צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  גמילה מאופיאטים

  אופיאטים הם תרופות מרשם לטיפול בכאבים שמקורן באופיום, שהוא כימיקל הקיים באופן טבעי בזרעי פרג ובצמחים אחרים. מעבר לשיכוך כאב, נטילת אופיאטים גורמת לתחושה נעימה של ריחוף, שלווה וחוסר דאגה. התמכרות לאופיאטים מתחילה בדרך כלל כאשר אדם מקבל מרשם למשככי כאבים בעקבות פציעה או מחלה. למרות המינון המוגדר, מטופלים רבים עשויים להגדיל בהדרגה את הכמות שהם צורכים לאחר שגופם מתחיל לפתח סבילות לחומר. התנהגות זו עלולה לגרום לתלות פיזית במשככי הכאבים ולדחף הולך וגובר לצרוך אותם.

  איך מזהים התמכרות לאופיאטים?

  כיוון שמדובר במשככי כאבים, לעיתים קשה לדעת אם מדובר בהתמכרות או בניסיון להקל על כאבים קשים. עם זאת, ישנם דפוסים המבדילים בין התמכרות לשימוש נורמלי באופיאטים, כגון:

  • החמרה: שימוש במינונים הולכים וגדלים של התרופה, ובתדירות גבוהה יותר ויותר.
  • תלות: חוסר יכולת להתנהל ללא התרופה.
  • התנהגות כפייתית לשם השגת הסם: אדם עשוי לבקר אצל רופאים רבים על מנת להשיג מרשמים חדשים, לפנות לגניבה או לקחת הלוואות שאינו יכול להחזירן.
  • שיפוט לקוי: התנהגויות כגון נהיגה או טיפול בפעוטות תחת השפעת הסם. בחירות כלכליות, תעסוקתיות או חברתיות בעלות השפעה שלילית לטווח הקצר והארוך.
  • התבודדות: התרחקות מחברים או בני משפחה על מנת לכסות על ההתמכרות.
  • מצבי רוח: שינויים פתאומיים, דרמטיים ולא אופייניים במצב הרוח.

  גמילה מאופיאטים – הדרך הנכונה לעשות זאת:

  ישנן אפשרויות רבות לגמילה מאופיאטים, אך מחקרים רבים מראים שגמילה באשפוז היא היעילה ביותר. גמילה מאופיאטים מתחילה בדרך כלל בניקוי רעלים – כלומר, המנעות מוחלטת מהסם עד שהגוף נקי ממנו לחלוטין. לתהליך זה תופעות לוואי כגון כאבים, הקאות, רעידות ואף פרכוסים. כאשר הגמילה מתרחשת תחת פיקוח רפואי, ניתן לקבל תרופות שיכולות להקל את התופעות האלה.

  בנוסף, על מנת להגיע לגמילה מוצלחת שתחזיק מעמד לאורך זמן, התהליך מלווה בטיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ובמעגלי תמיכה של מכורים נוספים.

  גמילה מאופיאטים אינה פשוטה, אך היא בהחלט אפשרית. אם אתם או מי ממכריכם סובלים מהתמכרות לאופיאטים, אל תהססו לפנות לעזרה. צרו עוד היום קשר עם מרכז ניקה נגמלים בטלפון ‎03-3760499 או 050-4354321 לשיחת ייעוץ ראשונית חינם.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים