צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  איפה נגמלים מאלכוהול?

  אלכוהול זמין היום בכל חנות מכולת וקיוסק, ולמרות מגבלת הגיל הקבועה בחוק, הוא נגיש גם לצעירים. סיידר ומשקאות מתוקים באחוזי אלכוהול נמוכים, בירה ויין, ועד משקאות חריפים באחוזים גבוהים כמו וודקה, ערק ודומיהם. ההתמכרות לאלכוהול נעשית בשלבים סמויים מהעין, וקשה להניח את האצבע על הקו המפריד בין שתיה חברתית, בזמן ארוחה או אירוע לזמן בו חייבים לשתות כדי להקהות רגשות, כדי להתמודד עם אתגרים, כדי "להחזיק מעמד". אם הגעתם לשלב הזה, כדאי שתחפשו מרכז גמילה מאלכוהול. ישנם תסמינים רבים להתמכרות לאלכוהול, לא תמיד הם נראים קשורים לשתייה, למשל: תחושת דיכאון, חרדה, עצבות קשה, דופק מהיר, הזיות, בחילות, כאבים במפרקים, בלבול, תשישות, כאבים בחזה, בנשימה, ואפילו נדנודי שינה. התסמינים יכולים להגיע לחוד או כמה ביחד, והם גורמים לרוב, לתחושה מאוד מפחידה. שלבי הגמילה מאלכוהול הם ארוכים ורצוי לפנות לעזרה חיצונית כדי לעבור אותם בהצלחה עם הנחיה מותאמת וליווי תומך.

  תרופות לטיפול במחלה אחת עלולות לגרום לסכנה אחרת

  למרות שרבים נוטלים כדורי שינה, ואפילו במרשם רופא ובמצוותו, לא כולם יתמכרו אליהם, אבל אחוז מסוים באוכלוסייה כן יפתח התמכרות לתרופות הללו. אם זקוקים למינון גבוה יותר כדי להצליח להירדם, אם מרגישים השתוקקות לכדור, אם פונים ליותר מרופא אחד לצורך מרשם, ואם ממשיכים לקחת את הכדורים למרות ההשלכות השליליות, סביר למדי שהתפתחה התמכרות. לצורך גמילה מכדורי שינה כדאי לפנות לעזרה מקצועית, המרכז גמילה מסודר, עם ליווי ותמיכה מסודרים, עם הכוונה למעבר בשלבי הגמילה שלא יהיו קלים, ועם טיפים וידע שהצטבר משנות ניסיון רבות ומקרי הצלחה לא מועטים. חשוב להדגיש כי תהליך הגמילה מכדורי שינה הוא קטלני! הגמילה מכדורי השינה ממשפחת הבנזודיאזפינים יכולה במקרים רבים אפילו לגרום למוות. לכן, לא כדאי לנסות גמילה עצמאית מהתמכרות כבדה ללא הסיוע המתאים. הגמילה מכדורי השינה מלווה במגוון תסמינים כמו רעידה בגוף, כאב בלתי נסבל ובחילות. באמצעות מכון גמילה שיספק לכם סביבה תומכת, ליווי מקצועי ורפואי ואת התרופות הנדרשות להקלה על התסמינים, תוכלו לצלוח את זה בסיכוי גבוה יותר.

  החיים הם סיבה טובה

  מחשבות טורדניות, רעשים חזקים, לחץ חברתי, מצב כלכלי ועוד הם חלק מהחיים בעת המודרנית, ומאתגרים אנשים רבים. אלה מנסים להתמודד איתם על ידי בריחה מלקיחת אחריות, לאלכוהול, סמים, תרופות, אוכל ועוד חומרים שהגוף מתמכר אליהם וגורמים לקהות חושים, והרגשת ריחוף . במכון גמילה "ניקה נגמלים" יסייעו לכם אנשי מקצוע מעולים בתחומם, באבחון המצב ויתנו פתרונות למסלולי גמילה ואף יעזרו להוביל תהליכים אלה בהצלחה כמו שעשו בעבר.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים