צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  בעיות אכילה

  אלו יכולים להיות ילדים או מבוגרים שחווים בעיות אכילה מהמון סיבות: ההורים היו מונעים מהם אוכל, היו מעירים להם על צורת האכילה, על כמות האכילה, על המזון שהם מכניסים לגוף או על כל דבר. אבל הפרעות אכילה מתפתחות גם מסיבות נפשיות, כלומר: טראומות שהם חוו בחייהם, רגעים רגשיים קשים שהשפיעו עליהם וגרמו להם להפסיק לאכול או לאכול בכמויות. הפרעות אכילה יכולות להתפתח בכל שלב בחיים, מגיל מאוד צעיר ועד לגיל המבוגר ויש להן גם הרבה צורות. כדי שיהיה אפשר לאבחן הפרעה מהסוג הזה, כדאי לפנות לאיש מקצוע, עם ידע וניסיון או למכון גמילה מקצועי שידע לכוון אתכם לבעיה ולפתרון. היום יש מגוון מכוני גמילה טובים, שוב לבדוק איזה הכי מתאים לכם גם מבחינת האווירה וסוג הטיפול וגם מבחינת האנונימיות במידה והיא חשובה לכם. מכון גמילה "ניקה נגמלים" יכול להתאים עבור אנשים שמתמודדים עם הפרעות אכילה שונות ומתאים להם טיפול, נותן יחס אישי, משפחתי ושומר על סודיות מלאה.

  איך תדעו אם אתם סובלים מבעיות אכילה?

  חשוב להכיר את סוגי בעיות האכילה שקיימות: אנורקסיה נרבוזה, בולמיה נרבוזה, אכילה כפייתית או אכילה לא מסודרת. לכל הפרעת אכילה יש את הבעייתיות שלה. איך תדעו אם אתם סובלים מאחת ההפרעות? אנורקסיה מתרחשת כאשר אתם מנסים לשמור בכל עת על משקל נמוך, למרות שבפועל אתם צריכים לשקול הרבה יותר ממה שאתם מדמיינים. בולמיה היא מצב שבו אתם מניחים שהאוכל שאתם מכניסים לגוף הוא כמות גדולה מידי וכדי לא להשמין, אתם מוציאים את האוכל מהגוף ונפטרים ממנו באמצעות הקאה או חומרים משלשלים. כשמדובר באכילה כפייתית, יהיה לכם צורך לאכול אבל אתם תעצרו בשלב מסוים ולא תפטרו מהאוכל. אכילה לא מסוגרת למשל, נחשבת להפרעת אכילה קלה יחסית מבחינת כמויות האוכל שאוכלים, אך ברמה הנפשית היא הרבה יותר קשה טיפולית.

  מי יותר סובל מהפרעות אכילה?

  נוטים לחשוב שנשים ונערות סובלות יותר מבעיות אכילה מאשר גברים ונערים. לכן לרוב ישימו לב כאשר נשים מתמודדות עם כל מיני דרכי אכילה. אך חשוב להבין כי גם גברים ובני נוער יכולים לחוות בעיות של דימוי גוף, וצריך לפקוח את העיניים ולשים לב אליהם.

  לסיכום, מכון גמילה "ניקה נגמלים" בעל ניסיון של שנים בלווי נשים וגברים שסובלים מהפרעות אכילה שונות לאורך חיים.

   

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים