צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  האם אני מכיר מישהו מכור?

  יותר מתמכרים

  אם אתם גרים באזור המרכז ומכירים אי מי שנחשף לגורמים ממכרים ודאי תסכימו איתנו, מרכז גמילה במרכז הארץ הוא אחד המכונים הקריטיים ליצורים אנושיים באזור. יכול להיות שמדובר בחומרים ממכרים, סמים קשים או קלים, תרופות מרשם שעברו את גבולות הצורך וחצו לתחומי התלות, תרופות נגד דיכאון או חרדות, אלכוהול ועוד, או שמדובר בהתנהגויות מתמכרות כמו הימורים שונים, מיניות או אפילו אינטרנט, כך או כך- התמכרות היא תופעה שפושטת והולכת בדור 2020, במיוחד אחרי תקופות הקורונה והסגרים שהעמיקו את הבעיה, אבל גם בלי קשר לכך, ואנחנו מחפשים בצדק פתרונות לכל מי שאכפת לנו ממנו.

  כמה שיותר מהר

  טיפול בהתמכרות לאלכוהול, סמים או התנהגויות מתמכרות לא מסתכם בשלושה ימי אנטיביוטיקה, זהו בהחלט תהליך ארוך ולא פשוט, במיוחד כשהוא בא על רקע רגשי כזה או אחר, עומס נפשי, בריחה מטראומות עבר, לחץ פנימי או נתונים אחרים דומים. פעמים רבות זהו סממן של צורך באימון אישי וחסר בכלים להתנהלות נכונה, דפוסי התנהגות שגויים או אמונות יסוד שזקוקות להגדרה מחודשת. בכל מקרה זה מצריך טיפול עומק על מנת להגיע לשורש הבעיה כדי לתת לה את המענה המדויק. יש לזכור שככל שניגש לטיפול מוקדם ככל האפשר הטיפול יהיה מהיר יותר, כיון שהתלות בגורם הממכר מעמיקה ומתגברת עם כל נטילה נוספת של הגורם הממכר או אקט מתמכר נוסף.

  מי בקבוצות הסיכון

  ניתן לזהות גורמי סיכון כלליים כמו סביבה ומצב חברתי או סוציאלי, סממנים נפשיים וטראומות עבר, וגם תורשתיות, אבל האמת היא שחומר ממכר לוקח מכל יצור חי את הבחירה העצמאית, כולל החזקים ביותר, ברמה כזו או אחרת. ניתן להניח שיש אכן גורמים שמשפיעים על מידת המסוגלות להתנתק באופן רצוני מהגורם הממכר, אולם באופן כללי הבחירה היחידה שנתונה לשליטת האדם היא הראשונה, כל מה שקורה לאחריה הוא כבר בהשפעת החומר או ההתנהגות הממכרת על מוחו של הנוטל בפעולה הראשונית, כוחו של האדם ולא היציב ביותר לבחור נכון הולך וקטן עם כל פעם נוספת של השפעה כזו, מה שיוצר אפקט התמכרות בלתי נשלט.

  הבעיה הראשונית שניתן לזהות כתוצאת ההתמכרות היא האדישות לחיים שמסביב, כשמעייני המכור נעשים נתונים רק להשגת החומר או האקט שישפר את תחושתו לזמן מה עד הנטילה הנוספת שתבוא אחרי הנוכחית, אם אתם נתקלים בתופעה כזו אל תחכו לבעיות הבאות שתקרינה חלילה, פנו מיידית לעזרה ראשונה, כי כל רגע נוסף מחמיר את הבעיה ומאריך את משך הטיפול.

  בכל שלב ובכל מקרה, ניקה ישראל נמצאים עם כל מה שמכור זקוק לו כדי לשוב לחיים מלאי אור וביטחון, כדאי לפנות כמה שיותר מהר למוקד שלנו, אבל אנחנו בהחלט מאמינים שמכל מצב מכור בכל רמה ניתן לצאת לחופשי.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים