צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

  איך מטפלים בהתמכרות?

  גם התמכרות להימורים מתחילה בהשפעת לחץ חברתי. לחץ חברתי למותגים, לרמת חיים לא מותאמת להכנסות ומכך נוצר לחץ כלכלי. המון אנשים חולמים להרוויח מידי פעם סכום כסף גדול שיסייע להם לכסות על טעויות בשיקול דעת או פנטזיות. ולמרות שזה לא קורה, הם מעדיפים להיתלות באמונה ותקווה שנותנים ההימורים, ולא להיכנס לדיכאון ולתחושות נפשיות קשות. גם כשזה לא קורה שוב ושוב, וככה מעמיק הבור. אבל לפני שמתחילים תהליך גמילה מהימורים, יש להבין הטיפולים הקיימים ולבחון מה מתאים לסייע לשחרר את ההימורים ולפנות את המרץ והעשייה להתמכרות בריאה יותר. הטיפולים כיום כוללים שיקום, בניית נתיב ומסלול חדש עבור המטופל, בחירת אפיקים מעניינים ויצירתיים, תמיכה, אווירה נעימה ופתוחה לשתף ברגשות, בתחושות ובסיבות שבגינן נולדה ההתמכרות ועוד. הטיפולים מלמדים את המכורים שניתן להיפטר מתחושת הייאוש והתסכול ולמצוא דרך לחיים שמחים, אופטימיים ומאושרים יותר.

  סמים קלים – גמילה קלה?

  זה לא מספיק להבין שמכורים ולהחליט להיגמל. אמנם זהו שלב התחלתי חשוב אך תהליך גמילה מסמים הוא קשה, לעיתים אפילו מייאש, וגורם לאנשים רבים לנשור ממנו במהלכו. התופעות הגופניות והמצבים הנפשיים שחווים במהלך הגמילה גורמים לפעמים לחשוב על עזיבה, אך מי שמחליט להישאר ולמרות הקושי לעבור את התהליך, יכול להגיע לתוצאות טובות ואפילו למקום שהוא לא הצליח להגיע אליו בתחילת הדרך. מחקרים רבים מציגים כי הגורם הכי משמעותי שגורם להצלחה בתהליך הגמילה הוא המוטיבציה של המטופל. ככל שתהיה לו יותר מוטיבציה לכך שהוא יצליח להיגמל, כך הוא יוכל להתמיד בתהליך, להתגבר על הקשיים, לחכות לרגע ואף לדמיין אותו עד שהוא יקרה באמת.

  לעיתים נדרש אישפוז לצורך גמילה

  כאשר אנו פוגשים מכור שנמצא במצב נפשי ירוד מאוד, הוא סגור בבית סביב האלכוהול, לא מתקשר, לא נפגש עם חברים או מתקדם בחייו. ולמרות ששוחחנו איתו בכפה פעמים בעבר ובהווה על המצב, אבל השיחות הללו, ואפילו ההסכמה שלו מעת לעת, לא גרמו לו לבצע פעולות לגמילה, מומלץ לדאוג לו לגמילה מאלכוהול בכפייה במוסד גמילה מאלכוהול. התגובה הטבעית שלו ואולי של משפחתו תהיה התנגדות, והאפשרות תשמע עבור המכור כנוראית ובלתי הגיונית. אך לאחר הבנת מצבו הם יבינו שזו הדרך היחידה שתשיב אותו למוטב. תופעות מוכרות מקרב המכורים הן התנגדות, סירוב, אולי פעולות אלימות ואפילו בריחה, אך אלה רק מדגישים את המצב החמור, ורק כך ניתן להצילו. גמילה בכפייה ניתן לעשות במכון גמילה "ניקה נגמלים", שם מקבלים מענה מקיף וטיפולי, הם מתאימים לנגמלים את הטיפול הפרטני, נותנים יחס אישי, חם, מכיל ומקצועי לאורך כל הדרך עד למצב הגמילה המיוחל.

  שתף את המאמר

  התחילו בתהליך השינוי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת יעוץ אנונימית

   קידום אתרים