צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  בעיות הנובעות מהתמכרות לסמים קלים

  קנאביס הוא צמח שממנו ניתן להפיק חומרים שונים לצרכי רפואה ועוד. בקרב משתמשי קנאביס נפוץ גם השימוש בגראס וחשיש. בעקבות פיתוחים ומחקריים רפואיים נכנסו נגזרות ותרכובות של חומר הקנאביס לתעשיית התרופות ובעיקר עבור הצורך של שיכוך כאבים. חשוב לציין כי הדבר לא סותר את העובדה שעבור מי שאין לו צורך רפואי מאושר במשככי כאבים מסוג זה הרי ששימוש תדיר בחשיש למשל או גראס עלול להיות ממכר. וזה מה שקורה לעתים עבור מי שצורכים את הדבר להנאה או מסיבות אחרות. צריכה מוגברת ומצב של התמכרות במקרה זה מביאה לפגיעה במעגלי החיים, ירידה במוטיבציה הכללית, התפתחות של חרדה ודיכאון ותסמינים נוספים. בהחלט ניתן לעבור תהליך גמילה וניתן לעשות זאת באמצעות פנייה אל מכון גמילה מקנאביס. "ניקה נגמלים" הינו מכון כזה, והמקום מהווה מרכז טיפולי משולב המציע כמה תוכניות גמילה מקצועיות בתמיכה של צוות סיוע חם ורגיש.

  בחירת מכון מתאים לפי מאפיינים שונים

  כאשר האדם הצורך קנאביס מעוניין לעבור תהליך גמילה הרי שיש לפנות אל מכון גמילה מקנאביס, כאשר יש בישראל כמה וכמה מוסדות ומרכזים המציעים תוכניות גמילה. חשוב לציין שיש הבדל גדול בין המקומות השונים וחשוב מאוד לבחור את המקום המתאים במקרה שלכם. אחד ההבדלים המרכזיים בין המקומות השונים הינו סוג השהות – יומית או תקופתית. בשהות יומית האדם הלוקח חלק בתוכנית חוזר לישון בביתו בסביבה המוכרת לו, וכמובן שהדבר לא מהווה אלמנט תומך בתהליך עבור חלק מהאנשים. לעתים נדרש דווקא ניתוק חיובי ושינוי אווירה לסביבה וקהילה תומכת במכון הגמילה עצמו, על מנת להביא לתוצאות מיטביות וממשיות.

  לזהות התמכרות

  ישנו נושא חשוב מאוד והוא מתי יש צורך לפנות לתוכנית גמילה, ולמעשה כיצד אנו מזהים את הסיטואציה בה האדם מכור לקנאביס. אין לכך תשובה אחת ומדובר למעשה בתהליך הדרגתי המתרחש אצל האדם הצורך את החומר, כאשר התהליך יכול להיות הדרגתי בצורה איטית או מהירה. ככל שפונים לקבלת טיפול וסיוע בהקדם, כך מיטיבים עם האדם עצמו וסביבתו. כמובן שהאדם עצמו חייב להסכים לקבל את הטיפול בתוכנית הגמילה ולקחת בה חלק, ולא ניתן לכפות זאת עליו. במרכז הטיפולי "ניקה נגמלים" בעיר פתח תקווה תמצאו מכון גמילה מקנאביס המציע מגוון תוכניות וטיפולים באווירה  חמה של בית ומשפחתיות, וכל זאת לצד צוות טיפול מקצועי ומיומן בעל שנות ניסיון ארוכות.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים