צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  אפשר לבד, כדאי ביחד

  המרכיב החשוב ביותר בתהליך הגמילה הוא הרצון של המטופל והנחישות שלו להתמיד ולא לוותר עד לניקיון הגוף מההתמכרות, לכן אפשרי להיגמל באופן עצמי וללא ליווי מקצועי. אך רצוי לדעת שישנם סיכונים בתהליך בלתי מפוקח. במכון גמילה ניתן מענה פרטני, מותאם אישית ודיסקרטי, וליווי של אנשי מקצוע כמו רופאים שיתנו מענה לתגובות גופניות, ועובדים סוציאליים שיתנו מענה לאתגרים שנפש מציפה, ומטפלים ממגוון תחומי הטיפול בקשר בין גוף לנפש שיוכלו לתת עוד כלים להתמודדות בשלבי הגמילה והלאה לחיים יציבים יותר, בהתאמה לצרכים של המטופלים השונים. מכונים אלו ממוקמים, לרוב, בשכונות מגורים כדי לאפשר נגישות קלה וחוסר בולטות בהגעת המטופלים לשמירת האנונימיות והחיסיון של הפונים.

  השגחה מסביב לשעון

  פיתויי ההתמכרויות השונים נמצאים בכל מקום ומאוד נגישים, על כן לא מספיק להרחיק מהבית את גורמי ההתמכרות כמו סמים, אלכוהול, כדורים ודומיהם, ולא מספיק להתרחק מהחברים שמשתמשים ומהמקומות הפיזיים בהם ניתן להשיג את החומרים הממכרים. המכור ימצא דרכים מגוונות להגיע את החומר ולחבל בתהליך הגמילה שהוא עצמו הסכים לו. למקרים כאלה נוצר פתרון אשפוז הפרעות אכילה במרכז הגמילה. במקום ייעודי, מגונן מפיתויים ורחוק מהשגרה המאיימת, יוכל הנגמל לקבל טיפול במרחב ניטרלי. וכן, בהשגחה רפואית מתגובות קיצוניות שעלולות להופיע, ומתן תרופות מרככות במקרה הצורך, אפשר לעבור את שלבי הגמילה הקשים בבטחה, זאת כדי להתמיד ברציפות תהליך הגמילה, עד להצלחה.

  מטראומות מהעבר עד להתמכרויות בהווה

  הפרעות שקשורות באוכל הן הפרעות אכילה. גם כשהן בעצם אי-אכילה כמו הרעבה עצמית בשאיפה לפרפקציוניזם קיצוני, או אכילה רגשית בלתי מווסתת במטרה למלא באוכל חלל ריגשי שנוצר. אכילה רגילה או מוגזמת ואז הקאה במטרה לבטל את האכילה, ועוד כל הווריאציות השונות שמקורן בבעיות נפשיות עם דימוי הגוף, ושנאה עצמית, לעיתים כתוצאה מפגיעות מיניות, או מתוך דיכאון, חרדה, פוביות חברתיות ועוד. גם התעסקות בפעילות גופנית במטרה לרזות, ועיסוק במרכיבי המזון ובכלל זה ספירת קלוריות, התנגדות לסוגים ספציפיים של אוכל, או המצאה של דיאטות משונות, כל אלה הם ביטויים לרצון להשיג שליטה על הגוף, והתמכרות לאובססיה הזאת. הפגיעה היא גופנית ויכולה להגיע למצבים קיצוניים של נזקים בלתי הפיכים ואפילו מוות, וגם פגיעה נפשית נרחבת, ולכן נדרשת התערבות של אנשי מקצוע שיהיו מעורבים בכל שלבי הגמילה. במכון גמילה "ניקה נגמלים", ניתן לקבל מענה מקיף ומקצועי ממטפלים שחוו כבר הצלחות ולכן יוכלו להתאים לנגמלים את הטיפול המתאים, לתת יחס אישי, חם, מכיל ומקצועי לאורך כל הדרך עד למצב הגמילה המיוחל.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים