צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  גמילה מנייס גאי

  נייס גאי הוא אחד הסוגים הנפוצים של "סמי פיצוציות" – סמים סינתטיים שנמכרו עד לפני מספר שנים באופן חופשי בקיוסקים ופיצוציות, עד שהוצאו מחוץ לחוק בשנת 2013. בשל זמינותו ומחירו הזול, הוא נעשה נפוץ במיוחד בקרב צעירים ובני נוער, אשר חשבו לתומם שמדובר בחומר שאינו מסוכן ואינו ממכר. רבים אינם יודעים אך גמילה מנייס גיא היא מורכבת במיוחד, דווקא בגלל העובדה שהוא סם סינתטי ולא עשוי מצמח זה או אחר.

  גמילה מנייס גאי – מהו הסם הזה?

  הנייס גאי שייך למשפחת סמים הנקראת קנאבינואידים סינתטיים. מדובר בחומרים המיוצרים במעבדה ופועלים באופן המחקה את פעולתו של צמח הקנאביס. בשל כך, הנייס גאי זכה לשמות מוליכי שולל כמו "גראס מזוייף" או "מריחונה סינתטית", והוא שווק באופן מטעה כסם קל אשר מהווה תחליף חוקי (עד לא מזמן) ובטיחותי לסמים אסורים. על אריזות הסם ניתן היה למצוא משפטים שקריים כמו "100% טבעי", כאשר למעשה מקור החומר הפעיל הינו סינתטי לחלוטין, ורק הבסיס הצמחי הוא טבעי. בניגוד לדעה הרווחת, השימוש בסמי הפיצוציות השונים הינו מסוכן ביותר, והשפעתם על המוח חזקה יותר מזו של מריחואנה, ואף גמילה מנייס גאי קשה יותר מגמילה מקנאביס. להלן מספר סכנות הטמונות בשימוש בסמים אלה:

  • ייצור לא מפוקח – הסם מיוצר ומשווק באופן פיראטי לחלוטין. לפיכך, אין כל דרך לדעת מה נכנס לגוף של המשתמש. ניתוח כימי של נייס גאי שהוחרם על ידי המשטרה גילה שהחומר הצמחי רוסס בכימיקלים כמו חומרי הדברה, רעל עכברים ועוד.
  • בלתי צפוי – כיוון שלא ניתן לדעת שמנות סם שונות הגיעו מאותו מקור, אי אפשר לדעת מה תהיה ההשפעה שלו בכל פעם שצורכים אותו.
  • סכנת הרעלה – בשל חוסר הפיקוח והחומרים הכימיים שהוא מכיל, הנייס גאי עשוי לגרום להרעלה ואף למוות.

  תהליך הגמילה מנייס גאי אינו פשוט

  גמילה מסם הנייס גאי היא קשה, אך בהחלט אפשרית. מומלץ מאד לקיים את התהליך במסגרת המיועדת לכך. גמילה מוצלחת בדרך כלל תערב השגחה רפואית (בפרט בשלב ניקוי החומר מהגוף) בשילוב טיפול פסיכולוגי המספק תמיכה נפשית וכן מפחית את הסיכוי להתמכרות חוזרת. אם אתם או מי ממכריכם סובל מהתמכרות לנייס גאי, אל תהססו. צרו עוד היום קשר עם מרכז "ניקה נגמלים" לשיחת ייעוץ ראשונית חינם.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים