צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  גמילה מאלכוהול בכפייה

  התמכרות לאלכוהול יכולה להפוך בין רגע להרסנית. לגרום לכך שהחיים מתהפכים לחלוטין הן מבחינה חברתית, כלכלית, נפשית ופיזית. רוב המכורים מעמידים לסיכון לא רק את עצמם, אלא גם את הסובבים להם ולעיתים זה בלתי נשלט. חשוב להבין כי אדם שהתמכר לאלכוהול יכול לפגוע לעיתים בעצמו אך לא רק, גם במשפחה ובחברים הכי קרובים אליו. כדי שיהיה אפשר למנוע את ההתפתחות של ההתמכרות ולעצור את התופעות שלה, כדאי לשקול גמילה מאלכוהול בכפייה. אומנם האפשרות תשמע עבור המכור כנוראית ובלתי הגיונית. יהיו פעמים שהוא יסרב, יתנגד, יתנהג באלימות ואף יעלם או יברח. אלו תופעות מאוד ידועות בקרב המכורים לאלכוהול, אך ככל שתקדימו לעשות זאת קודם לכן, אתם תוכלו להציל את חייו ולהשיבו לתלם. גמילה בכפייה ניתן לעשות במכון גמילה "ניקה נגמלים", שם מקבלים מענה מקיף וטיפולי לאנשים שהתמכרו לאלכוהול ולא מצליחים לעבור תהליך גמילה בעצמם. הם מתאימים להם טיפול פרטני, נותנים יחס אישי, חם, מכיל ומקצועי לאורך כל הדרך עד למצב הגמילה המיוחל.

  מתי צריך לחשוב על גמילה מאלכוהול בכפייה?

  כאשר אתם רואים שהחבר הכי קרוב לכם או בן משפחה נמצא במצב נפשי מאוד ירוד, הוא סגור בבית סביב האלכוהול, לא מתקשר, לא נפגש עם חברים או מתקדם בחייו. יצא שאף שוחחתם איתו, הצעתם לו להפסיק ולעזור לו, אך הוא היה בשלו. אתם בוודאי תשמעו שהוא שולט במצב, שאם הוא ירצה להפסיק, זה יהיה לו קל מאוד. אבל כבר כמה שנים שהמנגינה נשמעת אותו הדבר, ולכן מומלץ להציע או לפנות למשפחה ולדאוג לגמילה מאלכוהול בכפייה. התגובה הטבעית של המשפחה תהיה התנגדות, אך לאחר שהם יישמעו את מצבו הם יבינו שזו הדרך היחידה שתשיב אותו למוטב.

  האם גמילה בכפייה יעילה?

  גמילה מאלכוהול בכפייה מאוד תלויה במטופל, ברצון שלו ובאמונה העצמית שהוא רוצה להשאיר את הפרק הזה מאחוריו. גם אם הגמילה היא בניגוד לרצונו, בסוף הוא יבין וירצה להצליח להיגמל. זה רק עניין של זמן. צריך לאזור סבלנות וכוחות ולהאמין שזה יצליח. לסיכום, מכון גמילה "ניקה נגמלים" מנוסה ובעל וותק רב במתן טיפול בכפייה למטופלים מכורים לאלכוהול.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים