צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  גמילה מהתמכרויות

  התמכרויות יכולות להתבטא בצורות רבות: התמכרויות לסמים, לאלכוהול, לאוכל, להימורים ועוד. המשותף לכולן הוא שהן עובדות על מערכת התגמול במוח. עיסוק בפעילות הממכרת מביא לשחרור של הנוירוטרנסמיטר דופאמין, שהוא האחראי על תחושת העונג. ככל שאנו עוסקים בפעילות זו יותר, כך גופנו מפתח סבילות ואנו נזקקים למנות הולכות וגדלות של החומר הממכר, לשם קבלת הסיפוק שאנו מצפים לו.

  איך מתחילים תהליך גמילה?

  קרא עוד

  התנהגות או חומר, קשה או קל – סוגי התמכרויות

  קרא עוד

  מחפשים עזרה עבור יקירכם?

  קרא עוד

  מגיע לכם לחיות אחרת – החיים ללא התמכרות

  קרא עוד

  כל מה שחשוב שתדעו על גמילה מהסם

  קרא עוד

  התמכרות להימורים – אפשר לצאת מזה

  קרא עוד

  אתם לא צריכים לעבור את זה לבד

  קרא עוד

  הגיע הזמן להתחיל חיים חדשים

  קרא עוד

  אפשר לבד, כדאי ביחד

  קרא עוד

  מרכז גמילה מסמים ואלכוהול בצפון

  קרא עוד

  מרכז לטיפול בכל סוגי ההתמכרויות

  קרא עוד

  התמכרויות נפוצות

  קרא עוד

  עזרה למכורים, נפגעי סמים ואלכוהול

  קרא עוד

  תהליך ארוך של גמילה מסמים אך משתלם

  קרא עוד

  מה הם תסמיני גמילה מקוקאין?

  קרא עוד

  תסמיני גמילה מהרואין

  קרא עוד

  תסמיני גמילה מאופיאטים

  קרא עוד

  באילו שיטות גמילה מסמים נשתמש בתהליך?

  קרא עוד

  מרכז גמילה מסמים לנוער

  קרא עוד

  מה הם שלבי גמילה מסמים?

  קרא עוד

  מה זה הפרעות אכילה

  קרא עוד

  המלצות על סדנת גמילה מאלכוהול

  קרא עוד

  זקוקים לעזרה בנושא התמכרות להימורים?

  קרא עוד

  מה זה אנורקסיה

  קרא עוד

  גמילה מתרופות פסיכיאטריות

  קרא עוד

  טיפול בהפרעות אכילה

  קרא עוד

  אל תוותרו – טפלו בבעיות שלכם בהקדם

  קרא עוד

  טפלו בבעיות שלכם בהקדם

  קרא עוד

  טיפול בהתמכרויות 12 הצעדים

  קרא עוד

  טפלו בהתמכרות שלכם עוד היום

  קרא עוד

  הפרעות אכילה אצל ילדים

  קרא עוד

  גמילה מתרופות נגד דיכאון

  קרא עוד

  גמילה מואבן

  קרא עוד

  כיצד יש להתחיל גמילה מהתמכרות להימורים?

  קרא עוד

  גמילה מאלכוהול תסמינים

  קרא עוד

  גמילה מתרופות אנטי פסיכוטיות

  קרא עוד

  גמילה מקוקאין תסמינים

  קרא עוד

  גמילה מסמים קלים תופעות לוואי

  קרא עוד

  גמילה מחשיש

  קרא עוד

  תהליך של גמילה מסמים בכפייה

  קרא עוד

  גמילה עצמית מאלכוהול

  קרא עוד

  גמילה מתרופות אופיואידים

  קרא עוד

  תוכנית מעולה לגמילה מסמים

  קרא עוד

  גמילה מפרקוסט

  קרא עוד

  גמילה מסרקוול

  קרא עוד

  גמילה מסמים ללא תשלום

  קרא עוד

  גמילה מתרופות נרקוטיות

  קרא עוד

  גמילה ממתדון

  קרא עוד

  גמילה מליתיום

  קרא עוד

  גמילה מאלכוהול תופעות לוואי

  קרא עוד

  שלבי גמילה מהתמכרויות

  תהליך הגמילה יראה אחרת בכל התמכרות ולכל אדם, אך ישנם מספר שלבים המשותפים לכולם:

  הכרה בבעיה: זהו שלב הכרחי, אך קשה ביותר להשגה. רבים מעידים שכאשר החלו לעסוק בפעילות ממכרת, הם חשו שהתמכרות היא מיתוס ושהם יכולים להפסיק בכל רגע. הדבר נכון במיוחד לגבי התמכרויות הכוללות פעילויות שניתן לעסוק בהם באופן בריא, ולפעמים הן אפילו הכרחיות – כמו פעילות גופנית, אכילה, קניות וכדומה. זו הסיבה שלעיתים עובר זמן ארוך מאד עד שהאדם מודה שהוא סובל מהתמכרות.

  קבלת ההחלטה: הכרה בבעיה אינה מספיקה. האדם צריך להגיע למצב שבו הסבל הנגרם מההתמכרות עולה על התועלת שהוא משיג ממנה. בשלב זה האדם מציב לעצמו מטרה: היגמלות.

  שלבים נוספים בגמילה מהתמכרות

  הכנה: הרחקת חומרים ממכרים מהבית והסרת טריגרים. למשל: ניקוי הבית מאלכוהול, ריקון הארונות ממתקים, או התרחקות (זמנית או קבועה) מהאדם שאיתו אתם נוהגים לצרוך סמים. כדאי גם ליידע משפחה וחברים קרובים בשינוי הקרב, לשם יצירת רשת תמיכה יציבה. בשלב זה רצוי מאוד ליצור קשר עם אנשי מקצוע כדי לקיים את התהליך בליווי של מטפל ו/או עם קבוצת תמיכה.

  ניקוי רעלים: המנעות (בבת אחת או בהדרגה) ממושא ההתמכרות. כדאי לבצע את התהליך באופן מפוקח, ובמקרים רבים אשפוז יום או מלא הוא האופציה הטובה ביותר. במכוני גמילה מוצעות תרופות שיכולות להקל על תסמיני הגמילה.

  המנעות מחזרה: הגמילה היא רק הצעד הראשון. השתוקקות למושא ההתמכרות עשויה לתקוף אפילו שנים לאחר גמילה מוצלחת. זו אחת הסיבות בשלן כדאי ללוות תהליך גמילה בטיפול פסיכולוגי, שיכול לסייע בזיהוי טריגרים ובעיות בקבלת החלטות שיכולים להוביל לנסיגה בעתיד.

  גמילה מהתמכרויות היא קשה אך אפשרית. אם אתם או מישהו ממכריכם סובל מהתמכרות, אל תהססו לפנות למרכז "ניקה נגמלים" בטלפון  ‎03-3760499 או  050-4354321 לקבלת ייעוץ ראשוני חינם.

  מרכז גמילה מהתמכרויות

  כיום בישראל ניתן למצוא מגוון גופים שונים המסייעים לאנשים הסובלים מהתמכרות זו או אחרת, בין אם מדובר על התמכרויות לחומרים מסוכנים כמו סמים שונים, אלכוהול ותרופות מרשם, ובין אם מדובר על התנהגויות ופעולות מסוכנות כמו הימורים והפרעות אכילה כפייתית. בין הגופים השונים ניתן למצוא עמותות, מרכזים ממשלתיים וכמובן גם מרכזים פרטיים ומקצועיים אשר מעניקים למטופליהם תנאים טובים וטיפול מקצועי על ידי צוות מיומן ומנוסה. מרכז גמילה מהתמכרויות צריך להכיל כמה מאפיינים טיפוליים ושיקומיים על מנת להיחשב איכותי ומקצועי, כמו גם אפקטיבי- צוות טיפולי, סיעודי ורפואי מקצועי מהווים חשיבות עצומה בתהליך, על כמה וכמה כאשר מדובר בצוות מנוסה בטיפול בהתמכרויות שונות. בנוסף, על המקום עצמו בו מתבצעת הגמילה להיות בעל אווירה נעימה ודיסקרטית, על מנת לאפשר למטופלים להתרכז בהחלמה ולשכוח מהקשיים שבחוץ.

  מרכז גמילה מהתמכרויות מוצלח – מה עוד מאפיין אותו?

  הפערים המרכזיים בין מרכז גמילה מהתמכרויות אחד למתחרהו מתגלים באופן טבעי לאחר סיום הטיפול הפורמאלי, כאשר המטופלים יוצאים לעולם וצריכים לשמר את ההצלחה שהושגה בטיפול. מרבית המטופלים עוזרים את המרכז הגמילה כאשר מלאי מרץ ונחושים להתחיל את חייהם מחדש, אולם עד מהרה אותן נסיבות שהביאו את המתמכר להתמכרות הראשונית עלולות לפגוש אותו שוב, ובאופן הגיוני למדי לגרור אותו שוב למטה אל ההתמכרות שממנה לכאורה הוא נחלץ. מרכז גמילה מוצלח יוצא מתוך נקודת ההנחה כי המציאות איננה משתנה, ולכן יש ליצור את השינוי באדם עצמו, מבפנים, כמו גם לספק לו מערכת תמיכה יציבה שתצליח למנוע ממנו להתדרדר שוב למצבו הקודם, גם כשהוא אינו נמצא בחממה המוגנת של תוכנית הגמילה.

  תהליך הגמילה וחשיבות ההתמדה

  בכדי לחדול מדפוסי התמכרויות המשפיעים לרעה על מהלך החיים נדרש במרבית המקרים לקחת חלק בתוכנית גמילה מהתמכרויות. אנו מדברים על התמכרויות לחומרים שונים כמו סמים וגם לתרופות מרשם המאושרות לצריכה בחוק. יש גם סוגים נוספים של התמכרויות כמו התמכרות להימורים או לאלכוהול. בכל אחד מהמקרים מדובר בסבל רב ובפגיעה במהלך החיים של האדם המכור. ככל שלא יקבל אותו אדם טיפול מקצועי של גמילה הרי שהמצב ימשיך להידרדר ולהסתיים בצורה לא רצויה. ולכן מומלץ במקרים כאלו לפנות לקבלת טיפול. ניתן לפנות למשל אל מרכז הטיפול "ניקה נגמלים" הממוקם בפתח תקווה במרכז הארץ המציע תוכניות טיפול מכילות ומקצועיות.

  כיצד לעבור גמילה יעילה?

  רבים שואלים מהם הסיכויים להצליח בתוכנית הטיפול בגמילה ולשמר את ההצלחה גם שנים ארוכות קדימה לתמיד. התשובה אם כן תלויה באדם עצמו. ככל שיש מוטיבציה, הקפדה של יישום שלבי התוכנית, השתדלות ועשייה – הרי שסיכויי ההצלחה גוברים משמעותית. אלמנט נוסף חשוב מאוד במשוואה הינו סביבה תומכת של משפחה וחברים, עשייה יומיומית בחוץ ולא בבית כמו השתלבות במקום עבודה, התנדבות, עשייה פעילה במסגרת של חוגים ומפגשים עם חברים. ככל שנטפח מצע בריא יותר עבור האדם המדובר כך נתרום יותר לשימור ההצלחה. בבסיס הצלחתה של גמילה מהתמכרות עומדת כמובן ביסוד תוכנית טיפול בשלבים שיש להעניק למטופל ולהנגיש לו, ככל שכמובן הוא רוצה בכך מרצונו החופשי.

  כיצד מתחילים

  הצעד הראשון שיש לעשות על מנת להתחיל מהלך של גמילה מהתמכרויות הוא לפנות אל מרכז הגמילה. חשוב כמובן לבחור במרכז טיפולי איכותי ומקצועי, ולא להתפשר על כך. ניתן לפנות בשיחת טלפון, להגיע אל המקום עצמו תוך תיאום מראש של הפגישה ואפשר גם אפילו מבלי להרים טלפון למי שקשה – אלא פשוט למלא טופס מקוון קצר באתר האינטרנט של מרכז הגמילה. באופן הזה תוך כמה שניות אתם שולחים את הפנייה, והמקום עצמו יוצר עמכם קשר. "ניקה נגמלים" הינו מכון טיפולי ומרכז גמילה במרכז הארץ המציע מסגרות טיפוליות לגמילה מחומרים או דפוסי התנהגות נפוצים כמו למשל גמילה מסמים או אלכוהול או מהתמכרות בין היתר.

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים