צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  גמילה מקוקאין

  מרכז "ניקה נגמלים" מעניק את שירותי המקצועיים והתמיכה הנדרשת לכל אדם אשר מעוניין בכך. בין הטיפולים השונים שניתן למצוא במקום, נוכל לראות גם טיפול גמילה מקוקאין וסמים אחרים, גמילה מאלכוהול, הימורים ועוד. המרכז הוקם מתוך צורך לספק את המענה המתאים בעבור אנשים רבים אשר מעוניינים לצאת אל מחוץ למעגל ההתמכרות שלהם ולפתוח דף חדש אל עבר חיים נקיים מהסמים.

  גמילה מקוקאין – רק במרכז גמילה מקצועי ומנוסה

  הקוקאין הינו סם אשר מיוצר מעלי הקוקה אשר גדלים בעיקר בדרום אמריקה. בעבר נעשה שימוש בחומר זה לצרכים רפואיים אך לאורך השנים השימוש השתנה וכעת הוא נחשב לאחד מסוגי הסמים החזרים והממכרים ביותר. חשוב להבין כי כעת, אפילו שימוש חד פעמי בחומר מסוכן וממכר זה עלול להוביל להתמכרות. השפעותיו ההרסניות של הקוקאין מובילות אנשים רבים לניסיון גמילה, אך בשעה שמנסים לבצע זאת בכוחות עצמם, הם עלולים לגלות כי גמילה מקוקאין אינה פשוטה וכי אין תרופת פלא לבעיה. כך שנראה כי אנשים אשר בחרו לבצע את תהליך הגמילה שלא במסגרתו של מרגז גמילה מסודר ומקצועי, שבו להשתמש בסם.

  על מנת שתהליך הגמילה יתבצע בצורה היעילה ביותר, פנו עוד היום אל מרכז גמילה מקצועי ומנוסה אשר יוכל להעמיד לרשותכם צוות מקצועי ואדיב שיעניק לכם את התמיכה לה אתם זקוקים בכל שלבי הגמילה מהסם המסוכן. זאת גם בבחינת הטיפולים התרופתיים והרפואיים, התמיכה הנפשית על ידי צוות המדריכים והיועצים והגישה התומכת של העובדים הסוציאליים ושאר אנשי הצוות במקום.

  גמילה גופנית לצד גמילה נפשית

  חשוב להבין כי פעמים רבות ההתמכרות לסם הינה משולבת, הן גופנית והן נפשי. כך שבשלב הראשון יהיה על המכור להתנקות מהסם, כאשר במהלך שלב זה, הוא עלול לסבול מתסמיני גמילה לא פשוטים. בסיום שלב זה, ניתן יהיה להתחיל בשלב הגמילה הנפשית אשר תסייע בהבנה מדוע התחיל המכור לצרוך בסם, ואילו דרכי התמודדות עם החיים יהיה עליו לרכוש על מנת שיוכל לתפקד בצורה יעילה ומהנה, מבלי שיעלה הצורך לחזור ולצרוך סמים.

  גמילה מקוקאין דרך "ניקה נגמלים"

  קוקאין הוא סם ממכר ביותר, ושימוש אחד בלבד עלול להוביל לדפוס של שימוש קבוע  ולמסלול של התמכרות חמורה. התמכרות לקוקאין היא קשה ומסוכנת, אך אינה סיבה לבושה. הסיבות לכך שאנשים מתמכרים הן מגוונות, אך בכל מקרה בעזרת גמילה מקוקאין וטיפול מקצועי הולם ניתן לקטוע את התלות בסם ולהחזיר לאדם את השליטה על חייו.

  גמילה מקוקאין מתחילה מהודאה בהתמכרות

  להתמכרות לקוקאין יכולה להיות השפעה הרסנית על כל היבטי החיים. בנוסף לסיכון לפגיעה פיזית ופסיכולוגית משמעותית, שימוש קבוע בקוקאין יכול לערער את יכולתו של המכור לשמור על מערכות יחסים בריאות, להתקדם בלימודים, לתחזק קריירה, לבסס עצמאות כלכלית ובאופן כללי לנהל אורח חיים פורה ומשביע רצון. כיוון שהגישה לסם הופכת להיות חשובה יותר מכל דבר אחר, התמכרות לקוקאין גורמת לאדם להתרחק מחבריו ובני משפחתו על מנת להימנע משיפוטיות או מסיטואציות שבהן הוא לא יוכל להשתמש בו. לכן, גמילה מקוקאין היא לרוב אחת מסוגי הגמילות הקשות והמורכבות ביותר.

  חלק מהסימנים של התמכרות לקוקאין כוללים:

  • דיבור מהיר ואנרגטיות גבוהה.
  • הזדקקות לכמויות הולכות וגדלות של החומר על מנת להשיג את אותו אפקט.
  • אימפולסיביות .
  • יכולת קבלת החלטות ירודה.
  • טמפרטורת גוף מוגברת.

  אסור לפחד לבקש עזרה

  לגמילה מקוקאין עשויות להיות השלכות רבות על הגוף, ועוצמת ואורך הגמילה הם אינדווידואלים, ומשתנים בהתאם להיקף, תדירות ואופן השימוש בסם. בכל מקרה חשוב לזכור כי מדובר בתהליך מורכב שמומלץ לבצע בתמיכת מומחים ותחת השגחה רפואית. במרכז גמילה מקצועי כמו מרכז ניקה נגמלים הנמצא בפתח תקווה ומעניק טיפול מהשורה הראשונה.  גמילה מוצלחת מקוקאין תכלול בדרך כלל שילוב של טיפול רפואי (ובפרט טיפול תרופתי המקל על תסמיני הגמילה) וטיפול פסיכולוגי מקיף – הטיפול הנפשי חשוב במיוחד כדי לוודא שלא תהיה חזרה עתידית להרגלים הישנים לאחר הגמילה. לעיתים אף אין מנוס מגמילה באשפוז שתסייע למטופל להימנע מטריגרים ולהיות פנוי לחלוטין לתהליך הגמילה בסביבה בטוחה ומפוקחת.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים