לתמיכה וייעוץ ראשוני חינם
סודיות מובטחת

אנחנו יודעים עד כמה קרוביכם חשובים לכם, תנו לנו לדאוג לשלמותם.

 מרכז הגמילה ‘’אחד לאחד ’’ , אשר הוקם במטרה לעזור למכורים, לנפגעי סמים ואלכוהול ועוד.

03-3760499

גמילה מסמים קשים אחד לאחד - מרכז גמילה מסמים קשים 03-3760499

מבט נוסף
גמילה מסמים קשים אחד לאחד - מרכז גמילה מסמים קשים 03-3760499

גמילה מסמים קשים

גמילה מסמים הינה ככל הנראה אחד התהליכים המאתגרים והמורכבים ביותר אשר אדם עשוי לעבור בחייו. אך חשוב להבין כי מטרתו של טיפול זה הינה לאפשר למכור למצוא את עצמו מחוץ למעגל הסמים וללא תלות בהם. לשם כך, ניתן יהיה לפנות אל מרכז "אחד לאחד ". המרכז מציע מסגרת חמה וביתית בשכונה שקטה. דבר המאפשר לכל אדם אשר מגיע למרכז הגמילה לקבל את מלוא העזרה המקצועית לה זקוק על מנת שיוכל להתגבר על התמכרותו.

גמילה מסמים קשים רק במרכז גמילה מקצועי ומנוסה

חשוב מאוד הבין כי תהליך גמילה מסמים עלול להיות מלווה בתסמינים ותופעות מאתגרות בלשון המעטה.  זאת לרבות תסמינים פיזיולוגיים ורגשיים גם יחד. התסמינים הפיזיים עשויים לכלול גם:

 • כאבי ראש
 • כאבי בטן ושרירים
 • קריז – כאבים קשים, עוויתות, ורצון להשיג מנה נוספת של סם בכל מחיר.

בין התסמינים הרגשיים ניתן יהיה לראות גם את הנקודות הבאות:

 • חרדה
 • הפרעות שינה
 • עצבנות
 • דיכאון
 • עייפות

לאחר שהבנתם כי עלולים להופיע תסמינים קשים אלו, בוודאי תוכלו להסכים כי כלל תהליך הגמילה מסמים חייב להתבצע במסגרת מקצועית ומנוסה, אשר תוכל להעמיד לרשות המטופלים גם צוות רפואי מנוסה בתחום אשר יוכל לסייע בהקלת התסמינים בעת הצורך. זאת גם על מנת לוודא כי מצבו הרפואי של המטופל לא מתדרדר במהלך הגמילה.

מרכז גמילה מסמים קשים

טיפולי הגמילה אשר מציעים מרכזי גמילה שונים דומים זה לזה בשלבים העיקריים. תחילה יש להביא את המכור למצב בו גופו מתנקה מהסם, כאשר התהליך עשוי להיות מלווה בתסמינים אשר הוזכרו מעלה. לאחר מכן ניתן יהיה להתחיל לעבוד על ההתמודדות עם ההתמכרות עצמה בעוד המטופל לא נמצא תחת השפעתם. כך ילמד לרכוש מנגנוני התמודדות עם החיים מבלי לברוח אל הסם. בין השלבים הבאים נוכל לראות גם את ההתמודדות עם חיי היום יום ושיקום מערכות היחסים אשר הוכתמו על ידי ההתמכרות לסמים.

גמילה מסמים קשים במרכז אחד לאחד

על מנת להבין מה זה גמילה מסמים ואלכוהול, חייבים לדעת שהתמכרות לסמים הינה בין ההתמכרויות הקשות ביותר והקטלניות ביותר בעולם, ולא יוצא מן הכלל גם בישראל. גם התמכרות פיזית לסמים וגם התמכרות נפשית לסמים גוררת אחריה נזקים פיזיים ונפשיים קשים מאוד, בכל שלב של התמכרות, פגיעות אלה גורמות להרס עצמי והרס סביבתי של הקרובים והמשפחה לטווח ארוך. התמכרות לסמים היא התמכרות משולבת, גם התמכרות פיזית לסמים, וגם התמכרות נפשית, לכן הטיפול גם נעשה בשני רבדים, הפיזי והנפשי. התהליך הוא לא קצר ולעתים נמשך חודשים ואך שנים.

גמילה מסמים קשים ואלכוהול

גמילה מסמים ואלכוהול על מנת לעזור למכור להיגמל מסמים ולשקם את עצמו, צריכים להבין מהי מחלת ההתמכרות ובמה היא מתאפיינת. לרוב חושבים שאדם אשר משתמש בסמים, בעייתו היחידה היא השימוש עצמו, אך לא, בעיית השימוש בסמים היא בעיה עמוקה, בעיה שורשית, שתוצאותיה היא שימוש בסמים, מצוקות נפשיות, חוסר יכולת להתמודד עם החיים, כל זה מאפיין את מחלת ההתמכרות, לכן, המחשבה שאדם אשר משתמש בסמים ורגע שיפסיק להשתמש, יוכל לחזור תפקוד מלא כאדם נורמטיבי, היא מחשבה שגויה בהחלט.

טיפול אמיתי ושיקום של מכור לסמים מתרכז בעיקר בבעיות היותר פנימיות, מצבים נפשיים כאלה או אחרים, ומתן כלים לחיים, איך לחיות ולהנות מהחיים ללא השימוש בסמים.

גמילה מסמים הניסיון שלנו מראה כי על מנת שאדם מכור יוכל לחזור לחיים, ותפקד בלי מגבלות, הטיפול חייב להיות הדרגתי, מבחינה תפקודית הפיזית היומיומית, וגם מבחינה נפשית של צבירת חוסן נפשי ומנטלי, בכדי לעמוד מול מצבים כאלו או אחרים בחיים. זה יכול להיות גירושין, זה יכול להיות, איבוד מקום עבודה, או פשוט ריב עם חברים, משפחה וכו. כל אלה ועוד המון מצבים, הם מקומות בהם אדם מכור משתמש בסמים.

גמילה מסמים ואלכוהול במהלך הטיפול במרכזינו אנו שמים דגש על טיפול כולל, אנו מזמינים את המשפחה הקרובה למעגל הטיפולי, חלק מאוד חשוב בתהליך הטיפולי תופסת המשפחה, האמון מצד המשפחה צריך אט אט לחזור, על מנת לאפשר שיקום יותר יעיל של המכור. כמובן הכל נעשה תחת פיקוח והמלצותיהם של אנשי מקצוע במרכז.

גמילה מסמים קשים ושיקום

מרכז "אחד לאחד " פותח את שעריו בפניו של כל אדם אשר מחפש אחר טיפול גמילה מסמים קשים. המרכז הוקם מתוך מטרה לספק את המענה הדרוש לאנשים רבים כל כך. זאת בצורה המקצועית ביותר עד ידם של אנשי הטיפול, רופאים פסיכיאטרים – נקרולוגים, עובדים סוציאליים, מדריכים, יועצים ומתנדבים הפועלים למען המטופלים וקרוביהם. כך שבין אם אתם מחפשים אחר מרכז בעבורכם או בעבור האנשים היקרים לכם, פנו עוד היום למרכז ונשמח לענות על כל שאלה ולספק את המידע הנחוץ לכם.

גמילה מסמים קשים – לא תמיד פשוט, אך תמיד שווה את זה

בראש ובראשונה חשוב להבין כי ההתמכרות לסמים קשים הינה מורכבת וככל הנראה משפיעה על כל תחומי החיים, בין אם מדובר על המצב המשפחתי, מערכות היחסים עם החברים, המצב הכלכלי והמצב התעסוקתי. שימוש בסמים קשים יוביל ככל הנראה לצורך כפייתי בהמשך צריכתם ולעיתים אף ביצוע מעשים פליליים על מנת להשיג את הסם או את הכסף שנועד לרכישתו.

חשוב לציין כי תהליך גמילה מסמים קשים אינו פשוט כלל ועשוי לארוך זמן רב. זאת לאור העובדה כי ההתמכרות לסם אינה פיזית בלבד. את שלב הגמילה הפיזית ניתן יהיה להשלים בפרק זמן יחסית קצר לעומת הגמילה הנפשית. אשר במהלכה המטופל ישוחח עם רופאים מומחים, עובדים סוציאליים, מדריכים ויועצים ואף ישתתף בטיפולים קבוצתיים אשר נועדו להוות מסגרת בטוחה בה ניתן יהיה לחלוק את חוויות היום יום והקשיים שהם מציבים.

מה כוללת תכנית הגמילה?

תכנית גמילה מסמים קשים כוללת מספר שלבים אשר דומים בין מרכזי הגמילה אשר מפוזרים בכל רחבי הארץ. השלבים כוללים את תהליך הניקוי של הגוף מהסם, בחינה של הגורמים אשר הובילו לשימוש בסם, התמודדות עם הגורמים הללו ורכישת מנגנוני התמודדות בריאים יותר לאתגרים אשר החיים עתידים להציב. זאת בנוסף לשיקום מערכות היחסים אשר נפגעות במהלך השימוש בסמים וחזרה אל עולם התעסוקה על מנת שהמכור לשעבר יוכל לכלכל את עצמו.

גמילה מסמים קשים אחד לאחד - מרכז גמילה מסמים קשים 03-3760499

  בוא לעשות שינוי
  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם*
  * סודיות מובטחת
  לייעוץ חינם

   ‎03-3760499
   שלח הודעה
   Whatsapp
   Facebook
   Messenger