צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  גמילה ממריחואנה

  מריחואנה הוא אחד הסמים הכי מקובלים מבחינה חברתית, ובמקומות רבים בעולם היא אפילו כבר לא בלתי-חוקית. לפיכך, אנשים רבים המכורים למריחונה כלל לא מרגישים שיש להם בעיה, ויתכן שגם הסובבים אותם יסכימו איתם. זה לא אומר שאותם אנשים לא יפיקו תועלת עצומה מטיפול בהתמכרות למריחואנה.

  השלכות של שימוש במריחואנה

  מחקרים מצביעים על כך ששימוש במריחואנה עלול לגרום או להחמיר בעיות בחיי היומיום. משתמשים כבדים נוטים לדווח על שביעות רצון נמוכה יותר מהחיים, בריאות נפשית ופיזית גרועה יותר, יותר בעיות ביחסים בין אישיים ופחות הצלחה בלימודים או בקריירה. מספר מחקרים במקום העבודה מקשרים בין שימוש במריחואנה להיעדרויות מוגברות, איחורים, תאונות, תביעות פיצויים לעובדים ותחלופת עבודה.

  התמכרות למריחואנה

  למרות שמריחואנה לא ממכרת פיזית באותה מידה כמו סמים קשים, ההתמכרות הפסיכולוגית יכולה להיות חזקה. הפרעות התנהגות, כמו התמכרות להימורים או לקניות, הן דוגמאות מצוינות לכוחה של תלות נפשית.

  יותר אנשים מתמיד מחזיקים בדעה ששימוש במריחואנה אינו דבר שלילי. תפיסה זו תורמת כנראה לאמונה שמריחואנה אינה ממכרת. למרות שאנשים המכורים למריחואנה לרוב לא מפגינים תסמינים גופניים בולטים והם עשויים לתפקד ברמה גבוהה, יותר ממישהו שמכור להרואין למשל, זה לא אומר שאין להם תלות.

  תסמיני גמילה ממריחואנה

  אולי תופתעו לשמוע שמריחואנה יכולה לייצר תסמיני גמילה. הם פשוט לא חמורים כמו אלה של סמים אחרים. תסמינים אלה כוללים:

  • חרדה
  • עצבנות
  • קשיי שינה
  • דיכאון
  • אי שקט
  • נדודי שינה או עייפות קיצונית
  • שינויים בתיאבון
  • שינויים במצב הרוח

  גמילה ממריחואנה במרכז גמילה

  ניתן להיגמל ממריאחונה באופן עצמאי בקלות יחסית לעומת גמילה מסמים אחרים. עם זאת, רבים מדווחים שהצליחו להיגמל מהסם פעמים רבות, אך שוב ושוב חזרו להשתמש בו. כיוון שבהתמכרות למריחואנה יש היבטים התנהגותיים, סביבתיים וחברתיים רבים, אין זה פשוט לשמר את הגמילה ללא הבנה עמוקה של מקורות ההתמכרות. לפיכך, תהליך מוצלח של גמילה ממריחואנה יכלול ברוב המקרים טיפול פסיכולוגי התנהגותי על מנת לעזור לאדם להבין את מקורות ההתמכרות שלו והטריגרים הסביבתיים שמעודדים אותה.

  אם אתם חושדים כי אתם או אדם הקרוב אליכם סובלים מהתמכרות למריחואנה, אל תהססו לפנות לעזרה. מרכז "ניקה נגמלים" מספק מענה מקצועי מקיף לסובלים מהבעיה. לייעוץ ראשוני התקשרו בכל שעה לטלפון  ‎03-3760499 או  050-4354321 ועשו שינוי חיובי בחייכם.

  מרכז גמילה מקנאביס

  מרכז גמילה מקנאביס

  קשה מאד למצוא כיום בקרב אנשים מבוגרים מישהו המתייחס אל הקנאביס כאל סם מסוכן, ועל אחת כמה וכמה, קשה למצוא אדם כזה בקרב שכבות האוכלוסיה הצעירות יותר ובני הנוער. בשנים האחרונות בסביבתנו מדברים ללא הרף על יתרונותיו ונפלאותיו של צמח הקנאביס, סגולותיהם של רכיבים מסוימים בו, ותכונותיו, ולכן אין זה מפתיע שכמעט אף אחד אינו רואה בעישון קבוע של קנאביס בעיה המחייבת טיפול באמצעות מרכז גמילה מקנאביס לצורך פתירתה. אולם, מעבר ליחסי הציבור הטובים מאד של הקנאביס, גם אם נתעלם מיתרונותיו חשוב לזכור כי השימוש הקבוע בו יוצר תלות, שהיא לכשעצמה סממן רציני למדי המצריך התערבות וטיפול מקצועי של גוף המתמחה בטיפול במקרים כאלה.

  מרכז גמילה מקנאביס – מדוע הוא בעצם נדרש?

  על אף שהתמכרות לקנאביס אצל אנשים בוגרים היא בעיה, כשהיא מתרחשת אצל צעירים ובני נוער בגיל ההתבגרות היא מהווה צרה כפולה ומכופלת. זאת מאחר וגיל ההתבגרות הוא הגיל שבו מתבססים היסודות הפיזיים והמנטאליים שילוו את האדם בבגרותו, ולמעשה לאורך כל חייו- מכיוון שכך, פגיעה בכל אחד מהיסודות הללו (או במקרה של הקנאביס – ברבים מהם), עלולה להניח בסיס לא מספק להתפתחותם המוחית והרגשית של הנער או הנערה. לדוגמה, שימוש קבוע בקנאביס גורם לחוסר בחלבון חיוני במוח- חלבון זה נדרש להתפתחותו של המוח, ובלעדיו נגרמת לאדם פגיעה קוגניטיבית ארוכת טווח ומשמעותית שמתבטאת ביכולת לווסת דחפים שונים, בליקויים בזיכרון, בנטיות אובדניות, בדיכאונות וכד'. פגיעה זו עלולה ללוות את האדם הצעיר גם לאורך כל חייו הבוגרים. כאמור, במקרים בהם לא יינתן לאותו אדם צעיר שמשתמש בסם בהקדם האפשרי טיפול מקצועי ממומחה, במסגרת כמו מרכז גמילה מקנאביס, התוצאות עלולות להיות הרות אסון. כהורים, חשוב לזכור שנזקים נוירולוגיים שנגרמים בגיל ההתבגרות עלולים ללוות את הנער או הנערה להמשך חייהם, ולכן רצוי לגדוע את ההתמכרות לקנאביס מוקדם ככל האפשר.

  טיפול מסור ומקצועי במרכז גמילה מקנאביס

  אם אתם מתמודדים עם בעיית השימוש הקבוע בקנאביס או שאדם הקרוב אליכם מתמודד איתה, פניה אל מרכז הגמילה ניקה נגמלים יהיה הפתרון הנכון עבורכם. במרכז תוכלו לקבל טיפול מכיל, רגיש ומבין, אך גם מקצועי וממוקד גמילה לטווח ארוך.

  שתף את המאמר

  מכון גמילה מקנאביס

  אם תשאלו את בני הנוער בקרבתכם על השימוש בקנאביס, יתכן שהתשובות תלחצנה אתכם מאד – אחוזים גבוהים מבני הנוער מעשנים בתדירות זו או אחרת. חלקם מעשנים, לעיתים רחוקות באירועים חברתיים, אך אחרים מעשנים באופן קבוע, גם כאשר הם נמצאים לבד. עם זאת, למרות השימוש הנפוץ בקנאביס עדיין בכל מה שנוגע לגמילה ממנו במסגרת מסודרת של מכון גמילה מקנאביס, רבים אינם מבינים כמה מדוע הדבר חשוב מאחר וקנאביס כיום מסיבות שונות, כבר לא נחשב כ"סם" שעלול לפגוע בבריאותם של הצורכים אותו. הקנאביס נתפש כנורמה, ממש כמו עישון סיגריה רגילה – מנהג נפוץ ושכיח, שרבים מאמצים במהלך התבגרותם על מנת לצבור פופולריות. על אף קלות הראש בעישון הקנאביס במיוחד בגיל ההתבגרות, יש לקנאביס לא מעט השפעות מזיקות על התפתחותם המוחית של הנער או הנערה המעשנים אותו בקביעות.

  מכון גמילה מקנאביס – מה הם נזקי העישון?

  נזקי עישון הקנאביס מתחילים בפגיעה בייצור חלבונים החיוניים במוח, ובגיל ההתבגרות במיוחד חלבונים אלה נחשבים לקריטיים להתפתחות כהלכה של מוחם של בני נוער. בתקופת חיים זו, הנחשבת כמשמעותית במיוחד מכל הבחינות עבור הנער או הנערה, עישון הקנאביס עלול לחולל גם נזקים נפשיים ומנטאליים נוספים כדוגמת דיכאון, מחשבות אובדניות, ניסיונות התאבדות וכד'. בנוסף, חלק מהמחקרים שנעשו בתחום מורים על קשר ישיר בין עישון קנאביס לבין הופעתן של הפרעות נפשיות ותופעת אלימות בשנות ההתבגרות. כך שלא משנה מאיזה כיוון נסתכל על זה, התמכרות לקנאביס דינה כדין כל התמכרות אחרת, וכשהיא מופיעה במיוחד בגילאים צעירים היא איננה מאפשרת גמילה עצמית אלא מחייבת פניה לקבלת טיפול מקצועי המתמחה בתחום, במסגרת מכון גמילה מקנאביס.

  נעזור לכם להחזיר את החיים למסלולם

  ניקה נגמלים הוא מכון גמילה לסמים ואלכוהול השוכן בשכונה שקטה בפתח תקווה ומעסיק בעלי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום על מנת להעניק טיפול מקיף, אפקטיבי ומקצועי במיוחד למטופליו.

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים