צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  גמילה מסמים – כמו לטפס על סולם

  התמכרות לסמים היא תלות פיזית ונפשית בחומרים כימיים מזיקים, אשר עם השפעותיהם מתמודדים האדם המכור עצמו ולרוב גם משפחתו וקרוביו. המכורים מתמודדים למעשה עם מחלה לכל דבר, שיש לטפל בה באופן מקצועי. כדי לסייע למכור לסמים, צריך קודם כל להבין מהי ההתמכרות הזו ומה מיוחד בה. כאשר מתחילים תהליך של גמילה מחומרים ממכרים, יש לעשות זאת בסיוע מקצועי של אנשים המתמצאים היטב בתחום.

  האדם המכור לסמים הורגל בשימוש בנרקוטיקה, שהשפיעה על כל מערכות גופו ובעצם הפעילה אותו באופן מלאכותי. ההתנהגות, המחשבות, אופן הדיבור ואפילו המראה החיצוני – כל אלה ועוד, הם תוצר של חומרים שנגסו אט-אט בגופו והרסו כל חלקה טובה בו. סוגים שונים של סמים, גם אלו שנחשבים ל"קלים" וגם הקשים יותר, מזיקים לגוף ולנפש בדרכים שונות. גמילה מחומרים כימיים שהגוף הפך תלוי בהם היא מורכבת ובעיקר ייחודית עבור כל מכור באשר הוא. מרכז הגמילה "ניקה נגמלים" מאפשר גמילה מסמים באופן הדרגתי, ומציע תהליך המשלב טיפולים רפואיים תוך תמיכה רגשית אינטנסיבית המותאמת באופן אישי לנגמלים וגם לאנשים הקרובים אליהם.

  יוצאים ממעגל הסמים אל דרך חדשה

  התמכרות לסמים מובילה לנזקים גדולים לנפש ולגוף. כדי להירפא ממנה צריך לדעת מדוע בחר האדם בדרך ההרסנית הזו מלכתחילה. גמילה מסמים צריכה לכלול סיוע נפשי בצמוד לטיפולים הרפואיים, על מנת למגר את הבעיה בצורה המיטבית, ולאפשר לאדם המכור  לסמים להתחיל בחייו החדשים בסיום התהליך, מבלי למעוד שוב בעתיד.

  "ניקה נגמלים" מהווה בית חם לאנשים הזקוקים לסיוע ביציאה ממעגל הסמים. הטיפול ההוליסטי מעניק למתאשפזים כלים לחיים בריאים, ומעניק להם דרכים יעילות להתמודדות עצמאית עם בעיות בתקופה הפוסט-אשפוזית. אם אתם או הקרובים לכם מתמודדים עם התמכרות לסמים, צרו קשר בהקדם, כדי  לקבל הזדמנות לחזור לחיים.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים