צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  גמילה מאלכוהול לבד

  הנחה רווחת היא שגמילה מאלכוהול אינה קשה או מסוכנת כמו גמילה מסמים אחרים, ולכן רבים מנסים לעשות זאת בכוחות עצמם, ללא ליווי של גורם רפואי. גמילה במרחב הביתי עשויה בהחלט להיות נוחה ונעימה יותר, במיוחד למי שיש לו רשת תמיכה רחבה של משפחה וחברים. עם זאת, מדובר בהחלטה שיש לשקול בכובד ראש, כיוון שהתהליך של ניקוי הגוף מאלכוהול הוא מורכב, קשה ואפילו מסוכן.

  חסרונות של גמילה מאלכוהול לבד

  • חוסר פיקוח רפואי: גמילה מאלכוהול עשויה לגרום לתופעות לוואי קשות ואפילו מסכנות חיים. תסמיני הגמילה עשויים להימשך שבועות וכוללים תופעות כגון כאבים, רעידות, בחילות וקשיי שינה. במקרים נדירים, הפסקה פתאומית בצריכת אלכוהול יכולה להוביל לעוויתות, התקפים, הזיות ואפילו לדום לב. בנוסף לסכנה שמהווים תסמינים אלה, בגמילה עצמית אין גישה לסיוע תרופתי המוצע במכוני הגמילה.
  • תחלואות נלוות: אנשים רבים הנאבקים בהתמכרות לאלכוהול מתמודדים גם עם מצבים רפואיים אחרים כגון דיכאון, חרדה או הפרעות אישיות. רבים משתמשים באלכוהול כדי לטפל בעצמם, אך כאשר הם מפסיקים לשתות הפרעות אלו עלולות להחמיר. למעשה, רבים אפילו לא מבינים שהם מתמודדים עם הפרעות נפשיות עד שהם מפסיקים לשתות.
  • מערכת תמיכה: מעבר לעזרה רפואית, מכוני גמילה מציעים תמיכה פסיכולוגית במהלך הטיפול ואף לאחריו. ללא רשת תמיכה מקצועית, הנגמל עשוי לסבול מהשלכות פסיכולוגיות בעקבות תהליך גמילה טראומתי, לחזור לסורו לאחר זמן מה או לא להצליח להיגמל כלל.

  גמילה מאלכוהול לבד – איך עושים את זה?

  אם החלטתם בכל זאת להגמל מאלכוהול בכוחות עצמכם, הנה כמה צעדים בהם כדאי לנקוט:

  • הרחקת כל האלכוהול מהבית לשם הסרת הפיתוי.
  • פינוי לוח הזמנים. זה עשוי להיראות בלתי אפשרי, אך לשם גמילה מוצלחת כדאי לקחת חופש מהעבודה ולהשהות את תחומי האחריות שלכם עד כמה שניתן.
  • ליווי של בן משפחה או חבר קרוב. המלווה יוכל להעניק תמיכה נפשית וגם להעניק תמיכה רפואית במידת הצורך.
  • אל תשכחו לאכול! כנראה שזה הדבר האחרון שתרצו לעשות, אך הגוף שלכם זקוק לאנרגיה כדי לעבור את התהליך המאתגר.
  • הקפדה על שתייה מרובה.

  גמילה מאלכוהול לבד אינה בלתי אפשרית, אך אינה מומלצת. אם אתם רוצים לשפר את סיכוייכם לגמילה מוצלחת שמחזיקה לאורך זמן, פנו למרכז ניקה נגמלים בטלפון: 03-3760499 או 050-4354321. ותזכו למענה מקצועי, תומך ומקיף.

  שתף את המוצר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים