צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  בעיית ההתמכרות לסמים וחומרים אסורים

  תהליך של גמילה יכול להיות מיוחס לגמילה מסמים קשים וחומרים אסורים, כמו גם גמילה מסמים קלים. הדיון על סמים קלים מתייחס בעיקר לקנאביס כאשר ממנו ניתן להפיק את החשיש והגראס. מי שמכור לצריכה של חומרים אלו נדרש לעבור תהליך גמילה כאשר לרוב הגמילה מסמים שהם קלים מלווה בתופעות לוואי בהיקף נמוך יותר, בהשוואה לסמים קשים. צריכה של סמים קלים לאורך זמן במצב של התמכרות פוגעת בבריאות הפיזית והנפשית וגם עלולה להיות הרסנית בהיבט של מערכות יחסים זוגיות וחברתיות, וגם להשפיע על הקריירה המקצועית. ככל שהתלות הולכת וגוברת כך הסכנה מוחשית יותר והפגיעה בשגרת החיים הולכת ונעשית מורגשת יותר. בכדי לשים סוף למעגל זה ולצאת לדרך של חיים חדשים ניתן לפנות לקבלת טיפול מקצועי. תוכלו למשל לפנות אל "ניקה נגמלים" שהינו מרכז טיפולי משולב המציע מגוון תוכניות גמילה בתמיכת צוות מקצועי חם ואוהב.

  תהליך הגמילה

  רבים שואלים מה כולל התהליך עצמו בתוכנית הגמילה. גמילה מסמים קלים כוללת שימוש בכלים טיפוליים שונים שמטרתם לסייע לאדם עצמו להיגמל מהשימוש באותם חומרים, כמו גם אמצעים שונים התומכים בסביבה הרגשית והחברתית כמו פעילויות חברתיות, כלים שונים לשינוי דפוסי חשיבה, השתחררות מפחדים וחרדות ואלמנטים טיפוליים נוספים. חשובה כמובן התמיכה והדחיפה של הצוות המקצועי, שנמצא שם כדי לתת כתף ומענה בעת צרה או במהלך תופעות הגמילה. כל מטופל פוגש וחווה אחרת את הדברים בצורה שונה וייחודית לו, ולכן חשובה מאוד התמיכה המקצועית של הצוות המטפל.

  תופעות לוואי

  תופעות לוואי בתהליך גמילה הינן חלק בלתי נפרד מהתהליך, אך בהחלט ניתן לצלוח את השלב הזה בהצלחה. במרכז טיפולי למטרת גמילה מסמים קלים ישנו גם הידע והאמצעים על מנת להקל בתהליך כמו אמצעים תרופתיים שונים שמקלים על התסמינים, טיפול התנהגותי וקשת רחבה של תמיכה חברתית ומקצועית שמהווה מרחב חשוב בכל המהלך. במרכז הטיפולי "ניקה נגמלים" ניתן לעבור תהליך גמילה מסמים, עם תמיכה וצוות מקצועי, וכמובן התאמת התוכנית ספציפית לכל מטופל ומטופלת, אבחון ומעקב מדדים. במקום עצמו תמצאו רופאים ואנשי רפואה ופרא-רפואה שנועדו כולם לתמוך בהצלחת התהליך אצל המטופלים.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים