוב של בני משפחה וחברים על מנת לסייע לניתוק והצלחת הטיפול. לקראת סיום הטיפול ישנם שלבים נוספים של שיקום ושילוב בקהילה שמטרתם לשלב את הנגמל חזרה בשגרת החיים ובמעגלים החברתיים. ניתן לפנות אל מכון הגמילה "ניקה נגמלים" בכדי לעשות את הצעד הראשון בטיפולי גמילה.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים