צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  באילו שיטות גמילה מסמים נשתמש בתהליך?

  היום יש המון מכורים לסמים בישראל ובעולם, ומכיוון שישנה עלייה בכמות, בעלי מקצוע רבים בודקים כל מיני אפשרויות טיפול מגמילה, כדי לנסות ולסייע לכמה שיותר אנשים להיגמל. שיטות גמילה מסמים משתנות בין מכוני הגמילה השונים. יהיו אנשי טיפול שישתמשו בשיטות מסוימות לעומת מטפלים אחרים. כמכורים, עליכם לבדוק את השיטות השונות ולמצוא את האחת שמתאימה לכם ולמצבכם. מכון גמילה "ניקה נגמלים" מציע מגוון שיטות טיפול לגמילה מסמים, ויכול, בעזרת אנשי המקצוע המצוינים, להתאים את שיטת הטיפול לדרך שתתאים לכם כמו כפפה.

  אילו שיטות גמילה מסמים קיימות?

  יש לא מעט שיטות גמילה מסמים – אחת יכולה להיות מבוססת על הצרכים הקליניים של המטופל. כך שמידה וזו השיטה שנבחרה, על מכון הגמילה להביא אנשי מקצוע מתאימים כמו: עובדים סוציאליים, פסיכיאטרים, פסיכולוגיים, תזונאים, מאמני כושר, מטפלים באומנות ועוד. חשוב להבין שלא רק בשיטה הקלינית אנשי המקצוע האלה נוכחים במכונים, אלא גם בשיטות נוספות כמו: שיטה נפשית, שיטה פסיכולוגית, שיטה רגשית, גופנית וכדומה.

  תהליך הגמילה – השלבים

  אחרי שבחרתם את מכון הגמילה ואת שיטות הגמילה מסמים שמתאימות לכם, כעת צריך להבין איך עובדים שלבי הגמילה – שלב אחר שלב. ברגע שתפסיקו עם הסם בהתחלה, תתחילו להרגיש כאבים פיזיים. יהיו תסמינים קשים שתצטרכו בשבילם תמיכה ועזרה רפואית על מנת שתוכלו לעבור אותו. לאחר מכן, מתחיל השלב הנפשי – המחשבות והתחושות. כאן נכנסים אנשי מקצוע שמתמחים בפסיכולוגיה. יש תהליך הבנה לגבי מקור התלות בסם ומאיפה נובע השימוש. ברוב המקרים, מי שייצמד לתהליך הגמילה ויישמע להוראות אנשי המקצוע, יוכל לעבור תהליך מצוין. אך לעיתים הוא יזדקק לעזרה נוספת כמו: עזרה מהמשפחה. בחלק מהמקרים אנשי המקצוע מערבים דמויות מהמשפחה, כדי לעזור למטופל לקבל תמיכה רגשית לה הוא רגיל, גם אם מדובר בחיבוק או מילה טובה. כך הוא יקבל את המוטיבציה לה הוא היה זקוק ויהיה יותר עם אמביציה להמשיך בגמילה.

  לסיכום, מכון גמילה "ניקה נגמלים" מציע שיטות רבות לגמילה מסמים ובשנים האחרונות סייע למטופלים רבים לחזור לתלם ועם רצון עז לחיות אחרת.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים