צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  אנורקסיה: מה זה?

  אנורקסיה היא הפרעת אכילה שנגרמת בעיקר בשל מצבים נפשיים שמטרידים את האישה או הגבר. אותם אנשים שסובלים מההפרעה מורידים באופן דרסטי את כמויות האוכל ויורדים במשקל במהירות חריגה. הפרעה זו מצריכה טיפול מקצועי שיסייע להם לחזור למוטב ולמשקל התקין שהגוף שלהם צריך להיות בו. הרבה אנשים שואלים ומתעניינים – אנורקסיה מה זה? אומנם יש לזה תשובה אחת ברורה, אך בין השורות יש המון משמעויות ותופעות שבגינן נגרמת האנורקסיה. לכן, כאשר אתם רואים אישה או גבר רזים מאוד, כדאי מאוד להבין שיש לכך סיבה נפשית, שהם לא אוכלים לא כי הם לא רוצים, אלא כי הם מרגישים מאוד קשה ומתמודדים עם סיטואציות מורכבות. אותם אנשים זקוקים לטיפול, והוא ללא ספק לא נעשה באופן עצמאי אלא במכון גמילה מותאם לצרכים שלהם. למשל מכון גמילה "ניקה נגמלים" מלווה נשים וגברים שהגיעו למצב אנורקסיה ובעזרת התאמת טיפול, מסייע להם לחזור למצב בריאותי תקין גופני ונפשי.

  אנורקסיה מה זה ואיך ניתן לזהות?

  רוב האנשים שמתמודדים עם הפרעת אנורקסיה נראים רזים במיוחד. יש להם סימנים קליניים שמתבטאים מבחינה חיצונית כמו: ירידה במשקל, דימוי עצמי נמוך, עצירות, אנמיה, צבע כתום בכפות הידיים והרגליים, שיער יתר על הפנים ובמקרה של נשים, הפסקת המחזור החודשי. אלו תסמינים לקורים לרוב האנשים. אומנם יש כאלה שיראה חיצונית רזים, אבל לא יתמודדו עם אנורקסיה ולכן חשוב להבדיל. אנורקסיה מה זה? היא הרבה מאוד פרמטרים חיצוניים ופנימיים שצריך לטפל בהם וכדי שיהיה אפשר לזהות אותם, צריך לפנות לרופא ולשאול האם התסמינים שאתם חווים מעידים על אנורקסיה או לא.

  במה טיפול עוזר?

  כל אדם שבוחר ללכת לטיפול באנורקסיה יכול להבין קודם כל אנורקסיה מה זה וגם האם התסמינים שהוא חווה מסמנים על ההפרעה. מלבד זאת, הטיפול מדייק את הסיבות שבגינן הגעתם למצב אנורקסיה – אולי בשל טראומת עבר, מקרה חריג וקשה שקרה לכם ועוד. כך תוכלו גם לדעת לגבי התסמינים וגם לגבי הסיבות. זקוקים למידע אודות אשפוז יום הפרעות אכילה? דברו איתנו.

  לסיכום, מכון גמילה "ניקה נגמלים" מלווה בשנים האחרונות אנשים רבים שמתמודדים עם הפרעת האנורקסיה ומסייע להם, בעזרת הטיפול המתאים, להבריא ולחיות חיים טובים יותר.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים